enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

ASBÜ Personel Alımı 2022 – Başvuru Sayfası ve Şartları

ASBÜ Personel Alımı 2022 – Başvuru Sayfası ve Şartları

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) kendi bünyesine istihdam etmek üzere farklı kadrolarda çok sayıda erkek/kadın sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda ASBÜ kendi bünyesinde istihdam etmek üzere beş (5) farklı kadroda toplamda kırk beş (45) sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

ASBÜ personel alımı için başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar, kadro ağılımı, başvuru formu, başvuru için gerekli belgeler ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda ASBÜ kendi bünyesinde istihdam etmek üzere beş (5) farklı kadroda toplamda kırk beş (45) sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

 • Büro Personeli (3 Kişi)
 • Mühendis (1 Kişi)
 • Tekniker (1 Kişi)
 • Koruma ve Güvenlik Görevlisi (20 Kişi)
 • Destek Personeli (20 Kişi)

Diğer İlgili İlanlar

Başvuru Şartları Neler?

ASBÜ personel alımı için başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır.

Genel Başvuru Şartları

 • Türk vatandaşı olmak.
 • 01.01.2022 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1987 ve sonraki tarihlerde doğanlar başvurabileceklerdir.)
 • Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu başvuracaklar için herhangi bir sağlık kuruluşundan boy ve kiloyu gösterir belge ile belgelemek (Erkek aday için; çıplak ayak ile ölçülen boyunun 167 cm den kısa olmaması. Kilo alt sınırı 58 kg az, 78 kg çok olmamak. Kadın aday için; çıplak ayak ile ölçülen boyunun 162 cm den kısa olmaması. Kilo alt sınırı 54 kg az, 73 kg çok olmamak )
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak.
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48.maddesinin 7.fıkrası uyarınca “53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak” şartını gösterir tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan aldığı sağlık raporu.
 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar (…)(1) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.
 • Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak.
 • Yönetici tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dahil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmamak.
 • Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir. 12.5917 sayılı Kanunun 47. maddesinin 5. fıkrası a/2 bendi uyarınca, 4-B madde kapsamında istihdam edilenler için “…hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” yönünde 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine eklenen amir hüküm gereği, ilgili durumu karşılayanlar 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamayacaktır.
ASBÜ Personel Alımı 2022
ASBÜ Personel Alımı 2022
ASBÜ Personel Alımı 2022

ASBÜ Personel Alımı Başvuru Sayfası ve Tarihi

ASBÜ personel alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların 27/12/2021 – 10/01/2022 tarihleri arasında https://basvuru.asbu.edu.tr adresi üzerinden online (çevrimiçi) olarak adaylar tarafından başvuruların tamamlanması gerekmektedir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında genel hükümlere göre işlem yapılacaktır. Posta ile ya da şahsen yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatları işleme alınmayacaktır.

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

 1. hüseyin güvenç dedi ki:

  Merhaba ankarada yaşıyorum evliyim 2.çoçuk sahibiyim temizlik alanıda çalışmak istiyorum