Adalet Bakanlığı Memur Alımı – Güncel İlanlar

Adalet Bakanlığı Memur Alımı – Güncel İlanlar
11.11.2020
32
A+
A-

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatı bünyesinde istihdam etmek üzere farklı kadrolarda yüzlerce memur alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Adalet Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere yüz kırk dört (144) psikolog, yüz (100) pedagog, yüz elli altı (156) sosyal çalışmacı kadrolarında toplamda 418 memur alımı yapılacağına yer verilmiştir. Adalet Bakanlığı memur alımı sınavı için aşağıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını 11/11/2020-25/11/2020 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar https://pgm.adalet.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adalet Bakanlığı memur alımı başvuru şartları, sınav tarihi, sınav konuları ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Adalet Bakanlığı Memur Alımı Kadro Dağılımı
İstatistikçi -12
Mimar -3
Diyetisyen -2
Şehir plancısı -1
Taşra teşkilatındaki Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüklerine;
Psikolog, -144
Pedagog -100
Sosyal Çalışmacı -156

Başvurular Nasıl Yapılacak?
Adalet Bakanlığı memur alımı sınavı için başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını 11/11/2020-25/11/2020 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar https://pgm.adalet.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

I) Genel Şartlar
1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
2- 2020 yılı lisans Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almak gerekmektedir.

II) Özel Şartlar
A- Psikolog
Psikoloji lisans bölümünden mezun olmak.
B-Pedagog
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık veya Eğitim Programları ve Öğretim lisans bölümlerinin birinden mezun olmak.
C- Sosyal Çalışmacı
Sosyal Hizmet veya Sosyal Hizmetler lisans bölümlerinin birinden mezun olmak.
D- İstatistikçi
İstatistik lisans bölümünden mezun olmak.
E- Mimar
Mimarlık lisans bölümünden mezun olmak.
F- Diyetisyen
Beslenme ve Diyetetik lisans bölümünden mezun olmak.
G- Şehir Plancısı
Şehir ve Bölge Planlama lisans bölümünden mezun olmak.

III) Başvuru Tarihi, Şekli Ve İstenilen Belgeler
Adaylar başvurularını 11/11/2020-25/11/2020 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar https://pgm.adalet.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
Adayların her bir unvan için istenilen belgeleri sisteme eksiksiz ve tek tek yüklemek suretiyle başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir. Yüklenen belgelerdeki yanlışlıklar ile eksik belgelerden adaylar sorumludur.
Adayların öğrenim durumları Yükseköğretim Bilgi Sistemi web servisleri aracılığı ile alınacaktır.
Adayların 2020 KPSSP3 puanı ÖSYM web servisleri aracılığı ile alınacaktır. Adayların detaylı özgeçmişlerini, fotoğraflarını (JPG, JPEG formatında) ve sağlık açısından engeli bulunmadığına dair yazılı beyanlarını (Ek-2 Beyan örneği) sisteme yüklemesi gerekecektir.
Adayların başvuru işlemi tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Tamamlandı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır.

IV) Sözlü Sınav Yeri ve Tarihi
Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sözlü sınav yeri ve tarihi Bakanlığımız internet sitesinde (www.adalet.gov.tr) ilan edilecektir.
V) Sözlü Sınavın Konuları
Atama yapılacak kadronun gerektirdiği meslekî bilgi 40,
Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20,
Genel kültür 20,
Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20, puan olmak üzere; toplam 100 puan üzerinden değerlendirme yapılacaktır. Adayın alınacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi tespit edilirken; alınacağı kadronun gerektirdiği teknik bilgiye ilişkin konuların bir veya birkaçından soru sorulacaktır.
Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmeleri için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir.

VI) Nihai Başarı Listesi ve Sınav Sonuçlarının Duyurulması:
Nihai başarı listesi; adayların merkezi ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre yapılacak olup, başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle ilanda belirtilen kadro sayısı kadar aday atanmaya hak kazanacaktır. Sınav sonuçları, atanmaya hak kazananlar ile atama sırasında istenilecek belgeler Bakanlığımız internet sitesinde (www.adalet.gov.tr) ilan edilecektir.

Önemli Notlar
Bu sınavın başvurudan işe alınmaya kadar tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme
ve çağrılar Bakanlığımızın internet sitesinde ilân yoluyla yapılacaktır.
Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.