MemurİşçiPersonelKamuMaaşMaaşlarıPersonel Alımı

Diyanet 80 Sözleşmeli Personel Alımı 2023 (Güvenlik, Temizlik Görevlisi)

Diyanet 80 Sözleşmeli Personel Alımı 2023 İlan yayımlandı. Destek personeli olarak (Temizlik görevlisi, Bulaşıkçı, Sıhhi tesisatçı, Garson, Bahçe bakım elemanı, Marangoz) ve Koruma ve Güvenlik görevlisi (silahlı) olarak alımlar yapılacaktır. Detaylar haberimizde.

Diyanet 80 Sözleşmeli Personel Alımı 2023 (Güvenlik, Temizlik Görevlisi)

Diyanet İşleri Başkanlığı, 80 sözleşmeli personel alım ilanı yayımlandı. Az önce yayımlanan ilana göre Diyanet İşleri Başkanlığı, bünyesinde istihdam edilmek üzere; sözleşmeli “Destek personeli olarak (Temizlik görevlisi, Bulaşıkçı, Sıhhi tesisatçı, Garson, Bahçe bakım elemanı, Marangoz) ve Koruma ve Güvenlik görevlisi (silahlı)” olarak personel alımı gerçekleştirecektir. En az ortaöğretim mezunu olarak başvuru yapabilecekler. İş başvuru formu ve şartları hakkında aşağıdan bilgi alabilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2023 İŞKUR ilanları yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı 80 Destek personeli olarak (Temizlik görevlisi, Bulaşıkçı, Sıhhi tesisatçı, Garson, Bahçe bakım elemanı, Marangoz) ve Koruma ve Güvenlik görevlisi (silahlı) olarak personel alımı yapacaktır.

  • TÜM MEMUR, PERSONEL, İŞÇİ ALIMLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.
  • INSTAGRAMDAN TAKİP EDİNİZ. TIKLAYINIZ.
  • FACEBOOK TAKİP EDİNİZ. TIKLAYINIZ.
  • TWİTTER TAKİP EDİNİZ. TIKLAYINIZ.

Diyanet 80 Sözleşmeli Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığımız Merkez Teşkilatında münhal bulunan sözleşmeli pozisyonlarda istihdam edilmek amacıyla 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-2’nci maddesi çerçevesinde yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) B grubu puan sırası esas alınarak alım yapılacaktır.

Diyanet 80 Sözleşmeli Personel Alımı
Diyanet 80 Sözleşmeli Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Başvuru Şartları Nedir?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımak,
  • 2022 yılı KPSS (B) grubundan ön lisans mezunları için KPSSP93; ortaöğretim mezunları (Lise veya dengi okul) için KPSSP94 puan türünden en az 50 puan almış olmak,
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Son başvuru tarihi itibarıyla18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Son başvuru tarihi itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak,
  • Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak,

Adaylar ilan edilen unvanlardan sadece biri için başvuru yapabileceklerdir.

Alanına Göre Özel Nitelikler Nelerdir?

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları:

Ön Lisans mezunu olmak, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10 uncu Maddesi şartları sağlıyor olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Erkeklerde 170 ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak.

Marangoz Alımı Şartları: 

Ortaöğretim kurumlarının ahşap doğrama teknolojisi, iç mekan ve mobilya teknolojisi, mobilya iskeleti ve döşemesi bölüm/programlarının birinden mezun olmak veya ortaöğretim kurumlarının herhangi bir programından mezun olup ağaç işleri-mobilyacılık alanında MEB onaylı sertifikaya sahip olmak.

Bahçe Bakım Elemanı Alımı Şartları:

Ortaöğretim kurumlarının “bahçecilik” bölüm/programlarından mezun olmak veya MEB onaylı sertifikaya sahip olmak.

Garson Alımı Şartları:

Ön Lisans seviyesinde ikram hizmetleri ve turizm ve otel işletmeciliği bölümü mezun olmak.

Sıhhi Tesisatçı Alımı Şartları:

Lise seviyesinde yapı tesisat sistemleri/teknolojisi ve iklimlendirme sistemleri ve soğutma sistemleri bölüm/programlarının birinden mezun olmak veya MEB Onaylı sertifikaya sahip olmak.

Temizlik Görevlisi / Bulaşıkçı Alımı Şartları:

Ortaöğretim kurumlarından (Lise veya dengi okul) mezunu olmak, görevini yapmasına engel olabilecek bir hastalığı olmamak.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Söz konusu sözleşmeli personel alımı başvuruları Mart ayı içerisinde sadece Online olarak alınacaktır. 

Başvuru Tarihleri: 6 – 20 Mart 2023

Başvuru Ekranı: sinav.diyanet.gov.tr

Bu gönderiye oy verin!
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.