enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Altınbaşak Belediyesi Zabıta Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

Altınbaşak Belediyesi Zabıta Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

Erzincan Altınbaşak Belediyesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere önlisans mezunu zabıta alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Altınbaşak Belediyesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere önlisans mezunu bir (1) erkek zabıta alımı yapılacağına yer verilmiştir. Başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar, başvuru adresi, başvuru tarihi ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Diğer İlgili İlanlar

Başvuru Sayfası ve Tarihi

Altınbaşak Belediyesi zabıta alımı için aşağıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adaylar, başvuru belgeleri ile birlikte 05.05.202107.05.2021 tarihleri arasında imzalı Başvuru formu ve istenilen diğer belgeler ile birlikte Altınbaşak Beldesi Pınarbaşı Mah. Belediye Cad. No:13 ÜZÜMLÜ/ERZİNCAN adresinde bulunan Altınbaşak Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen müracaat ederek başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvurular şahsen yapılacak olup, diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Altınbaşak Belediyesi Zabıta Alımı Başvuru Şartları Neler?

Altınabaşak belediyesi zabıta alımı için başvuru yapacak adaylarda aranan genel ve özel başvuru şartları yazımızın devamında yer almaktadır.

Altınbaşak Belediyesi Zabıta Alımı

Genel Başvuru Şartları

İlan edilen memur kadrosuna atanmak için başvuracak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

 • Türk vatandaşı olmak,
 • bKamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile, devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
 • İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak

Özel Başvuru Şartları

 • İlan edilen unvan için son olarak mezun olunan okul itibarı ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, Ön Lisans 2020-KPSSP93 sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,
 • 657 sayılı Kanunun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır.
 • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
 • 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Sınava girmek isteyen adaylar, www.altinbasak.bel.tr resmi internet adresi üzerinden temin edecekleri başvuru formuna aşağıdaki belgeleri ekleyecektir.

Başvuru formuna aşağıdaki belgeler eklenecektir.

 • Nüfus cüzdanı aslı veya aslı ibraz edilmek kaydıyla kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
 • Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumumuzca tasdik edilebilir)
 • Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumumuzca tasdik edilebilir),
 • KPSS sonuç belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı,
 • Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
 • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
 • Son altı ay içerisinde çekilmiş 5 adet biyometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak),
 • Sürücü belgesinin aslı veya aslı ibraz edilmek kaydıyla kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.