MemurİşçiPersonelKamuMaaşMaaşlarıPersonel Alımı

Çalışma Bakanlığı (ÇSGB) Memur Alımı 2021 – Güncel İlan

Çalışma Bakanlığı (ÇSGB) Memur Alımı 2021 –  Güncel İlan

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) merkez teşkilatı bünyesinde istihdam etmek üzere farklı kadrolarda çok sayıda memur alımı için sınav yapılacağını duyurdu. İŞKUR Kamu İlanları resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) kendi bünyesinde istihdam etmek üzere yüz yirmi beş (125) memur, personel alımı yapılacağına yer verilmiştir. ÇSGB memur, personel alımı için başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru sayfası, kadro dağılımı ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

ÇSGB Hangi Kadrolarda Memur Alımı Yapacak?

İŞKUR Kamu İlanları resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda ÇSGB merkez teşkilatı bünyesinde istihdam etmek üzere çalışma uzman yardımcısı kadrosunda toplamda yüz yirmi beş (125) memur, personel alımı için sınav yapılacağına yer verilmiştir.

ÇSGB Memur Alımı 2021
ÇSGB Memur Alımı 2021

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları Neler?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yer alan genel şartlara sahip olmak.
  • Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren ve yukarıda yer alan tabloda belirtilen öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.
  • ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında, yukarıdaki tabloda puan türleri başlığı altında belirlenen puan türlerinden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.
  • 2021 yılının ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.
  • Askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

  • Yurt dışındaki öğrenim kurumlarından mezun olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya Bakanlıkça onaylı örneği.
  • Eğitim dilinin Arapça olduğuna ilişkin öğrenim kurumlarından alınacak belge (İlgili gruba başvuracak adaylar için).
  • Yabancı dil belgesi (Tabloda yabancı dil sınav puanı belirtilen gruplara başvuracak adaylar için).
  • Özgeçmiş

ÇSGB Memur Alımı Başvuru Sayfası ve Tarihi

ÇSGB memur alımı sınavı için yukarıda yer alam başvuru şartlarını taşıyan adayların 12 Ekim (10:00) – 7 Kasım 2021 (23:59) tarihleri arasında e Devlet üzerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak başvurularını yapmaları gerekmektedir.

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Bu gönderiye oy verin!
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.