enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlemleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmek üzere farklı kadrolarda çok sayıda sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Adalet Bakanlığı Bilgi İşlemleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmek üzere iki farklı kadroda toplamda yirmi altı (26) sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verişmiştir. Adalet Bakanlığı memur, personel alımı başvuru sayfası, başvuru şartları, kadro dağılımı, başvuru belgeleri ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2021
Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2021

Diğer İlgili İlanlar

Adalet Bakanlı Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapacak?

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Adalet Bakanlığı Bilgi İşlemleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmek üzere on sekiz (18) mühendis, sekiz (8) çözümleyici olmak üzere toplamda yirmi altı sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

  • Mühendis (18)
  • Çözümleyici (8)

Başvuru Sayfası ve Tarihi

Adalet Bakanlığı personel alımı için aşağıda yer alan genel ve özel başvuru şartlarını taşıyan adaylar 13/09/2021-24/09/2021 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar e-Devlet üzerinde Adalet Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. başvurularını yapmaları gerekmektedir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Şartları Neler?

Adalet Bakanlığı personel alımı için başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır. Detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Mühendis Genel Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • 2020-KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,
  • Fakültelerin dört yıllık Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği veya Matematik Mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Çözümleyici Genel Başvuru Şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

2020-KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az (D) düzeyinde puan almış olmak ya da YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer ÖSYM tarafından belirlenen puanları almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM’nin, bu ilânın son başvuru tarihi itibarıyla geçerli olan “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” hakkındaki kararı esas alınacaktır.) Ancak, yurt içi veya yurt dışında İngilizce dili ile öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olanlar, yurt içinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonra ana dili İngilizce olan yabancı ülkelerde İngilizce dilinde yüksek lisans veya doktora yapanların İngilizce dil düzeyleri (D) düzeyi olarak kabul edilir. (Yabancı dil sınav sonuç belgeleri, belge üzerinde geçerlilik süresi belirtilmemiş ise 5 yıl süreyle geçerlidir.)

Java programlama dili ile diğer programlama dillerinden en az iki tanesini bildiğini belgelemek, (Mezuniyet transkript belgesi de kabul edilecektir.)

En az 1 yıl Bilgi İşlem Merkezlerinde Programcı olarak çalışmış olmak. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; Çözümleyici, Sistem Programcısı ve Programcı olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4/B maddesi ile 399 sayılı KHK’ya tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile Sosyal Güvenlik Kurumuna tabi özel kesimde geçtiği belgelenen hizmet süreleri esas alınır.)

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Adalet Bakanlığı Memur Maaşları

Adalet Bakanlığı memur maaşları kadro dağılımına göre farklılık göstermektedir.

Mühendis Maaşları

Hazine ve Maliye Bakanlığının 07/07/2021 tarihli ve 421208 sayılı Genelgesi ile brüt tavan ücret 8.772,86 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Kurum tarafından belirlenen brüt ücretin 1,9 katına kadar ödeme yapılabilecektir.

Çözümleyici Memur Maaşları

Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2021
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.