İstanbul Üniversitesi İşçi Alımı 2020 – Cerrahpaşa Rektörlüğü

İstanbul Üniversitesi İşçi Alımı 2020 – Cerrahpaşa Rektörlüğü
06.04.2020
170
A+
A-

İstanbul Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu çok sayıda daimi işçi alımı yapılacağını duyurdu. İŞKUR kamu ilanları resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda İstanbul Üniversitesi en az lise mezunu on bir (11) hasta ve yaşlı bakım personeli pozisyonunda işçi alımı yapılacağına yer verilmiştir. İstanbul Üniversitesi işçi alımı için adaylarda aranan başvuru şartları neler? İstanbul Üniversitesi işçi alımı kura tarihi ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

İstanbul Üniversitesi işçi alımı için aşağıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların 02/11/2020 – 06/11/2020 tarihleri arasında esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurularını yapabilirler. İstanbul Üniversitesi işçi alımı için adayların belirlenmesi için noter huzurunda kura çekimi Noter kurasına katılacak olanların isim listesi 01/09/2020 günü (http://istanbulc.edu.tr ile http://personel.istanbulc.edu.tr) internet adresinde DUYURULAR kısmında yayınlanacaktır. Noter huzurunda kura çekimi ise 04/09/2020 Cuma günü saat 10:30 da İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Avcılar Yerleşkesi kapalı spor salonunda (Üniversite Mah. Bağlariçi Cad No:7 Avcılar-İstanbul)yapılacaktır. İstanbul Üniversitesi işçi alımı başvuru şartları, ilan metni ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

İstanbul Üniversitesi İşçi Alımı

Başvuru Şartları

1- Türk vatandaşı olmak.

2- 18 yaşını tamamlamış olmak.

3- İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak.

4- Türk Ceza Kanunun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

5- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

6- Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

7- Talep şartlarını taşımadığı sonradan tespit edilen adayların başvuruları alım sürecinin hangi aşamasında olursa olsun reddedilecektir.

8- Göreve başlayacak personellerin görevini yapmasına Hastane Hizmetlisi (Hasta, Yaşlı Bakımı ve Temizliği Hizmetleri) için: Üniversitemiz hastanelerindeki hastaların taşınmasına, pozisyon verilmesine, temizliği ile basit bakımı ile hasta numunelerinin taşınmasına, dağıtılmasına ve arşivlenmesine yönelik hizmetler ile benzeri nitelikteki diğer hizmetlere ilişkin işler) engel sağlık sorununun olmaması gerekmektedir. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

9- Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uyulacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe eklenen geçici madde 6’ya göre ” Kamu kurum ve kuruluşlara işe yerleştirilecek kişileri; Kurum tarafından gönderilen listedeki adaylar arasında yapacağı doğrudan kura çekimi ile belirler denildiğinden noter kurasında isminin çıkması.

10- Haftalık 45 saati aşmayacak şekilde ilgili birim yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dahil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmamak

11- Diğer hususlarda ilgili mevzuat / yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir.

12- Alınacak sürekli işçi kadroları:

11 Kişi Hastane Hizmetlisi (Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı) İçin Aranan Özellikler

 1. Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden mezun olması.
 2. 35 yaşını doldurmamış olmak.
 3. C) Kura Tarihi ve Yeri
 4. 26 Mart 2020 tarihli 31080 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin “Geçici 6 maddesinde 2020 yılı içerisinde Devlet Üniversiteleri Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerinde (Üniversite Hastanesi) istihdam edilmek üzere temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri ile bakım ve onarım hizmetleri için alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurasıyla belirlenir. Bu durumda, öncelikler dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan kurayla belirlenir. Rektörlükçe yapılacak değerlendirme neticesinde, asıl adaylardan gerekli şartları taşımayanların yerine sırası ile aranan şartları haiz yedek adaylar işe alınır.” hükmü uyarınca işlem yapılacaktır.
 5. Noter kurasına katılacak olanların isim listesi 12.11.2020 Perşembe günü (www.istanbul.edu.tr ile www.personel.istanbul.edu.tr ) internet adresinde DUYURULAR kısmında yayınlanacaktır.
 6. Noter huzurunda kura çekimi 18.11.2020 Çarşamba günü saat 11:00’de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Konferans Salonu 34116 Beyazıt Fatih-İSTANBUL adresinde yapılacaktır.
 7. Pandemi sebebi ile kura çekiminin yapılacağı salona aday alınmayacaktır. Ancak kura çekimini takip etmek İsteyen adaylar 12.11.2020 Perşembe günü (www.istanbul.edu.tr ile www.personel.istanbul.edu.tr ) internet adresinde DUYURULAR kısmında yayımlanacak olan linkde yer alacak internet adresinden kura çekimini canlı olarak takip edebileceklerdir.

Kura sonuçları takip eden günlerde (www.istanbul.edu.tr ve www.personel.istanbul.edu.tr) internet adresinde DUYURULAR kısmında yayımlanacaktır. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilecek olup ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

 1. D) Kura Sonucu Atanmaya Hak Kazanan Adaylardan İstenen Belgeler
 2. Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi
 3. 6 Adet Vesikalık fotoğraf.
 4. Adli Sicil ve Arşiv Kaydı Belgesi (Cumhuriyet Savcılığı veya e-devlet sistemi üzerinden evrak teslim tarihinden en fazla bir ay önce alınmış olmalıdır.)
 5. Sağlık Raporu,
 6. SGK’dan Sigortalılık Tescil ve Hizmet Kaydı Tespit Belgesi (Barkodlu olarak e-devlet üzerinden alınabilir) (Herhangi bir Sosyal Güvenlik kaydı olmayanlarda kayıt sorgulamasını barkodlu boş sayfa olarak temin etmeleri gerekmektedir)
 7. Erkek adaylar için Askerlik durum belgesi (BARKODLU e-devlet çıktısı kabul edilir.)
 8. Diploma/Mezuniyet Belgesi aslı ve fotokopisi (BARKODLU e-devlet çıktısı kabul edilir.)
 9. E) Göreve Başlama İşlemleri

Kura çekimi sonucu, açık işçi sayısı kadar asil, yeterli sayıda yedek aday belirlenir. İşe başlamayanlar, 4857 sayılı iş kanununda belirlenen deneme süresi içerisinde; işten ayrılanlar, görevde başarısız olanların ve gerekli şartları taşımadığı sonradan tespit edilenlerin yerine yedek listenin ilk sırasından başlayarak yerleştirme yapılır.

Göreve başlamaya hak kazanan adaylar Atamaya Yetkili Amirin Olur işlemleri sonucunda belirtilecek tarihte göreve başlayacaktır. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz sayılacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.