MemurİşçiPersonelKamuMaaşMaaşlarıPersonel Alımı

AFAD 215 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak 2023

Afet ve Acil Durum Yönetim başkanlığı (AFAD) yayımladığı personel alım ilanında taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 215 yeni sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

AFAD 215 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak 2023

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) yayımladığı personel alım ilanında taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 215 yeni sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

AFAD tarafından yayımlanan ilana göre 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 4/B Sözleşmeli personel alımı yapılacak. Bu sözleşmeli personel alımında KPSS şartı aranacak. Ayrıca başvuruda bulunacak adayların en az B sınıfı sürücü ehliyet belgesine sahip olması gerekecek.

Başvuruda Bulunacak Adaylar İçin KPSS Şartı Aranacak

Başvuruda bulunacak adayların 2022 yılında gerçekleşen KPSS sınavından en az 60 puan almış olması gerekiyor. KPSS sınavına girmeyen veya 60 puanın alında kalan adayların başvuruları geçersiz sayılacak. Lise için P94 ve Ön Lisans için P93 puan türünden en az 60 puan almış adayların başvuruları geçerli sayılacak.

afad

B Sınıfı Ehliyeti Olmayan Adayların Başvuruları Geçersiz Sayılacak

Afet ve Acil Durum Yönetim başkanlığı (AFAD) alacağı sözleşmeli personellerin B sınıfı ehliyete sahip olması gerektiğini duyurdu. Buna göre tüm şartları karşılayan ancak B sınıfı ehliyete sahip olmayan adaylar başarısız sayılacak. Son başvuru tarihi itibariyle sürücü belgesine sahip olan adayların başvuruları kabul edilecek.

AFAD Personel Alımı İçin Eğitim Şartı Nelerdir?

Afet ve Acil Durum Yönetim başkanlığı (AFAD) tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre farklı alanlardan mezun olan adaylar için farklı şartların karşılanması beklenecek. Şartlar aşağıda belirtilen tabloda yer alıyor.

Lise Mezunları İçin:

AlanMezuniyet Şartı
Bilişim TeknolojileriMesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Bilişim Teknolojileri alanından mezun olmak.
Elektrik-Elektronik TeknolojisiMesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanından mezun olmak.
Endüstriyel Otomasyon TeknolojileriMesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanından mezun olmak.
Harita-Tapu-KadastroMesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Harita-Tapu-Kadastro alanından mezun olmak.
İnşaat TeknolojisiMesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının İnşaat Teknolojisi alanından mezun olmak.
İtfaiyecilik ve Yangın GüvenliğiMesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği alanından mezun olmak.
Kimya TeknolojisiMesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Kimya Teknolojisi alanından mezun olmak.
Makine ve Tasarım TeknolojisiMesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Makine ve Tasarım Teknolojisi alanından mezun olmak.
Metal TeknolojisiMesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Metal Teknolojisi alanından mezun olmak.
Metalürji TeknolojisiMesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Metalürji Teknolojisi alanından mezun olmak.
Motorlu Araçlar TeknolojisiMesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Motorlu Araçlar Teknolojisi alanından mezun olmak.
Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirmeMesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanından mezun olmak.
Ulaştırma HizmetleriMesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Ulaştırma Hizmetleri alanından mezun olmak.

Ön Lisans Mezunları İçin:

ProgramMezuniyet Şartı
Acil Durum ve Afet YönetimiMesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olmak kaydıyla; ön lisans düzeyinde öğretim veren kurumların “Acil Durum ve Afet Yönetimi” programından mezun olmak.
Sivil Savunma ve İtfaiyecilikMesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olmak kaydıyla; ön lisans düzeyinde öğretim veren kurumların “Sivil Savunma ve İtfaiyecilik” programından mezun olmak.

Başvurular Kariyer Kapısı Üzerinden Gerçekleştirilecek

Başvurular kariyer kapısı üzerinden yani elektronik ortamda alınacak. Kariyer kapısı üzerinden başvuruda bulunmayan adayların talepleri reddedilecek. Başvuruya ilişkin detaylar “www.afad.gov.tr”  adresinden duyurulacak.

Başvuru Bilgileri

Başvuru Tarihleri9 Ekim saat 10.00 – 17 Ekim saat 17.00
Başvuru Adresihttps://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

 

İlginizi Çekebilir: Jandarma Genel Komutanlığı 6 bin 940 Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Gerçekleştirecek

Bu gönderiye oy verin!
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Renault fiyat listesi Fiat fiyat listesi