Bafra Belediyesi Memur Personel Alımı 2021 – Güncel İlan

Bafra Belediyesi Memur Personel Alımı 2021 – Güncel İlan
30.09.2021
25
A+
A-

Samsun Bafra Belediyesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu çok sayıda erkek/kadın memur alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Bafra Belediyesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere yedi (7) farklı kadroda toplamda yirmi yedi (27) memur, personel alımı yapılacağına yer verilmiştir. Bafra Belediyesi memur alımı için başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru sayfası, kadro dağılımı, sınav tarihi ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Bafra Belediyesi Hangi Kadrolarda Memur Alımı Yapacak?

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Bafra Belediyesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere beş (5) mühendis, bir (1) şehir ve bölge plancısı, bir (1) mimar, bir (1) sosyal hizmet uzmanı, yedi (7) memur, iki (2) tahsildar, on (10) zabıta olmak üzere toplamda yirmi yedi (27) memur alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Bafra Belediyesi Memur Alımı 2021
Bafra Belediyesi Memur Alımı 2021

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları

Bafra Belediyesi memur alımı için başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır.

Genel Başvuru Şartları

 • Türk vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
 • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Özel Başvuru Şartları

 • İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, asgari KPSS puanını almış olmak,
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,
 • Zabıta memuru kadrolarına başvuracaklar için; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+, -) 10 kg’dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır. Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.)

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

 • Hangi kadroya başvuracağına dair dilekçe, ( Adaylar şartlarını sağladığı yalnızca bir kadroya başvuru yapabileceklerdir.)
 • Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
 • Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)
 • Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)
 • KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM’nin sitesinden alınan doğrulama barkodlu bilgisayar çıktısı,
 • Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
 • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik veya vesikalık fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak) Zabıta memuru kadroları hariç olmak üzere belirtilen başvuru tarihlerinde elektronik ortamda veya posta yoluyla yapılan başvurularda fotokopisi gönderilen belgelerin aslının sınav tarihine kadar kurumumuza ibraz edilmesi gerekmektedir. (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilecektir.)

Bafra Belediyesi Memur Alımı Başvuru Sayfası

Bafra Belediyesi memur, personel alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvuru belgeleri ile birlikte 08/11/2021 – 12/11/2021 tarihleri arasında günü mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 08.30-17.00 arasında) Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne (Bafra Belediyesi Ana Hizmet Binası Büyükcami mah. Camikebir sok. No:1 Bafra/Samsun) başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Elektronik ortamda, Belediyenin yaziisleri@bafra.bel.tr mail adresine şahsen veya iadeli taahütlü posta yolu ile Bafra Belediye Başkanlığı Bafra/Samsun adresine gönderilebilecektir. (Geciken postalardan Belediyemiz sorumlu olmayacaktır)

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

memur alımı var mobil uygulama
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.