MemurİşçiPersonelKamuMaaşMaaşlarıPersonel Alımı

DSİ 2023 Yılı İŞKUR İle 908 Kamu İşçi Alımı İlanı Yayımlandı – Başvurular Başladı 26 Bölge Müdürlüğü

DSİ 2023 Yılı İŞKUR İle 908 Kamu İşçi Alımı İlanı Yayımlandı – Başvurular Bugün Başladı. 26 il müdürlüklerinde işçi alımı yapılacaktır. Başvuru şartları ve linki yazımızda.

DSİ 2023 Yılı İŞKUR İle 908 Kamu İşçi Alımı İlanı Yayımlandı – Başvurular Başladı 26 Bölge Müdürlüğü

DSİ, (Devlet su işleri müdürlüğü) 908 kamu işçi alım ilanı yayımlandı. Az önce yayımlanan ilana göre DSİ, bünyesinde istihdam edilmek üzere; Sürekli işçi kadrosuna “8 Elektrik Teknisyeni, 7 Elektrik – Elektronik Teknisyeni ( 1 Elektrik Jeneratör Teknisyeni, 47 İnşaat Teknisyeni, 3 Tarım Teknisyeni, 36 Makina Teknisyeni, 2 Yer Altı Suları Teknisyeni, 9 Bilgisayar Teknisyeni, 13 Pompa Teknisyeni, 21 Harita Tapu ve Kadastro Teknisyeni, 1 İklimlendirme ve Soğutma Teknisyeni, 4 Hidrolik – Pnömatik Teknisyeni 202 Bekçi 31 Akaryakıtçı, 35 Ambar İşçisi, 42 Aşçı, 46 Aşçı Yardımcısı, 61 Bahçıvan, 12 Boyacı Badanacı, 5 Düz İşçi, 64 Hidrolog Yardımcısı, 12 Jeofizik Teknisyeni (2. Grup ), 48 Kaloriferci, 82 Laborant yardımcısı, 29 Sıhhi Tesisatçı, 33 Su Dağıtım Teknisyeni, 74 Sürveyan,” olarak personel alımı gerçekleştirecektir. En az lise mezunu olarak başvuru yapabilecekler. İş başvuru formu ve şartları hakkında aşağıdan bilgi alabilirsiniz.

DSİ (Devlet Su İş İşleri), 2023 İŞKUR ilanları yayınlandı. DSİ, 8 Elektrik Teknisyeni, 7 Elektrik – Elektronik Teknisyeni ( 1 Elektrik Jeneratör Teknisyeni, 47 İnşaat Teknisyeni, 3 Tarım Teknisyeni, 36 Makina Teknisyeni, 2 Yer Altı Suları Teknisyeni, 9 Bilgisayar Teknisyeni, 13 Pompa Teknisyeni, 21 Harita Tapu ve Kadastro Teknisyeni, 1 İklimlendirme ve Soğutma Teknisyeni, 4 Hidrolik – Pnömatik Teknisyeni 202 Bekçi 31 Akaryakıtçı, 35 Ambar İşçisi, 42 Aşçı, 46 Aşçı Yardımcısı, 61 Bahçıvan, 12 Boyacı Badanacı, 5 Düz İşçi, 64 Hidrolog Yardımcısı, 12 Jeofizik Teknisyeni (2. Grup ), 48 Kaloriferci, 82 Laborant yardımcısı, 29 Sıhhi Tesisatçı, 33 Su Dağıtım Teknisyeni, 74 Sürveyan, olarak personel alımı yapacaktır.

 • TÜM MEMUR, PERSONEL, İŞÇİ ALIMLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.
 • INSTAGRAMDAN TAKİP EDİNİZ. TIKLAYINIZ.
 • FACEBOOK TAKİP EDİNİZ. TIKLAYINIZ.
 • TWİTTER TAKİP EDİNİZ. TIKLAYINIZ.

DSİ Alım Yapılacak Pozisyonlar ve Atama Sayısı:

 • 8 Elektrik Teknisyeni,
 • 7 Elektrik – Elektronik Teknisyeni (
 • 1 Elektrik Jeneratör Teknisyeni,
 • 47 İnşaat Teknisyeni,
 • 3 Tarım Teknisyeni,
 • 36 Makina Teknisyeni,
 • 2 Yer Altı Suları Teknisyeni,
 • 9 Bilgisayar Teknisyeni,
 • 13 Pompa Teknisyeni,
 • 21 Harita Tapu ve Kadastro Teknisyeni,
 • 1 İklimlendirme ve Soğutma Teknisyeni,
 • 4 Hidrolik – Pnömatik Teknisyeni
 • 202 Bekçi
 • 31 Akaryakıtçı,
 • 35 Ambar İşçisi,
 • 42 Aşçı,
 • 46 Aşçı Yardımcısı,
 • 61 Bahçıvan,
 • 12 Boyacı Badanacı,
 • 5 Düz İşçi,
 • 64 Hidrolog Yardımcısı,
 • 12 Jeofizik Teknisyeni (2. Grup ),
 • 48 Kaloriferci,
 • 82 Laborant yardımcısı,
 • 29 Sıhhi Tesisatçı,
 • 33 Su Dağıtım Teknisyeni,
 • 74 Sürveyan,

DSİ Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak!

