İş Bankası Şoför Alımı 2020

İş Bankası Şoför Alımı 2020
24.02.2020
163
A+
A-

İş Bankası makam şoförü ve para nakil aracı şoförü olarak istihdam etmek üzere resmi sitesi üzerinden şoför alımı yapılacağı duyurulmuştur. Yayınlanan ilanda en az lise mezunu 28 yaşının doldurmamış şoför kadrosunda personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

İş Bankası Şöför Alımı

İş Bankası Şöför Alımı

İş Bankası şoför alımı 2020 yılı itibariyle başvuru yapacak adaylarda yaş ve öğrenim şartları yanı sıra bazı farklı şartlarda aranmaktadır. İş Bankası personel alımı için adaylarda aranan şarlar, bankanın sunduğu imkanlar ve başvuru sayfasına yazımızın devamında yer verdik.

İş Bankası Şoför Alımı İçin Başvuru Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Yazılı sınav tarihi itibarıyla 28 yaşını doldurmamış olmak,
  • En az lise veya ticaret meslek lisesi mezunu olmak,
  • Askerlik görevini tamamlamış olmak,
  • 2017 yılından önce alınmış en az B sınıfı ehliyet veya 2017 yılından sonra alınmış en az D1 sınıfı ehliyete sahip olmak,
  • Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak,
  • SRC1 ve SRC2 belgelerinden herhangi birine sahip olmak,
  • SRC3 veSRC4 belgelerinden herhangi birine sahip olmak,
  • Geçerli bir psikoteknik belgesine sahip olmak,
  • Daha önce, Bankamızın yaptığı Operasyon Elemanı, Operasyon Destek Elemanı, Şoför ve Özel Güvenlik Görevlisi sınavlarının herhangi birinin mülakat aşamasında başarısız sayılmamış olmak.​

Hangi Aşamalardan Geçeceğim?

Genel Yetenek Sınavı ( Sayısal ve sözel yeteneği ölçmeye yönelik sorulardan oluşmaktadır.)

Norm Mülakat (Adayın geçmişte yaptığı işler, gösterdiği davranışlar, aldığı sorumluluklar vb. kanıtlardan yola çıkarak tanınmaya çalışılmasıdır.)

Araç Sürüş Testi

Ücret ve Yan Hakların Neler Olacak?

Bankamız çalışanlarının parasal ve sosyal hakları, BASİSEN ile Türkiye İş Bankası A.Ş. arasında 2 yılda bir düzenlenen Toplu İş Sözleşmesi ile piyasa ve günün şartlarına göre belirlenir. Ücretler hesaplanırken, Toplu İş Sözleşmesinde belirlenen dönemlerde ekonomik koşullar göz önünde bulundurulur.

Çalışanlarımızın sosyal güvenlikleri, “Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Emekli Sandığı Vakfı” ve “Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı” tarafından sağlanmaktadır. Çalışanlarımıza Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı tarafından ilave emekli ikramiyesi ve ikinci bir maaş alma imkanı sunulmaktadır.​

Ücret Paketi

Çalışanlarımıza aylık ücretlerinin yanı sıra yılda 4 maaş tutarında ikramiye verilir. Genel Kurul tarafından Bankamızın bir önceki yıl performansı ölçüsünde belirlenen oranda yılda 1 kez kar payı ödemesi yapılır.

Bankamızda eğitim ve sürekli gelişim çalışma hayatının vazgeçilemeyecek bir parçası olarak kabul edilen değerler arasında bulunmaktadır. Bu kapsamda Bankamızca belirlenen sınavlarda başarı sağlayan çalışanlarımıza İngilizce, Almanca ve Fransızca dilleri için yabancı dil tazminatı ödenir. Uzmanlık kadrosunda görevlendirilen mensuplarımıza uzmanlık tazminatı, tam gün çalışan avukat, mimar, mühendis ve Bilgi Teknolojileri Bölümlerinde görev yapan çalışanlarımıza görev tazminatı ödenmektedir. Bankamızda çalışan müfettiş yardımcılarına, yukarıda belirtilen ödemelerin yanı sıra ikamet adresinde ya da ikamet adresi dışında bulunma durumlarına göre ayrıca gündelik verilmektedir.

Söz konusu ödemelere ilave olarak; çalışanlarımıza bulundukları görevin gerektirdiği Kasa Tazminatı, Ortak Servis Merkezi Tazminatı ve Çağrı Merkezi Tazminatı gibi tazminatlar ödenmektedir.​

Performans Ödenekleri

Çalışan performansına önem veren Bankamız, çalışanların bireysel performansı doğrultusunda yüksek verimlilik ödeneği, ürün bazlı satış primleri ve yönetici primi gibi uygulamaları bünyesinde barındırmaktadır.

Yurt Dışı Görevlendirme

Çalışanlarımız, Bankamız ihtiyaçları çerçevesinde yurt dışı şubelerimizde görevlendirilirler. Yurt dışı şubelerimizde görevlendirilen çalışanlarımız, bulundukları ülkenin koşullarına uygun ücrete tabi olmaktadır.

Sosyal Yardımlar

Bankamız çalışanları, sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya ve kendilerine daha yüksek bir iş ve yaşam standardı sağlamaya yönelik sosyal haklardan da yararlanmaktadır. Bu kapsamda; çalışanlarımıza sağlık yardımı, öğle yemeği, servis, çocuk zammı, evlilik, doğum ve doğal afet yardımı yapılmaktadır.

İzin Uygulaması

Bankamız, 1-5 yıl (5 yıl dâhil) çalışanlar için 15 iş günü, 6-10 yıl (10 yıl dâhil) çalışanlar için 18 iş günü, 10 yıldan fazla çalışanlar için 23 iş günü izin imkânı ile birlikte hastalık, evlilik, ölüm, doğum ve süt izni gibi izin haklarını çalışanlarına sunmaktadır.

 

Başvuru Sayfası

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.