enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Akdeniz Üniversitesi İşçi Alımı 2020 – Başvuru Sayfası

Akdeniz Üniversitesi İşçi Alımı 2020 – Başvuru Sayfası

Akdeniz Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üze en az ilköğretim mezunu farklı kadrolarda çok sayıda kadrolu işçi alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Akdeniz Üniversitesi rektörlüğüne bağlı üniversite hastanesi bünyesinde istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu yirmi beş (25) temizlik personeli, az lise mezunu yirmi (20) özel güvenlik, yine en az lise mezunu otuz yedi (37) hasta bakım personeli kadrolarında toplamda seksen iki (82) daimi işçi alımı yapılacağına yer verilmiştir. Akdeniz Üniversitesi işçi alımı başvuru şartları, başvuru tarihi ve başvuru sayfası yazımızın devamında yer almaktadır.

Akdeniz Üniversitesi işçi alımı için aşağıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların başvurularını Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden 29.06.2020 – 03.07.2020 tarihleri arasında online olarak yapmaları gerekmektedir. Akdeniz Üniversitesi işçi alımı başvuruları tamamlandıktan sonra noter huzurunda kura çekimi 10.07.2020 tarihinde saat 09.30’da yapılacaktır. Noter kurası Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesinde yapılacak olup, adaylar istemeleri halinde Üniversitenin web ana sayfasından (https://www.akdeniz.edu.tr/) adresinden kura çekimini canlı olarak izleyebilecektir. COVİD-19 pandemisi ile mücadele kapsamında alınan tedbirler dolayısıyla kuranın yapılacağı salona herhangi bir aday alınmayacaktır.

Akdeniz Üniversitesi İşçi Alımı 2020

A- GENEL ŞARTLAR:

 1. Türk vatandaşı olmak.
 2. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
 3. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
 4. Askerlik ile ilişiği olmamak.
 5. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile;
 6. Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak.
 7. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.
 8. Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak.
 9. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemek.
 10. Her aday ilan edilen kadrolardan, listede yer alan sadece bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.
 11. Kura sonuçları ve diğer her türlü duyurular http://personel.akdeniz.edu.tr internet adresinden ilan edilecektir. Kuraya katılacak adaylar ve kura sonucu yerleştirilen adaylara her hangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır . Bu ilan tebligat yerine geçecektir.

B- BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ

 1. Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden 29.06.2020 – 03.07.2020 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.
 2. Online başvurular dışında şahsen, posta veya e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 3. Her aday ilan edilen kadrolardan, listede yer alan sadece bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.
 4. Kadro ve pozisyonlardaki talepler Antalya ili Merkez ilçeleri (Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Döşemealtı ve Aksu) düzeyinde karşılanacak olup, ilan tarihi itibarıyla Antalya il merkezinde ikamet edenlerin başvuruları dikkate alınacaktır.

C- NOTER KURA İŞLEMLERİ

 1. Noter kura çekimi 10.07.2020 tarihinde saat 09.30’da yapılacaktır. Noter kurası Üniversitemiz İletişim Fakültesinde yapılacak olup, adaylar istemeleri halinde Üniversitemiz web ana sayfasından (https://www.akdeniz.edu.tr/) adresinden kura çekimini canlı olarak izleyebilecektir. COVİD-19 Pandemisi ile mücadele kapsamında alınan tedbirler dolayısıyla kuranın yapılacağı salona herhangi bir aday alınmayacaktır.
 2. Noter tarafından, açık iş sayısının 4 (dört) katı oranında asil ve 4 (dört) katı oranında yedek aday belirlenecektir.
 3. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 5 inci maddesinde belirtilen “işe göndermede öncelikli olanlar” işe yerleştirmede başvuran lehine tek başına bir hak teşkil etmeyecektir.

D- SÖZLÜ MÜLAKAT İŞLEMLERİ

 1. Noter tarafından seçilen ve “asil aday” listesinde yer alan adaylar, genel kültür, genel yetenek, mesleki bilgi ve becerilerine ilişkin 20-21-22.07.2020 tarihlerinde Üniversitemiz Atatürk Konferans Salonunda saat: 09:30’dan itibaren sözlü mülakata sıra ile alınacaklardır. Mülakat neticesinde Sınav kurulunca açık iş sayısı kadar asil ve açık iş sayısı kadar yedek aday belirlenecek olup, sonuçlar 27.07.2020 tarihi mesai bitimine kadar http://personel.akdeniz.edu.tr internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Sözlü Mülakat Tarihleri: (Mülakatlara katılımlarda maske takılması zorunludur.)

Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri : 20.07.2020

Koruma ve Güvenlik Hizmetleri : 21.07.2020

Temizlik Hizmetleri : 22.07.2020

E- BELGE TESLİMİ

Sözlü mülakat işlemleri sonucu asil listede yer alarak atanmaya hak kazanan adayların 10- 11.08.2020 tarihleri arasında (mesai bitimine kadar) aşağıdaki belgeleri Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Müdürlüğü Personel İşleri Birimi’ne teslim etmesi gerekmektedir.

 1. Kimlik Kartı / Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 2. İkametgah (E-devlet üzerinden alınabilir)
 3. Askerlik Durum Belgesi (E-devlet üzerinden alınabilir)
 4. SGK Hizmet Dökümü (E-devlet üzerinden alınabilir)
 5. Adli Sicil Kaydı (E-devlet üzerinden alınabilir)
 6. Diploma fotokopisi (aslı ile birlikte)
 7. Koruma ve Güvenlik Görevlisi için;
 8. Özel Güvenlik Görevlisi Sertifikası ve Güvenlik Kimlik Kartı fotokopisi (aslı ile birlikte)
 9. Tam teşeküllü Sağlık Kurulu (Heyet) Raporu,
 10. Temizlik ve Hasta Bakım ve Temizliği Hizmetleri için “Sağlık Raporu”,

DİKKAT: Sözlü mülakat sonucu yedek aday listesinde yer alanlar belge teslimi yapmayacaklardır.

F- BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ, SONUÇLARI VE İŞE BAŞLAMA

 1. Atama hakkı kazanan ancak işe başlamayanlar ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak işe başlatılmayanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlanmak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.
 2. Müracaat sonunda gerçeğe aykırı belge ya da beyanda bulunan adaylar hakkında yasal işlem yapılacak olup, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. İdaremiz tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
 3. Yedek olarak atanmaya hak kazanan adaylar asil adayların taşıdığı şartları yerine getirmelidir.
 4. Göreve başlamaya hak kazananların asil adayların sonuçları 27.07.2020 tarihi mesai bitimine kadar http://personel.akdeniz.edu.tr internet sitesinden ilan edilecektir. Adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.
 5. Yapılan sözlü mülakat sonucunda asil olarak belirlenenlerin, yazılı tebligat yapılmak suretiyle göreve başlamaları sağlanacaktır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.