MemurİşçiPersonelKamuMaaşMaaşlarıPersonel Alımı

İçişleri Bakanlığı 300 Memur Alımı 2023  (İl Planlama Uzman Yardımcısı)

İçişleri Bakanlığı 300 Memur Alımı 2023  (İl Planlama Uzman Yardımcısı) alım ilanı yayımlandı. Başvurular ne zaman yapılacak ve başvuru şartları.

İçişleri Bakanlığı 300 Memur Alımı 2023  (İl Planlama Uzman Yardımcısı)

İçişleri Bakanlığı Memur alımı 2023 yılı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede 13 Ocak 2023 tarihi ile yayımlandı. Bu kapsamda yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında boş bulunan İl Planlama Uzman Yardımcısı alımı için Sözlü Giriş sınavı yapılacak. Sınav sonucuna göre atama işlemleri yapılacaktır. İçişleri Bakanlığı Memur alımı başvuru şartları nedir? Başvurular ne zaman yapılacak? yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

 • TÜM MEMUR, PERSONEL, İŞÇİ ALIMLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.
 • INSTAGRAMDAN TAKİP EDİNİZ. TIKLAYINIZ.
 • FACEBOOK TAKİP EDİNİZ. TIKLAYINIZ.
 • TWİTTER TAKİP EDİNİZ. TIKLAYINIZ.

İçişleri Bakanlığı 300 Memur Alımı 2023

İçişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatında görevlendirmek üzere 7 farklı alanda memur alımı yapacak. Alımlar yapılacak İl Planlama Uzman yardımcılığı giriş sınavı ile genel İdare Hizmeti sınıfında yapılacak. Alan dağılımı ise,

 • Hukuk, Kamu Yönetimi, Maliye, İktisat, İşletme, Ekonomi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Maliye, Ekonometri, Yerel Yönetimler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, İstatistik ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte/ Bölümleri
 • Hukuk Fakültesi 41 Kişi,
 • İnşaat Mühendisliği Bölümü 41 Kişi,
 • Makine Mühendisliği Bölümü 23 Kişi,
 • Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü 30 Kişi,
 • Mimar (Mimarlık programı) 7 Kişi,
 • İletişim Fakültesi 8 Kişi.

İçişleri Bakanlığı Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

İçişleri Bakanlığı yayımladığı memur alımı ilanı ile farklı alanlarda alım yapacak. Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek ” gibi şartlar aranacak.

Özel olarak ise adaylardan Eğitim, KPSS, Yaş şartları aranacak.

İçişleri Bakanlığı Eğitim Şartı Nedir?

Yaş Şartı Kaç?

Giriş (sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01/01/1988 tarihinden sonra doğanlar)

KPSS şartı Nedir?

Adayların 2021 veya 2022 yıllarında yapılan KPSS’den aşağıda görselde göreceğiniz gibi alanına göre, P1, P3, P33 veya P4 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

İçişleri Bakanlığı 300 Memur Alımı
İçişleri Bakanlığı 300 Memur Alımı

İçişleri Bakanlığı Başvurular ne Zaman Yapılacak?

İçişleri bakanlığı memur alımı başvuruları Ocak ayında başlayıp Şubat ayı içerisinde tamamlanacak. Başvuru için adaylara 5 günlük süre verilecek. Bu kapsamda sadece Bakanlık adresi üzerinden alınacak başvurular geçerli sayılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 30 Ocak – 3 Şubat 2023

Başvuru Adresi: www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesindeki “Duyurular” bölümünde yayımlanacak olan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacaktır.

İLANIN TAM METNİ İÇİN TIKLAYIN

Bu gönderiye oy verin!
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.