MemurİşçiPersonelKamuMaaşMaaşlarıPersonel Alımı

Etiket: Şoför Alım İlanları 2020

Kamu Kurumları ve özel sektör de hizmet veren firmalar 2020 yılına girdiğimiz ilk günler itibari ile ihtiyaç duyulan tüm kadrolarda personel, işçi alımı alımı yapmaktadır. Kamu kurum ve kuruşlarına bağlı Belediyeler, Bankalar, İl Özel İdareleri, ve bu kurumlara bağlı iştirak şirketleri çok sayıda şoför alımı için ilan yayınlamışlardır. Kamu kurumları kendi bünyesinde istidam etmek üzere makam şoförü, otobüs şoförü, ağır vasıta (kamyon) şoförü, ambulans şoförü, servis şoförü gibi daha bir çok farklı pozisyonda personel alımı yapılacaktır.

Nasıl Şoför Olunur?

Sayfamızda görmüş olduğunuz şoför personel alımı ilanları 2020 şartları incelendiği zaman her alım ilanında farklı prosedürler istenmektedir. Bu prosedürlerin başında şoförlük deneyimi gelmektedir. Özellikle ağır vasıta şoförlük ilanlarında daha tecrübeli elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Kamu personeli olmak için de Orta Öğretim KPSS, ilk öğretim veya lise mezunu olma şartları bulunmaktadır. Bunların yanında kullanacağınız araca ait bazı ehliyet yeterlilikleri istenmektedir. Örneğin otobüs şoförlüğü için D sınıfı ehliyet istenmektedir. Şoför alım ilanları 2020 yılı detaylarını yukarıda yer alan bölümlerden inceleyerek başvuru şartlarını inceleyebilirsiniz.

2020’de Şoför Maaşları Ne Kadar?

Kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde hizmet veren şoförler toplu iş sözleşmeleri kapsamında kurum bünyelerine geçiş yaptılar. Toplu iş sözleşmesi kapasımında kurum bünyelerine geçiş yapan şoförlerde, memur grubunda oldukları için 2020 ocak ayı enflasyon farkı zammı almaya hak kazanmışlardır. Kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde hizmet veren şoförlerin 2020 enflasyon zammı farklı ile 3750 TL – 5000 TL arasında maaş almaktadırlar.

Şoför Alım İlanları Analizi Sonucunda Maaş Aralığı

Türkiye’nin önde gele ilan sitelerinde ve sitemizde yayınlanan ilanlardan da yola çıkarak bu rakamlar hakkında kesin bilgiler sunmak yanlış olur. Fakat özel şoförlük için genellikle verilen maaş aralığı 2.180 TL ile 3.940 TL arasında olabilmektedir. Ortalama olarak özel şoförler 3.060 TL gibi bir maaş alabilmektedirler.

Devlette Şoför Personel Maaşları Ne Kadar?

Devlette şoför olmak özel sektörde olmaktan bir adım önde gibi görünmektedir. Verilen maaşların arasındaki farklılıktan ötürü bu kanıya sizde varabilirsiniz. Zira devlet bünyesinde olan şoförlerinde maaş aralıkları kendi aralarında ayrılmaktadır. 2020 yılı ortalama belediye şoför personeli maaşları şu şekildedir.

 • 1/4 derece ile devlette kadrolu şoför olarak 25 yıl çalışan personeller ortalama 4.000 TL maaş alabilmektedir.
 • 1/1 derece  ile 21 yıl direksiyon sallayan şoförlerin ortalama 3.800 TL maaşları bulunmaktadır.
 • 5/2 derece ile 10 yıl boyunca şoför personeli olarak çalışanlar 2020 yılı verilerine göre 3.500 TL ortalama maaş almaktadırlar.
 • 7/3 derece ile 5 yıl hizmet veren belediye ve kamu kurumu şoför personelleri ortalama 3.400 TL maaş almaktadır.
 • 9/1 dereceyle şoförlük mesleğine yeni başlayan ve 5 yıldan az çalışan personeller ortalama 3.300 TL maaş almaktadırlar.

Şoför Alım İlanları İçin Aranan Genel Şartlar

Şoför olmak isteyen adayların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekiyor.  Bunun yanı sıra her kurum Şoför alımı için yayınladığı ilanda başvuru yapacak olan adaylarda bazı özel ve genel şartlar aramaktadırlar.

 1. En az ilk okul mezunu olmak
 2. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak
 3. SRC belgelerine sahip olmak
 4. Psikoteknik belgesine sahip olmak
 5. Kamu haklarından mahrum olmamak
 6. Mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak
 7. Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.
 8. Türk vatandaşı olmak
 9. İleri sürüş tekniği sertifikasına sahibi olmak
Vakıflar Genel Müdürlüğü 204 Personel Alımı 2022, Güvenlik görevlisi, Temizlik görevlisi ve Şoför olarak sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. İş başvuru formu ve Şartları.
18.07.2022
Kayseri Sarıoğlan Belediyesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı kadrolarda işçi ve personel alımı yapılacağını duyurdu. Sarıoğlan Belediyesi İŞKUR üzerinden yayınladığı ilanda5 ay süre ile geçici en az ilkokul mezunu on (10) beden işçisi alımı yapılacağına yer verilmiştir. Kayseri Sarıoğlan Belediyesi personel alımı başvuruları 29/05/2020 – 04/06/2020 tarihleri arasında aşağıda...
25.04.2020
Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı kadrolarda çok sayıda erkek/kadın personel alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu iki (2) farklı kadroda toplamda on yedi (17) sözleşmeli personel alımı yapılacağına...
24.04.2020
Kayseri Talas Belediyesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere işçi alımı yapılacağını duyurdu. İŞKUR kamu ilanları sayfası üzerinden yayınlanan ilanda Talas Belediyesi on (10) temizlik personeli, on iki (12) beden işçisi, bir (1) bahçe bakım işçisi, bir (1) kamyon şoförü, bir (1) çim saha görevlisi olmak üzere toplamda 25 işçi alımı yapılacağına...
21.04.2020
İzmir Tire Belediyesi kendi bünyesinde farklı kadrolarda en az ilkokul mezunu çok sayıda işçi alımı için ilan yayınlandı. İŞKUR kamu ilanları sayfası üzerinden yayınlanan ilanda İzmir Tire Belediyesi bir (1) inşaat işçisi, bir (1) kamyon şoförü, on (10) temizlik personeli olmak üzere toplamda 12 işçi, personel alımı yapılacağı duyurulmuştur. Tire...
14.04.2020
Diyarbakır Çermik Belediyesi kendi bünyesinde farklı kadrolarda personel ve işçi alımı için bir duyuru yayınladı. İŞKUR kamu ilanları sayfası üzerinden yayınlanan ilanda bir (1) büro memuru, yirmi (20) ilkokul mezunu temizlik personeli, sekiz (8) şoför olmak üzere 29 daimi işçi alımı yapılacağı duyurulmuştur. Çermik Belediyesi işçi alımı için başvurular 09/04/2020 –...
07.04.2020
Sivas Yıldızeli Belediyesi işçi alımı için bir duyuru yayınladı. İŞKUR üzerinden yayınlan ilanda Sivas Yıldızeli Belediyesi iştiraki olan YILBESAN bünyesinde istihdam etmek üzere çok sayıda işçi ve personel alımı yapılacağına yer verilmiştir. Yıldızeli Belediyesi işçi alımı ilanında on beş (15) temizlik personeli (beden işçisi) ve ağır vasıta araç kullanımı için...
01.04.2020