Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları
23.02.2021
4
A+
A-

Adalet Bakanlığı kendi bünyesindeki kurumlarda istihdam etmek üzere farklı kadrolarda binlerce personel alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan dört farklı ilanda Adalet Bakanlığı kendi bünyesindeki kurumlarda istihdam etmek üzere infaz ve koruma memuru, şoför, aşçı, sağlık teknikeri, teknisyen, hemşire, ceza infaz kurumu kâtibi, kaloriferci. özel güvenlik, icra katibi, istatistikçi, mühendis, mübaşir, işaret dili tercümanı kadrolarında en az lise mezunu toplamda 11. 484 personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Adalet Bakanlığı personel alımı için aşağıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların 23.02.2021 – 12.03.2021 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde 23.02.2021 tarihinde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak başvurularını yapmaları gerekmektedir. Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları, başvuru adresi ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2021

Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2021

Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2021

Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2021

Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2021

Hangi Kadrolarda Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere infaz ve koruma memuru, şoför, aşçı, sağlık teknikeri, teknisyen, hemşire, ceza infaz kurumu kâtibi, kaloriferci. özel güvenlik, icra katibi, istatistikçi, mühendis, mübaşir, işaret dili tercümanı kadrolarında personel alımı yapacaktır.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvuru tarihleri: Başvurular 23.02.2021 günü başlayıp, 12.03.2021 günü saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar başvurularını https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde 23.02.2021 tarihinde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştireceklerdir. Adaylar sadece bir unvan için ve bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığının yapacağı sınava başvurabileceklerdir. Aynı ya da farklı unvan için aynı ya da farklı komisyona başvurulması durumunda yapılan tüm başvurular geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi yerleştirme işlemleri yapılmayacaktır. (Örneğin; bir aday infaz ve koruma memuru unvanı için bir yere başvuru yaptığında, başka bir yer infaz ve koruma memurluğu veya gerekli şartları taşısa dahi büro personeli (cezaevi kâtipliği) ya da diğer bir unvan için aynı veya farklı bir yere başvuru yapamayacaktır.) Adayların başvuru yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Adaylar başvuru işlemini tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Tamamlandı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu hususta sorumluluk başvuru yapan adaya aittir.

İnfaz ve koruma memuru boy-kilo ölçümü ile ceza infaz kurumu kâtibi uygulamalı sınavına çağrılacak adayların ilanı:

Büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi) pozisyonlarına yapılacak atamalarda uygulamalı sınava merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının 20 (yirmi) katı kadar aday çağrılacaktır. Son adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı uygulamalı sınava alınacaktır.

İnfaz ve koruma memuru pozisyonlarına yapılacak atamalarda boy kilo ölçümü merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının 3 (üç) katı kadar aday çağrılacaktır. Son adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı boy-kilo ölçümüne alınacaktır.

Genel Başvuru Şartları

  • a) Türk Vatandaşı olmak,
  • b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,(…) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • d) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,
  • e) Ceza infaz kurumunda istihdam edilecek tüm unvanlardaki personel için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
  • f ) Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak,
  • g) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 12.03.2021 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak; Merkezî sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) hemşire ve sağlık teknikeri için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
  • h) Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.