Battalgazi Sulama Birliği İşçi Alımı 2021 – Güncel İlan

Battalgazi Sulama Birliği İşçi Alımı 2021 – Güncel İlan
30.03.2021
9
A+
A-

Malatya Battalgazi Sulama Birliği kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu çok sayıda daimi işçi alımı yapılacağını duyurdu. İŞKUR kamu ilanları resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Battalgazi Sulama Birliği kendi bünyesinde istihdam etmek üzere Çiftçi (Tarla Ürünleri) (Zirai Sulamacı) pozisyonlarında toplamda on iki (12) daimi işçi, personel alımı yapılacağını duyurulmuştur. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru sayfası ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Diğer İlgili İlanlar

Başvuru Sayfası ve Tarihi

Battalgazi Sulama Birliği işçi alımı için aşağıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların 30/03/202103/03/2021 tarihleri arasında İŞKUR esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İl Müdürlüğü ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurularını yapabilirler

Başvuru Şartları ve Diğer Detaylar

Başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir.

Özel Başvuru Şartları

 • 6200 Sayılı Kanunun 2. Maddesinin “k” bendi gereğince Devredilen Sulama İşletme Şebekelerinde Zirai Sulamacı, Saka, Sulama Görevlisi olarak en az 5 (Beş) Yıl süre ile çalışmış olduğuna ilişkin Onaylı (Bonservis Belgesi) belge sahibi olmak ve SGK dökümü ile belgeleyebilmek, 
 • Öğrenim Belgesi Aslı veya Onaylı Örneği olmak suretiyle en az İlköğretim mezunu,
 • A2 Sınıfı Ehliyet Belgesi,
 • Askerlik ile ilişiği bulunmadığına dair belge,
 • Malatya Battalgazi/Yeşilyurt İlçe sınırları içerisinde ikametgâh şartları aranmaktadır.

Genel Başvuru Şartları

 1. Türk vatandaşı olmak,
 2. 18 yaşını tamamlamış olmak,
 3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, kamunun sağlığına karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya fuhuş suçlarından mahkûm olmamak,
 4. Anayasal düzen ve bu düzenin işleyişine, özel hayat ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu ve uyuşturucu madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak,
 5. Askerlik ile ilişiği bulunmamak,
 6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,
 7. Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışma durumunda bir engel durumu olmaması gereklidir.
 8. Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi ve/veya kronik hastalığının bulunmaması gerekmektedir.
 9. Adayların, başvurunun son günü itibarıyla duyuru ekinde yer alan tabloda gösterilen ve tercih ettikleri görev unvanlarına ilişkin meslek kolunun gerektirdiği şartları taşımaları gerekmektedir.
 10. Adaylardan, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler ile şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler ilan/sınav/göreve başlama sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.
 11. Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.
 12. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kura İşlem ve Tarihi

Battalgazi Sulama Birliği işçi alımı için başvuru yapan adaylar başvuru evraklarını eksiksiz bir şekilde en geç 09.04.2021 tarihinde saat 17:00’e kadar teslim etmeleri gerekmektedir.  İŞKUR tarafından kura çekilişi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekiliş tarihi 15/04/2021 saat 14:00 olarak belirlenmiş olup, kura çekilişi ilgili noter huzurunda gerçekleştirilecek olup tüm başvuru sahipleri arasından, açık iş sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve yedek aday belirlenecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.