İŞKUR aracılığı ile yayımlanmış olan Kamu İşçi Alımı ilanı ile adaylardan ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak” gibi genel nitelikler aranacaktır.

DSİ Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

DSİ tüm adaylardan özel olarak yaş şartı ve mesleki şartlar aranacak. Buna göre,

İlan tarihi olan 17/04/2023 tarihi itibariyle en fazla 30 veya 35 veya 40 yaşında olmak. (17/04/1988 tarihinden sonra doğmuş olmak). Çalışma yeri, hizmet gerekleri doğrultusunda ilgili Bölge Müdürlüğünün sorumluluk sahasında bulunan Şube Müdürlüğü, Başmühendislik veya Şeflik olacaktır.

İnşaat Teknolojisi Teknisyeni: İnşaat Teknolojisi Alanının, İnşaat Üstyapı, İnşaat Altyapı, Betonarme Kalıp ve Donatı Sistemleri, Yapı Duvar ve Sıva Sistemleri, Beton-Çimento ve Zemin Teknolojisi, Betonarme Demir, Kalıpçılık ve Çatıcılık, Yapı Laboratuvarı, Yapı Zemin ve Beton Laboratuvarcılığı, dallarından birinden mezun olmak.

İnşaat/İşyeri Bekçisi: Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresinin dolmasına 6 ay kalmış Silahlı Özel Güvenlik belgesi ve Kartına sahip olmak.

Elektrik Teknisyeni: Mesleki ve Teknik Eğitim Liselerinin; Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanının Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü, Endüstriyel Bakım Onarım dallarından birinden mezun olmak.

Elektrik-Elektronik Teknisyeni: Mesleki ve Teknik Eğitim Liselerinin; Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanının Görüntü ve Ses Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Haberleşme Sistemleri, Otomasyon Sistemleri dallarından birinden mezun olmak.

Bilgisayar Teknisyeni: Mesleki ve Teknik Eğitim Liselerinin; Bilişim Teknolojileri alanının Ağ İşletmenliği, Yazılım Geliştirme, Web Programcılığı, Veri Tabanı Programcılığı dallarından birinden mezun olmak.

Endüstriyel Bakım Onarım Teknisyeni/Endüstriyel Elektronik Teknisyeni: Mesleki ve Teknik Eğitim Liselerinin; Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanının Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü, Endüstriyel Bakım Onarım dallarından birinden mezunu olmak.

Makine Teknolojisi Teknisyeni: Mesleki ve Teknik Eğitim Liselerinin, Makine Teknolojisi Alanının, Makine Model / Makine Ressamlığı, Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme, Bilgisayar Destekli Makine Ressamlığı, Bilgisayarlı Makine İmalatı, Makine Bakım Onarım dallarından birinden mezun olmak.

Pompacı (Petrol Rafinesi): Akaryakıtçı mesleğinde çalıştırılacaktır.

Harita-Tapu-Kadastro Teknisyeni: Mesleki ve Teknik Eğitim Liselerinin; Harita-Tapu-Kadastro, Harita ve Kadastro dallarından birinden mezun olmak.

Aşçı: Mesleki ve Teknik Eğitim Liselerinin Aşçılık veya Mutfak bölümlerinden/dallarından birinden mezun olmak yada ilanın yayımlanmasından önce alınmış MEB onaylı Aşçılık dalında Ustalık belgesine sahip olmak veya ilanın yayımlanmasından önce en az 2 yıl aşçı olarak çalıştığına dair bonservis veya çalışma belgesi almak. Bonservis veya çalışma belgesi ile ilana başvuranların, bonservis veya çalışma belgesi sundukları işyerlerinde en az ilanda aranılan süre kadar çalıştıklarını barkodlu SGK dökümü (meslek kodu ayrımı yapılmaksızın) ile belgelendirmeleri gerekmektedir

Yaş Boya Ustası/Operatörü: İlanın yayımlanmasından önce alınmış MEB onaylı Boyacılılık/Badanacılık belgesine sahip olmak yada ilanın yayımlanmasından önce en az 1 yıl boyacılık-badanacılık işlerinde çalıştığına dair bonservis veya çalışma belgesi almak. Bonservis veya çalışma belgesi ile ilana başvuranların, bonservis veya çalışma belgesi sundukları işyerlerinde en az ilanda aranılan süre kadar çalıştıklarını barkodlu SGK dökümü (meslek kodu ayrımı yapılmaksızın) ile belgelendirmeleri gerekmektedir.

