enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

GSB Antrenör Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

GSB Antrenör Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) taşra teşkilatları bünyesinde istihdam etmek üzere binlerce antrenör alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda GSB taşra teşkilatları bünyesinde istihdam etmek üzere üç yüz elli (350) spor uzmanı ve antrenör, bin (1000) antrenör olmak üzere toplamda bin üç yüz elli (1350) sözleşmeli antrenör alımı yapılacağına yer verilmiştir. GSB antrenör alımı için başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru sayfası, başvuru için gerekli belgeler ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

2021 GSB Spor Uzmanı ve Antrenör Alımı (350 Kişi)

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda GSB 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde Bakanlığımız taşra teşkilatı Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere millilik şartlarını taşıyanlar arasından ek-1 sayılı listede belirlenen branş, grup ve kontenjan sayısınca ve ek-2 nitelik değerlendirme formu puan sırasına göre tam zamanlı 4-B Sözleşmeli Spor Uzmanı ve Antrenör alımı yapılacağına yer verilmiştir.

GSB Antrenör Alımı 2021

GSB Antrenör Alımı (1000 Kişi)

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda GSB 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde Bakanlığımız taşra teşkilatı il müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 2020 yılı KPSS B grubu KPSS P3 puan sırası esas alınarak antrenör boş pozisyonları için belirlenen ek-1 sayılı listede belirtilen boş kontenjan sayısının üç (3) katı kadar çağırılacak adaylar arasından sözlü ve uygulamalı sınav sonucu başarı sırasına göre tam zamanlı 4/B Sözleşmeli Antrenör alımı yapılacağına yer verilmiştir.

GSB Antrenör Alımı 2021

Spor Uzmanı ve Antrenör Alımı Başvuru Şartları (350 Kişi)

GSB spor uzmanı ve antrenör alımı için başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır.

Özel Başvuru Şartları

 • Başvuru yapacağı pozisyona uygun ve ek-1 sayılı listede belirtilen branşta en az temel antrenörlük (ikinci kademe) düzeyinde antrenörlük belgesine sahip olmak,
 • Adayların başvurunun son günü itibarıyla aranan şartlara haiz olması gerekmektedir.
 • En az temel antrenörlük (ikinci kademe) düzeyinde antrenörlük belgesinin başvuru yapılacak pozisyona ve branşa uygun olması gerekmektedir. Adayların antrenörlük ve millilik ile ilgili bilgilerinin tespitinde spor bilgi sistemi verileri esas alınacaktır. Adayların başvuru öncesinde antrenörlük ve millilik bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmeleri, eksik veya hatalı bilgi tespit etmeleri halinde ilgili federasyonlara müracaat ederek bilgilerini spor bilgi sisteminden düzelttirmeleri gerekmektedir.

Başvuru Sayfası ve Tarihi

GSB spor uzmanı ve antrenör alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların 31 Ağustos (10:00) – 13 Eylül 2021 (17:00) tarihlerinde e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda başvurularını yapmaları gerekmektedir. Adaylar BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER başlığında belirtilen belgelerini başvuru sisteminde belirtilen yerlere “.jpeg veya .pdf formatında” yükleyeceklerdir.

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Antrenör Başvuru Şartları (1000 Kişi)

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde beden eğitimi veya spor eğitimi veren bölümlerinden mezun olmak,
 • 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,
 • Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 65 yaşından büyük olmamak,
 • Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)
 • Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak,
 • Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,
 • Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,
 • Başvuru yapacağı pozisyona uygun ve ek-1 sayılı listede belirtilen branşta en az temel antrenörlük (ikinci kademe) düzeyinde antrenörlük belgesine sahip olmak.
 • Adayların başvurunun son günü itibarıyla aranan şartlara haiz olması gerekmektedir.
 • En az temel antrenörlük (ikinci kademe) düzeyinde antrenörlük belgesinin başvuru yapılacak pozisyona ve branşa uygun olması gerekmektedir.
 • Adayların antrenörlük ile ilgili bilgilerinin tespitinde spor bilgi sistemi verileri esas alınacaktır. Adayların başvuru öncesinde antrenörlük bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmeleri, eksik veya hatalı bilgi tespit etmeleri halinde ilgili federasyonlara müracaat ederek antrenörlük bilgilerini spor bilgi sisteminden düzelttirmeleri gerekmektedir.
 • Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.

Başvuru Sayfası ve Tarihi

GSB antrenör alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların 20/09/2021 – 27/09/2021 (17:00) tarihlerinde e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır.

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

 • Biyometrik fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş ve adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayabilecek nitelikte olmalıdır),
 • Başvuru yapacağı pozisyona uygun ve ek-1 sayılı listede belirtilen branşta en az temel antrenörlük (ikinci kademe) düzeyinde antrenörlük belgesi,
 • Ek-2 beyan formu başvuru sisteminde belirtilen yerlere yüklenecektir.
 • Adayların, başvuru esnasında beyan ettikleri bilgi ve belgelerin asıllarını Bakanlık tarafından talep edilmesi durumunda ibraz etmeleri gerekmektedir. Belgelerini ibraz edemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvuruda istenen belgeler ile diğer belgeler yerleştirilmeye hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecektir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.