MemurİşçiPersonelKamuMaaşMaaşlarıPersonel Alımı

BİM Personel Maaşları 2023 Haziran Ayı İş Başvurusu ve Çalışma Şartları

BİM Personel Maaşları 2023 Haziran ayı güncel rakamlar, İş Başvurusu ve Çalışma Şartları Nelerdir? BİM market maaşı 2023 yılı. Haziran ayı.

BİM Personel Maaşları 2023 Haziran Ayı İş Başvurusu ve Çalışma Şartları

BİM Personel maaşları, 2023 Haziran ayı itibari ile güncel rakamları sizler için derledik. BİM marketler zinciri hakkında merak edilen ve sıkça aranan BİM ücreti ne kadar? BİM çalışmak nasıl? BİM kasiyer maaşları 2023 Personel Sorumlusu maaşı ne kadar? BİM çalışanları ne kadar maaş alıyor? gibi tüm bu sorularınız için bu makaleyi hazırladık. Ayrıca, BİM İş başvuru nasıl yapılır? detaylı bilgilendirmeye çalıştık.

2023 BİM personel maaşı, bulunduğumuz yıl için belirtilen asgari ücrete göre hesaplanmaktadır. Asgari ücret ve %15 fark ile maaş alan BİM personelleri de bulunmaktadır. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

 • BİM Kasiyer,
 • BİM Depo Personeli,
 • BİM Mağaza Müdürü,
 • BİM Mağaza Müdür Yardımcısı,
 • BİM Bölge Müdürü

BİM Personel Maaşları Ne Kadar? 2023 Haziran

2023 BİM personel maaşları, yapmış oldukları işe göre değişiklik göstermekle birlikte yukarıdaki yetkilere göre de BİM maaşları değişmektedir. İçerisinde bulunduğumuz 2023 Haziran ayına göre BİM personellerine ödenen yaklaşık maaşlar aşağıdaki gibidir. 

Yeni Asgari ücrete göre maaşlar güncellenmiştir;

 • 2023 BİM Kasiyer veya mağaza personeli maaşı: 9.000 TL
 • 2023 BİM Depo personeli maaşı: 9.500 TL
 • 2023 BİM Mağaza müdür yardımcısı maaşı: 11.000 TL
 • 2023 BİM Mağaza müdürü maaşı: 12.500 TL
 • 2023 BİM Bölge müdürü maaşı: 16.500 TL

Bunların haricince BİM Mağazalarında pat-time çalışmakta mümkündür. Bu çalışma modelinde ise, çalışma saatleri ortalama 5 saattir ve bu zamanı BİM mağaza müdürü tarafından ayarlanmaktadır. Pat-time çalışanların maaşları ise, asgari ücretin üçte ikisi olarak belirlenir.

BİM Personel Maaşları 2023 İş Başvurusu ve Çalışma Şartları
BİM Personel Maaşları 2023 İş Başvurusu ve Çalışma Şartları

BİM İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

BİM iş başvurusu yapmak istiyorsanız öncelikle BİM Kariyer sayfasına burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada BİM iş başvuru formu sizi karşılayacaktır. Burada yapmanız gerekenler ilgili alanları kendinize göre doldurup göndermektir. Özellikle dikkat etmeniz gereken ise, başvuru esnasında il ve ilçe seçimlerine ve kişisel bilgilerinizin tamamen doğru yazdığınızdan emin olmalısınız. Aksi halde iş başvurunuz geçersiz olacak ve tarafınıza dönüş sağlanmayacaktır.

BİM iş başvurusu için bir diğer seçenek ise, size yakın olan BİM şubelerinden yapılabilir. BİM Türkiye’de en çok şubesi olan marketlerden birisidir. Bu sebepten dolayı BİM personel alımı devamlı yapılmaktadır. BİM çalışma şartları ve saatleri hakkında detayları merak ediyorsanız aşağıdan takip edebilirsiniz.

BİM Personel Başvurusu İçin Gerekli Belgeler:

BİM personel olarak başvuru yapmak istiyorsanız sizden isteyecekleri belgeleri öncesinde hazırlamanız gerekmektedir. BİM iş başvuru esnasında istenilen belgeler aşağıdaki gibidir;

 • Hastanelerden alınan sağlık raporu,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • 4 adet vesikalık fotoğraf,
 • İkametgâh (e-devletten ya da muhtarlıktan alınabilir),
 • Adli sicil kaydı,
 • Diploma fotokopisi

BİM Çalışma Şartları, Saatleri ve İzinler:

BİM’de çalışmayı düşünüyorsanız eğer çalışma şartlarını iyice bilmeniz gerekmektedir. Öncelikle 18 yaşında olmanız ve 30 yaşını geçmemiş olmanız gerekmektedir. BİM İş başvurusu yapmadan önce buna dikkat edin.

 • Bazı bölgelere göre vardiya sistemi mevcuttur.
 • Günlük 9 saatten daha fazla çalışma sistemi mevcuttur.
 • Sadece kasiyer olarak değil, aynı zamanda reyonlara da bakmanız gerekir.
 • En az lise mezunu olma şartı vardır.
 • Satış ve pazarlamada iyi olmalısınız. (diksiyona dikkat edilir.)
 • Her 3 ayda bir mağaza sayımı yapılır ve katılmanız zorunludur. (Bunun için mesai alamazsınız)
 • BİM personel izinlerini genellikle hafta içi kullandırmaktadır. Hafta sonları kalabalık olduğundan haftanın 1 günü izin günüdür.

