MemurİşçiPersonelKamuMaaşMaaşlarıPersonel Alımı

İş Bankası Özel Güvenlik Alımı 2022 – İş Başvuru Formu

İş Bankası Özel Güvenlik Alımı 2022 – İş Başvuru Formu
A+
A-

İş Bankası farklı illerde bulunan şubelerinde istihdam etmek üzere çok sayıda özel güvenlik görevlisi alımı yapılacağını duyurdu. İş Bankası resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda en fazla yirmi sekiz (28) yaşında silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip adaylar arasından çok sayıda güvenlik görevlisi alımı yapılacağına yer verilmiştir.

İş Bankası özel güvenlik görevlisi alımı için başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu, personel maaşları, sosyal haklar, izinler, eğitim ve gelişme hizmetleri ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

İş Bankası Özel Güvenlik Alımı 2022

Diğer İlgili İlanlar

İş Bankası Personel Alımı 2022

İş Bankası özel güvenlik alımı İçin Aranan Şartlar Neler?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Yazılı sınav tarihi itibarıyla 28 yaşını doldurmamış olmak,
 • En az lise veya ticaret meslek lisesi mezunu olmak,
 • Askerlik görevini tamamlamış olmak,
 • Silahlı özel güvenlik sertifikasına sahip olmak,
 • En az 175 cm boyunda olmak,
 • Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak,
 • Vardiyalı çalışma saatlerine uygun olarak çalışabilmek,
 • Daha önce, Bankamızın yaptığı Operasyon Elemanı, Operasyon Destek Elemanı, Şoför ve Özel Güvenlik Görevlisi sınavlarının herhangi birinin mülakat aşamasında başarısız sayılmamış olmak.​

İşe Alımı Sürecinde Hangi Aşamalardan Geçeceksiniz?

Banka tarafından Genel Yetenek Sınavı ( Sayısal ve sözel yeteneği ölçmeye yönelik sorulardan oluşmaktadır.) Norm Mülakat (Adayın geçmişte yaptığı işler, gösterdiği davranışlar, aldığı sorumluluklar vb. kanıtlardan yola çıkarak tanınmaya çalışılmasıdır.

İş Bankası Özel Güvenlik Maaşları Ne Kadar?

Banka çalışanlarının parasal ve sosyal hakları, BASİSEN ile Türkiye İş Bankası A.Ş. arasında 2 yılda bir düzenlenen Toplu İş Sözleşmesi ile piyasa ve günün şartlarına göre belirlenir. Ücretler hesaplanırken, Toplu İş Sözleşmesinde belirlenen dönemlerde ekonomik koşullar göz önünde bulundurulur.

Çalışanların sosyal güvenlikleri, “Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Emekli Sandığı Vakfı” ve “Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı” tarafından sağlanmaktadır. Çalışanlarımıza Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı tarafından ilave emekli ikramiyesi ve ikinci bir maaş alma imkanı sunulmaktadır.​

Ücret Paketi

Çalışanlar aylık ücretlerinin yanı sıra yılda 4 maaş tutarında ikramiye verilir. Genel Kurul tarafından Bankamızın bir önceki yıl performansı ölçüsünde belirlenen oranda yılda 1 kez kar payı ödemesi yapılır.

Bankanın eğitim ve sürekli gelişim çalışma hayatının vazgeçilemeyecek bir parçası olarak kabul edilen değerler arasında bulunmaktadır. Bu kapsamda Bankamızca belirlenen sınavlarda başarı sağlayan çalışanlarımıza İngilizce, Almanca ve Fransızca dilleri için yabancı dil tazminatı ödenir. Uzmanlık kadrosunda görevlendirilen mensuplarımıza uzmanlık tazminatı, tam gün çalışan avukat, mimar, mühendis ve Bilgi Teknolojileri Bölümlerinde görev yapan çalışanlarımıza görev tazminatı ödenmektedir. Bankamızda çalışan müfettiş yardımcılarına, yukarıda belirtilen ödemelerin yanı sıra ikamet adresinde ya da ikamet adresi dışında bulunma durumlarına göre ayrıca gündelik verilmektedir.

Söz konusu ödemelere ilave olarak; çalışanlarımıza bulundukları görevin gerektirdiği Kasa Tazminatı, Ortak Servis Merkezi Tazminatı ve Çağrı Merkezi Tazminatı gibi tazminatlar ödenmektedir.​

Performans Ödenekleri

Çalışan performansına önem veren Bankamız, çalışanların bireysel performansı doğrultusunda yüksek verimlilik ödeneği, ürün bazlı satış primleri ve yönetici primi gibi uygulamaları bünyesinde barındırmaktadır.

Yurt Dışı Görevlendirme

Çalışanlarımız, Bankamız ihtiyaçları çerçevesinde yurt dışı şubelerimizde görevlendirilirler. Yurt dışı şubelerimizde görevlendirilen çalışanlarımız, bulundukları ülkenin koşullarına uygun ücrete tabi olmaktadır.

Sosyal Yardımlar

Bankamız çalışanları, sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya ve kendilerine daha yüksek bir iş ve yaşam standardı sağlamaya yönelik sosyal haklardan da yararlanmaktadır. Bu kapsamda; çalışanlarımıza sağlık yardımı, öğle yemeği, servis, çocuk zammı, evlilik, doğum ve doğal afet yardımı yapılmaktadır.

İzin Uygulaması

Bankamız, 1-5 yıl (5 yıl dâhil) çalışanlar için 15 iş günü, 6-10 yıl (10 yıl dâhil) çalışanlar için 18 iş günü, 10 yıldan fazla çalışanlar için 23 iş günü izin imkânı ile birlikte hastalık, evlilik, ölüm, doğum ve süt izni gibi izin haklarını çalışanlarına sunmaktadır.

İŞ BANKASI ÖZEL GÜVENLİK BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Banka Sınavları
Banka Sınavları 2023
Bankacılık Sınavları
Banka Sınavları Ne Zaman
Banka Sınavları 2024

gibi soruların cevaplarını sitemizden ve mobil uygulamalarımızdan öğrenebilirsiniz

Bu gönderiye oy verin!
ETİKETLER:
Yorumlar

 1. RACi dedi ki:

  Güvenlik ile ilgili eğitim aldim