Artvin Çoruh Üniversitesi Personel Alımı 2020

Artvin Çoruh Üniversitesi Personel Alımı 2020
11.03.2020
208
A+
A-

Artvin Çoruh Üniversitesi farklı kadrolarda çok sayıda KPSS’siz  işçi, personel alımı yapılacağını duyurdu. İŞKUR  üzerinden yayınlanan ilanda Çoruh Üniversitesi iki (2) özel güvenlik, dört (4) temizlik personeli, bir (1) marangoz, bir (1) elektrikçi olmak üzere toplamda sekiz işçi ve personel alımı yapılacağına yer verilmiştir. Çoruh Üniversitesi işçi ve personel alımı için aşağıda yer alan başvuru taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı 01/06/2020 – 05/06/2020 tarihleri arasında esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır. Çoruh Üniversitesi işçi ve personel alımı için adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru tarihi ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Çoruh Üniversitesi İşçi ve Personel Alımı 2020

Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Özel Güvenlik Başvuru Şartları

 1. En az ortaöğretim (lise ve dengi)  mezunu olmak,
 2. Son başvuru tarihi itibarıyla 38 yaşını doldurmamış olmak (05/06/1982 ve sonrası doğanlar),
 3. Geçerli Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına/Belgesine sahip olmak,
 4. Koruma ve Güvenlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık nedeni bulunmamak,
 5. Koruma ve Güvenlik alanında en az 2 yıl tecrübe sahibi olduğunu belgelendirmek,
 6. Gece ve gündüz 8 veya 12 saatlik vardiyalı sistemde Üniversitenin tüm yerleşkelerinde, dış mekânlarda çalışmaya engel durumu bulunmamak,
 7. Askerlikle ilişiği olmamak,

Artvin il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak. Kura Tarıhi ve Yeri: 16 Haziran 2020 tarihinde Salı Günü Saat: 14:00′ de Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde yapılacaktır.

Kura Sonuçları ve akabindeki Evrak tedariki, Sözlü sınav tarihi, sonuçları www.artvin.edu.tr/personel adresinden yayınlanacaktır.

Temizlik Personeli Başvuru Şartları

 1. Ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak,
 2. Son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak (05/06/1990 ve sonrası doğanlar),
 3. Temizlik hizmetleri görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık nedeni bulunmamak,
 4. Üniversitenin tüm yerleşkelerinde iç ve dış mekanlarda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu bulunmamak,
 5. Askerllikle ilişiği olmamak
 6. Artvin il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

Kura Tarıhi ve Yeri: 16 Haziran 2020 tarihinde Salı Günü Saat: 14:00′ de Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde yapılacaktır.

Kura Sonuçları ve akabindeki Evrak tedariki, Sözlü sınav tarihi, sonuçları www.artvin.edu.tr/personel adresinden yayınlanacaktır.

Marangoz Başvuru Şartları

 1. Meslek Yüksek Okullarının Mobilya ve Dekorasyon Bölümünden mezun olmak,
 2. CNC makinesi ile çalıştığını ve en az 3 yıl deneyim sahibi olduğunu belgelendirmek,
 3. Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (05/06/1985 ve sonrası doğanlar),
 4. Autocad kullanmaya hakim olmak ve sertifika ile belgelendirmek,
 5. Bakım onarım hizmetleri görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık nedeni bulunmamak,
 6. En az C sınıfı ehliyet sahibi olmak (yerleşkeler arası uzak mesafelere kurum aracı (kamyon) ile mobilya nakli ve montajı için),
 7. Askerlikle ilişiği olmamak,
 8. Artvin il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

Kura Tarıhi ve Yeri: 16 Haziran 2020 tarihinde Salı Günü Saat: 14:00′ de Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde yapılacaktır.

Kura Sonuçları ve akabindeki Evrak tedariki, Sözlü sınav tarihi, sonuçları www.artvin.edu.tr/personel adresinden yayınlanacaktır.

Elektrikçi Başvuru Şartları

 1. Meslek Liselerinin veya Meslek Yüksekokullarının Elektrik-Elektronik alanlarından mezun olmak,
 2. Ip tabanlı güvenlik kamera sistemleri ile network altyapısı ile router ve switch, Ip ve analog tabanlı telefon santral sistemleri, yangın algılama ve ihbar sistemleri kurulum ve programlaması; alçak gerilim pano ve ana pano kurulum ve montajı; aydınlatma ve priz tesisat montajı alanlarında en az 3 yıl deneyim sahibi olduğunu belgelendirmek,
 3. Yangın ve güvenlik sistemleri ile Ip telefon santral sistemleri alanında sertifika sahibi olmak,
 4. Son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak (05/06/1990 ve sonrası doğanlar),
 5. Bakım onarım hizmetleri görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık nedeni bulunmamak,
 6. En az B sınıfı ehliyet sahibi olmak (yerleşkeler arası uzak mesafelere kurum aracı ile gidebilmesi için),
 7. Askerlikle ilişiği olmamak,
 8. Artvin il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.
YORUMLAR