Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Alımı 2021- Güncel İlan

Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Alımı 2021- Güncel İlan
22.04.2021
30
A+
A-

İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu çok sayıda erkek/kadın zabıta alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Gaziosmanpaşa Belediyesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en lise mezunu otuz (30) zabıta alımı yapılacağına yer verilmiştir. Gaziosmanpaşa Belediyesi zabıta alımı başvuru şartları, başvuru adresi, başvuru için gerekli belgeler ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Alımı 2021
Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Alımı 2021

Adaylarda Aranan Genel ve Özel Başvuru Şartları Neler?

Gaziosmanpaşa Belediyesi zabıta alımı için başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır.

Genel Başvuru Şartları

İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

a. Türk vatandaşı olmak,

b. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

d. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

f. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Özel Başvuru Şartları

a. İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, Lise mezunları için 2020-KPSSP94; Ön Lisans mezunları için 2020- KPSSP93 ve Lisans mezunları için 2020-KPSSP3 türünde 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

b. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+, -) 10 kg’dan fazla fark olmamak, (Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.)

d. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. e. 13/10/1983 tarihli 2918 satılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Alımı Başvuru Adresi ve Tarihi

Gaziosmanpaşa Belediyesi zabıta alımı için yukarıda yer alan genel ve özel başvuru şartlarını taşıyan adaylar 31.05.2021 – 04.06.2021 tarihleri arasında saat 16.00’a kadar Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne (Gaziosmanpaşa Kültür Merkezi Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı No:20 Gaziosmanpaşa / İSTANBUL) adresine şahsen başvurularını yapmaları gerekmektedir. Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır.

Sınav Tarihi ve Konuları

Gaziosmanpaşa Belediyesi zabıta alımı için yazılı ve uygulamalı olmak üzere iki aşamalı sınav yapılacaktır.

Yazılı sınav; 29.06.2021 Salı günü Saat 10.00’da başlamak üzere, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksinde (Kazım Karabekir Mah. Kemal Şeker Bulvarı No:63) yapılacaktır.

Uygulamalı sınav; Lisans mezunları için 30.06.2021 Çarşamba günü Saat 10.00’da başlamak üzere, Ön Lisans mezunları için 01.07.2021 Perşembe günü Saat 10.00’da başlamak üzere, Lise mezunları için 02.07.2021 Cuma günü Saat 10.00’da başlamak üzere, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksinde (Kazım Karabekir Mah. Kemal Şeker Bulvarı No:63) yapılacaktır.

Adayların sınav öncesi bina girişinde HES kodu sorgulaması yapılacaktır.

Sınav Konuları:

a) Yazılı sınav;

  • Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,
  • Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi,
  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu,
  • Mahalli İdareler ile ilgili temel mevzuat, konularını kapsar.

b) Uygulamalı sınav;

Kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi ile sportif dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsayacak şekilde yapılır.

DİĞET TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

memur alımı var mobil uygulama
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.