MemurİşçiPersonelKamuMaaşMaaşlarıPersonel Alımı

Ege Üniversitesi Eski Hükümlü Personel Alımı 2020 – Güncel İlan

Ege Üniversitesi Eski Hükümlü Personel Alımı 2020 – Güncel İlan

Ege Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı kadrolarda çok sayıda en az ilköğretim mezunu eski hükümlü personel alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Ege Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere beş (5) temizlik personeli, iki (2) elektrikçi, bir (1) sıhhi tesisatçı, bir (1) marangoz, bir (1) soğuk demirci kadrolarında toplamda on (10) eski hükümlü personel alımı yapılacağına yer verilmiştir. Ege Üniversitesi eski hükümlü personel alımı başvuruları İŞKUR üzerinden yapılacak olup, asıl ve yedek adayların belirlenebilmesi için kura çekimi yapılacaktır. Ege Üniversitesi eski hükümlü personel alımı için aşağıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adaylar 29/06/2020 – 03/07/2020 tarihleri arasında esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir.

Ege Üniversitesi Eski Hükümlü Personel Alımı 2020

TEMİZLİK GÖREVLİSİ

18 yaşını tamamlamış, 37 yaşından gün almamış olmak

En az ilköğretim mezunu olmak.

ELEKTRİKÇİ (GENEL)

18 yaşını tamamlamış olmak,

En az ilköğretim mezunu olmak,

ISITMA VE SIHHİ TESİSATÇI

18 yaşını tamamlamış olmak,

En az ilköğretim mezunu olmak,

MARANGOZ

18 yaşını tamamlamış olmak,

En az ilköğretim mezunu olmak,

SOĞUK DEMİRCİ

18 yaşını tamamlamış olmak,

En az ilköğretim mezunu olmak,

BAŞVURU ŞEKLİ

Ülkemizde de görülmekte olan Koronavirüs- COVID-19  salgını  nedeniyle halk sağlığını korumak amacıyla  başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 29.06.2020-03.07.2020 tarihleri arasında İŞKUR internet sitesinden, e-Devlet ve Alo 170 hattı üzerinden  başvuru yapacaktır.

AÇIKLAMALAR:

1- İlan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecektir.

2- Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir mesleğe başvuru yapacaktır.

3- Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre noter huzurunda yapılacak kura sonucu belirlenen açık iş sayısının 4 katı asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Yapılacak sözlü sınava katılmaya hak kazanan asil adaylardan gerekli belgeler istenecektir. İstenilen evrakları teslim etmeyen, durumlarını belgeleyemeyen veya yanlış beyanda bulunan asil adaylar sözlü sınava katılma hakkını kaybedecek olup yerlerine sıralamada yer alan yedek adaylardan gerekli belgeler istenecektir.

4- Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

5- Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

6- Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması(bedensel ve fiziksel) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

7- Yerleştirme işlemi yapılan ve ataması yapılanlardan, 30 gün içerisinde göreve başlamayanlar (doğum, hastalık vb. nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanlar hariç) ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak göreve başlatılmayanların ya da göreve başlatılıp da sonradan atama şartlarını taşımadığı anlaşılanların yerine sözlü sınavda yedek olarak belirlenen listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartları haiz olanlardan atama yapılabilecektir.

GENEL ŞARTLAR

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

2- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

3- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

4- Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel bedenen, aklen ve ruhen sağlık sorununun olmadığını  belgelemeleri gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. (atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

5- Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmaması gerekir.

KURA İŞLEMİ, KURA TARİHİ, YERİ VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

  1. Kura işleminin 13.07.2020 tarihinde saat 10:00’da Ege Üniversitesi Fen Fakültesi A Blok Konferans Salonunda yapılması planlanmış olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda www.ege.edu.tr adresinden adaylara ayrıca duyurulacaktır. Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında kuraya katılımcı alınmayacaktır. Kura çekilişi Üniversitemiz YouTube kanalı (https://www.youtube.com/egeuniversitesitv) üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır.
  2. Noter kurasına katılacakların isim listesi, kura tarihi, yeri, saati, ve sonuçları www.ege.edu.tr adresinden ayrıca duyurulacaktır.

BELGE TESLİM TARİHİ VE YERİ

  1. Kura sonucunda belirlenen adaylar; istenilen belgeleri Üniversitemize ibraz edeceklerdir.
  2. Belge teslim tarihi ve yeri, www.ege.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır.
  3. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak ve yerlerine sıralamada yer alan yedek adaylar dâhil edilecektir.

ÖNEMLİ NOT 1: İlan edilen kadrolara iş başvurusunda bulunan adayların; kura tarihi ve saati, kura yeri, kura sonuçları, asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler, sözlü sınavın tarihi, saati, yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular Üniversitemize  www.ege.edu.tr internet adresinde ilan edilecek, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir. Bu yüzden Üniversitemize internet sitesinde yayımlanan duyuruların adaylar tarafından takip edilmesi önem arz etmektedir.

ÖNEMLİ NOT 2: Eski hükümlü veya Terörle Mücadelede Yaralanan (TMY) belgesinin aslı veya aslı gibidir onaylı suretinin sistemde renkli olarak taratılmış olması gerektiğinden başvuru yapacak adaylar, belgelerini internetten ya da bağlı bulundukları hizmet merkezlerindeki iş ve meslek danışmanlarıyla kontrol etmelidir.

Bu gönderiye oy verin!
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.