Yukarıda yazılı olan şartları karşılayabileceğinize inanıyor ve kendinize güveniyorsanız, BİM iş başvurusunu yapabilirsiniz.

BİM Çalışma saatleri:

Hafta içi ve Hafta sonu: 09.00 – 21.30

Hizmet gün ve saatleri; resmî  tatil, dini tatil, idari izin, mücbir sebep, yasal düzenleme, mağazanın konumu ve bölgesi gibi sebeplerle değişkenlik gösterebilir.

A101 maaş 2023

2023 yılına göre A101 personellerine ödenen yaklaşık maaşlar aşağıdaki gibidir. Yeni Asgari ücrete göre maaşlar güncellenmiştir.
A101 Kasiyer veya mağaza personeli maaşı: 8.500 TL
A101 Depo personeli maaşı: 9.000 TL
A101 Mağaza müdürü maaşı: 11.500 TL
A101 Mağaza müdür yardımcısı maaşı: 10.000 TL
A101 Bölge müdürü maaşı: 16.500 TL

BİM’de çalışmak yorumlar

BİM çalışan yorumlarını okumak istiyorsanız sayfanın en altında yorum bölümünde hem yorum yapabilir. Hem de BİM çalışan yorumlarını okuyabilirsiniz.

BİM maaşları ne zaman yatar

BİM maaşları her ayın başında 1 ila 10 arasında yatmaktadır. Bu durum bulunduğunuz bölgeye göre değişmektedir.

Bu gönderiye oy verin!
Yorumlar

 1. Sevda AKSU dedi ki:

  BİM Personel maaşları, bu ekonomik duruma göre düşük olsa da, öte yandan ülkede olan işsizlik durumları göz önüne alındığında iyidir. BİM maaşı insanın boyunu uzatmaz ama kısaltmaz da, en azından yazın serin yerde çalışıyorlar, kışın sıcak yerdeler bu bile büyük bir nimet bence. BİM, A101, ŞOK üçüne de başvuru yaptım umarım olumlu bir dönüş yaparlar.

 2. Sertap dedi ki:

  BİM maaşı değil de, Devletin vermiş olduğu asgari ücret zammı olmazsa BİM, A101, ŞOK ve Migros gibi marketler personelin kanını emer ve bu ücretin yarısını verir.

 3. Vatandaş dedi ki:

  Mal sayımında mesai ücreti vermiyor,kasiyer diye alıyor ama başka işte çalıştırıyor,9 saat diyor ama mesai ücretini ödemeden 12 saate yakın çalıştırıyor,bu ülkede asgari ücret konuşuluyor ama hiç kimse azami çalışma saatini konuşmuyor.Uzun süre İsviçre’de yaşadım A101 Bim Şok Hakmar Carrefour Migros ve diğerleri Türkiye’de rahatça yedikleri haltların hiçbirini Avrupa’da yiyemezler yedirmezler.Emeğin hiçe sayıldığı istedikleri gibi at koşturabildikleri denetimin olmadığı Türkiye gibi bir ülkeyi bulmuşlar,utanmadan bir de müslüman geçiniyorlar.Allah bu yaptıklarının hesabını sorar hesap günü.

  1. Sahin dedi ki:

   Arkadaşım bim de calisiyorum simdi sana soyle soylim tamam 12 saat e kadar calisabiliosun ama bizde soyle bir sistem var aylık calisma saatin var mesela bugun 12 saat calistin ertesi gun öğlen 12 de degilde 2 de giriosun veya aksam 6 da cikacagina 4 cikiosun böyle böyle saatlerin ayarlaniyor gene ay sonunda gene o ay lik calisman gereken saat çalışmış oluyorsun

 4. Sümeyra iplikçi dedi ki:

  Bu devirde iş farketmiyo artık maaşlarıda çok kötü değil başvuru yaptım insallah onaylanır

 5. Emina dedi ki:

  Merhaba, aylık cslışma saatleri nekadar scaba aba, öyrene bilirmiim?

 6. Seher aslan dedi ki:

  Çalışmaya ihtiyacım var

 7. Ayşe dedi ki:

  Bim maaşları da asgari ücrete tabi ama en azından prim olayı var o yüzden başvuru yaptım umarım olumlu dönüş alırım çalışmam lazım artık.

 8. Cerme dedi ki:

  Yani dört yıl üniversite okuyup bim gibi yerlerde çalışmaya bizi mecbur bırakan hayat iste…
  Yinede işsizlikten iyidir arkadaşlar

 9. Candan dedi ki:

  Bim çalışanlarının maaşları piyasa koşullarına göre değerlendirildiğinde tatmin edici seviyede olduğunu düşünüyorum. İyi bir çalışma ortamı ve uygun maaşlar sunuyorlar.

 10. Feyza dedi ki:

  Bim personel maaşları, çalışanların emeğini karşılıksız bırakmayan bir seviyede. Şirketin başarısıyla paralel olarak çalışanlar da kazanç elde ediyor ve motive oluyor