Çayıralan Belediyesi Zabıta Alımı 2021 – Güncel İlan

Çayıralan Belediyesi Zabıta Alımı 2021 – Güncel İlan
14.07.2021
45
A+
A-

Yozgat Çayıralan Belediyesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere tekniker ve zabıta alımı yapılacağını duyurdu. İŞKUR kamu ilanları resmi sayfası üzerinden yayınlanan ilanda Çayıralan Belediyesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere bir (1) tekniker, iki (2) zabıta olmak üzere toplamda üç (3) memur alımı yapılacağına yer verilmiştir. Çayıralan Belediyesi tekniker ve zabıta alımı için başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru adresi, başvuru tarihi, başvuru için gerekli belgeler ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Çayıralan Belediyesi Zabıta Alımı 2021

Diğer İlgili İlanlar

Başvuru Yapacak Adaylarda Aranan Başvuru Şartları Neler?

Çayıralan Belediyesi tekniker ve zabıta alımı için başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan genel ve özel başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir.

Genel Başvuru Şartları

 • İlan edilen memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
 • Türk vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle, askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
 • İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Özel Başvuru Şartları

 • İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türünden belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 • 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az “B” sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
 • Zabıta Memurluğu için 657 sayılı Kanunun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır.
 • Zabıta memuru kadrosu için sınavın yapıldığı tarihte otuz (30) yaşını doldurmamış olmak.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Sınava girmek isteyen adaylar Başvuru Formunu Kurumumuzdan veya (www.cayiralan.bel.tr) internet adresi üzerinden temin edecekleri Başvuru Formuna aşağıdaki belgeleri ekleyecektir. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir).

Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet üzerinden alınacak barkodlu mezuniyet belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydı ile suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)

Yabancı okul mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir).

KPSS sonuç belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkodlu bilgisayar çıktısı.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı.

Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı. 7. 2 adet biometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak).

Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir).

Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır).

Başvuru Adresi ve Tarihi

Çayıralan Belediyesi tekniker ve zabıta alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adaylar istenilen belgeleri ile birlikte 02.08.2021 tarihinden 06.08.2021 tarihleri arasında ve mesai saatleri içerisinde (08:00 – 12:00 / 13:00 – 17:00) Çayıralan İlçesi, Avcılar Mah. Atatürk Cad. No: 8 ÇAYIRALAN/YOZGAT adresinde bulunan Çayıralan Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü’ne başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuru sırasında “HES” (Hayat Eve Sığar) kodu sorgulaması yapılacaktır.

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

memur alımı var mobil uygulama
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.