Aşçı Yardımcısı: İlanın yayımlanmasından önce alınmış MEB onaylı Aşçı Yardımcısı ya da Aşçı (Kalfalık) belgelerinden birine sahip olmak veya ilanın yayımlanmasından önce en az 2 yıl aşçı yardımcısı olarak çalıştığına dair bonservis veya çalışma belgesi almak. Bonservis veya çalışma belgesi ile ilana başvuranların, bonservis veya çalışma belgesi sundukları işyerlerinde en az ilanda aranılan süre kadar çalıştıklarını barkodlu SGK dökümü (meslek kodu ayrımı yapılmaksızın) ile belgelendirmeleri gerekmektedir.

İnşaat Sürveyanı: İnşaat Teknolojisi Alanının, İnşaat Üstyapı, İnşaat Altyapı, Betonarme Kalıp ve Donatı Sistemleri, Beton-Çimento ve Zemin Teknolojisi, Betonarme Demir, Kalıpçılık ve Çatıcılık, Yapı Laboratuvarı, Yapı Zemin ve Beton Laboratuvarcılığı dallarından birinden mezun olmak.

Beden İşçisi (Genel): Düz işçi mesleğinde çalıştırılacaktır.

Bahçıvan: Son başvuru tarihinden önce alınmış MEB onaylı Bahçıvanlık Sertifikası (Bahçıvanlık Belgesi) sahibi olmak veya ilanın yayımlanmasından önce alınmış en az 1 yıl bahçıvan olarak çalıştığına dair bonservis veya çalışma belgesi. Bonservis veya çalışma belgesi ile ilana başvuranların, bonservis veya çalışma belgesi sundukları işyerlerinde en az ilanda aranılan süre kadar çalıştıklarını barkodlu SGK dökümü (meslek kodu ayrımı yapılmaksızın) ile belgelendirmeleri gerekmektedir.

Sondaj İşçisi : Mesleki ve Teknik Eğitim Liselerinin; Sondaj Teknolojisi bölümünden mezun olmak ya da son başvuru tarihinden önce alınmış jeofizik teknisyeni olarak çalışabileceğine dair belgeye sahip olmak (DSİ Sondör Yeterlilik belgesi veya MEB onaylı Jeoteknik Sondör Belgesi) .

Kimya Laboratuvarı Görevlisi: İnşaat Teknolojisi Alanının; İnşaat Üstyapı , İnşaat Altyapı, Betonarme Kalıp ve Donatı Sistemleri, Yapı Duvar ve Sıva Sistemleri, Beton-Çimento ve Zemin Teknolojisi, Betonarme Demir, Kalıpçılık ve Çatıcılık, Duvarcılık, Yapı Laboratuvarı, Yapı Zemin ve Beton Laboratuvarcılığı dallarından birinden, veya Kimya Teknolojisi Alanının; Çimento ve Yapı Kimyasalları Üretimi, Kimya, Proses , Kimya Proses , Petrol-Rafineri, Petrol-Petrokimya, Kimya Laboratuvarı , dallarından birinden, veya Metal Teknolojisi Alanının; Kaynakçılık, Isıl İşlem,Çelik Konstrüksiyon, Metal Doğrama, Metal Levha İşlemeciliği, Sac İşleri , dallarından birinden mezun olmak.

Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni: Mesleki ve Teknik Eğitim Liselerinin; Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanının Soğutma ve İklimlendirme Sistemleri, Yapı Tesisat Sistemleri, Soğutma Sistemleri, Isıtma ve Sıhhi Tesisat Sistemleri, İklimlendirme Sistemleri dallarından birinden mezun olmak.

Hidrolik Pnömatikçi: Mesleki ve Teknik Eğitim Liselerinin; Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanının Mekatronik dalından mezun olmak veya ilanın yayımlanmasından önce en az 1 yıl hidrolik-pnömatik işlerinde çalıştığına dair bonservis veya çalışma belgesi almak. Bonservis veya çalışma belgesi ile ilana başvuranların, bonservis veya çalışma belgesi sundukları işyerlerinde en az ilanda aranılan süre kadar çalıştıklarını barkodlu SGK dökümü (meslek kodu ayrımı yapılmaksızın) ile belgelendirmeleri gerekmektedir.

