enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Danıştay Başkanlığı Personel Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

Danıştay Başkanlığı Personel Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

Danıştay Başkanlığı kendi hizmet birimlerinde görevlendirmek üzere en az lise mezunu farklı kadrolarda çok sayıda daimi işçi ve personel alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanlarda Danıştay Başkanlığı kendi hizmet birimleri bünyesinde istihdam etmek üzere iki (2) farklı kadroda otuz (30) işçi, beş (5) farklı kadroda ise yetmiş (70) personel olmak üzere toplamda yüz (100) daimi işçi ve personel alımı yapılacağına yer verilmiştir. Danıştay Başkanlığı işçi ve personel alımı için başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru için gerekli belgeler, başvuru adresi, kadro dağılımı ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Danıştay Bakanlığı Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapacak?

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Danıştay Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere otuz (30) zabit katibi, üç (3) bilgisayar teknisyeni, iki (2) inşaat teknisyeni, on (10) şoför, on iki (12) hizmetli, altı (6) garson, iki (2) bulaşıkçı, bir (1) mübaşir, dört (4) programcı olmak üzere toplamda yetmiş (70) daimi personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Danıştay Başkanlığı Personel Alımı 2021

Danıştay Başkanlığı Hangi Kadrolarda İşçi Alımı Yapacak?

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Danıştay Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere on (10) güvenlik görevlisi, yirmi (20) temizlik personeli olmak üzere toplamda otuz (30) daimi işçi alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Danıştay Başkanlığı İşçi Alımı 2021

Personel Alımı Başvuru Şartları

Danıştay Başkanlığı personel alımı için başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır.

Genel Başvuru Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
 • Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Genel Şartlar Başlıklı 5’inci maddesinin 1’inci fıkrasının (b) bendinde yer alan “İlk Defa Devlet Memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak” hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31/12/2021 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31/12/1986 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.)
 • 2020-KPSS lisans ve 2020-KPSS ortaöğretim/önlisans sonuçlarına göre lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden Zabıt Kâtibi, Programcı, Mübaşir, Teknisyen (Bilgisayar ve İnşaat) için en az 70 puan, Destek Personeli (Hizmetli, Garson, Bulaşıkçı ve Şoför) için en az 60 puan almış olmak.
 • Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İşçi Alımı Başvuru Şartları

Danıştay Başkanlığı işçi alımı için başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır.

Özel Güvenlik Başvuru Şartları

 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak,
 • Mesleği ile ilgili en az 1 yıl deneyimi olmak,
 • Erkeklerde 175 cm, kadınlarda 165 cm’den kısa boylu olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93’ten fazla, 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.)
 • Sınav ilan tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak.
 • Son başvuru tarihi itibarıyla en az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Temizlik Personeli Başvuru Şartları

 • En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
 • Görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak,
 • Sınav ilan tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak.

DİĞER BAŞVURU ŞARTLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Personel Alımı Başvuru Sayfası

Danıştay Başkanlığı personel alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adaylar 10/08/2021 – 20/08/2021 Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. Şahsen, posta, kargo ya da APS ile yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir

İşçi Alımı Başvuru Sayfası

Danıştay Başkanlığı işçi alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların 09/08/2021 – 13/08/2021 tarihleri arasında Ankara İŞKUR İl Müdürlüğüne – Çankaya Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden “İş Arayan” linkine T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Danıştay Başkalığı Personel Maaşları

Danıştay Başkalığı personel maaşları aşağıda yer alan tabloda yer almaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.