Sıhhi Tesisatçı: Mesleki ve Teknik Eğitim Liselerinin; Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanının Isıtma ve Sıhhı Tesisat Sistemleri, Yapı Tesisat Sistemleri dallarından birinden mezun olmak veya ilanın yayımlanmasından önce alınmış MEB onaylı Sıhhı Tesisat ustalık belgesine sahip olmak veya ilanın yayımlanmasından önce en az 1 yıl sıhhi tesisat işlerinde çalıştığına dair bonservis veya çalışma belgesi almak. Bonservis veya çalışma belgesi ile ilana başvuranların, bonservis veya çalışma belgesi sundukları işyerlerinde en az ilanda aranılan süre kadar çalıştıklarını barkodlu SGK dökümü (meslek kodu ayrımı yapılmaksızın) ile belgelendirmeleri gerekmektedir.

Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt): Son başvuru tarihinden önce alınmış MEB onaylı Kalorifercilik, Kalorifer Ateşleme belgelerinden birine sahip olmak.

Jeneratör Tamircisi: Mesleki ve Teknik Eğitim Liselerinin; Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanının Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü, Endüstriyel Bakım Onarım, Yüksek Gerilim Sistemleri dallarından birinden mezun olmak ya da ilanın yayımlanmasından önce alınmış bu dallara ait MEB onaylı Ustalık belgelerinden birine sahip olmak.

Diğer Teknisyen Ve Teknikerler: Mesleki ve Teknik Eğitim Liselerinin; Tarım Teknolojisi veya Tarım alanının dallarından birinden mezun olmak.

Sondaj Operatörü/Sondör : Mesleki ve Teknik Eğitim Liselerinin; Sondaj Teknolojisi, Maden Teknolojisi dallarından birinden mezun olmak ya da ilanın yayımlanmasından önce alınmış yer altı suları teknisyeni olarak çalışabileceğine dair belgeye sahip olmak (DSİ Sondör Yeterlilik belgesi veya MEB onaylı Jeoteknik Sondör Belgesi).

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Devlet Su İşleri işçi allımı için adaylar başvurularını sadece İŞKUR üzerinden gerçekleştirecekler. Bu kapsamda başvurular ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 5 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular aşağıdaki bağlantı üzerinden Elektronik ortamda veya Alo 170 üzerinden veya İlçe Müdürlüğünden yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 17 – 24 Nisan 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İLANIN TAM METNİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

 • Adalet Bakanlığı’ndan Yeni Atama Hamlesi: 1000 Hakim ve Savcı Pozisyonu İçin Alım Duyurusu!
  Adalet Bakanlığı’nın resmi web portalında yer alan bilgilere göre, kurum bünyesindeki açık pozisyonları tamamlamak amacıyla 1000 yeni hakim ve savcı adayının istihdam edileceğine yönelik ilan yayımlandı. Bu ilan, Cumhurbaşkanının Eylül ayı başlarında yaptığı açıklamanın ardından, söz verildiği üzere yayımlanmıştır. Peki, alımlar için kontenjan dağılımı nasıl olacak ve başvuru şartları nelerdir? İşte, İşin Olsa ekibinin aktardığı … Devamını oku
 • Cizre Belediyesi’nden Memur Alımı Duyurusu: 40 Zabıta ve İtfaiye Personeli Kadrosu için Başvurular Başlıyor!
  Cizre Belediyesi Memur Alımında Aranan Şartlar Nelerdir? Cizre Belediyesi tarafından açıklanan memur alım ilanı, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili hükümleri gereğince yapılacak. Başvuru yapacak adaylar için aranan genel şartlar şöyle sıralanmaktadır: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, herhangi bir sağlık problemi olmamak, yapılan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından geçerli not almak, suç … Devamını oku
 • TÜRKŞEKER 115 İşçi Alımı İlanı: Kontenjan ve Şartlar Açıklandı!
  Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (TÜRKŞEKER), çeşitli fabrikalarında görevlendirmek üzere 115 yeni kamu işçisi alımı yapacağını duyurdu. Adaylar, ilgili pozisyonlar için İŞKUR üzerinden başvuru yapabilecekler. İşte alım yapılacak kontenjanlar ve aranan şartlarla ilgili detaylar.
 • Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak
  Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, çeşitli şehirlerdeki müdürlüklerinde istihdam etmek üzere toplam 45 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Alım yapılacak pozisyonlar arasında destek ve koruma ve güvenlik görevlileri bulunmakta.
 • Strateji ve Bütçe Başkanlığı 15 Memur Alımı Yapacak
  Strateji ve Bütçe Başkanlığı, kamuoyuna önemli bir duyuru yaparak, Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcısı pozisyonları için sınav düzenleyeceğini açıkladı. Bu sınav, kamu sektöründe kariyer yapmak isteyen adaylar için önemli bir fırsat sunuyor. Adaylar, başvuru şartları, KPSS puan türleri, başvuru tarihleri ve sınav süreci hakkında detaylı bilgilere aşağıda ulaşabilirler. Başvuru Şartları Nelerdir? Strateji ve Bütçe Başkanlığı, … Devamını oku
Bu gönderiye oy verin!
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.