enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İzmir Demokrasi Üniversitesi (İDÜ) Personel Alımı 2021 – Güncel İlan

İzmir Demokrasi Üniversitesi (İDÜ) Personel Alımı 2021 – Güncel İlan

İzmir Demokrasi Üniversitesi (İDÜ) kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu farklı kadroda çok sayıda personel alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda İzmir Demokrasi Üniversitesi (İDÜ) kendi bünyesinde istihdam etmek üzere iki (2) farklı kadroda toplamda sekiz (8) daimi işçi, personel alımı yapılacağına yer verilmiştir. İzmir Demokrasi Üniversitesi (İDÜ) personel alımı için adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru sayfası, kadro dağılımı ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

İDÜ Personel Alımı 2021
İDÜ Personel Alımı 2021

İDÜ Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapacak?

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda İzmir Demokrasi Üniversitesi (İDÜ) kendi bünyesinde istihdam etmek üzere iki (2) güvenlik görevlisi, altı (6) temizlik personeli olmak üzere toplamda sekiz daimi personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Diğer İlgili İlanlar

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları Neler?

İDÜ personel alımı için başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır.

Genel Başvuru Şartları

 • Türk vatandaşı olmak,
 • 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • İlan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak,
 • Türk Ceza Kanunun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.
 • Yaptırılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,
 • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış, muaf veya erteletmiş olmak)
 • Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
 • Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında reddedilecektir.
 • Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik madde 17’ye göre ”Kamu kurum ve kuruluşları işe yerleştirilecek kişileri, Kurum tarafından gönderilen listelerdeki adaylar arasında yapacağı sınav ile belirler. Sınav; yazılı veya sözlü yöntemlerden biri veya ikisi kullanılarak, meslekî bilgi ve becerilere ilişkin konulardan yapılır. Ancak temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri için yapılacak alımlarda kura sonrası sadece sözlü yöntem kullanılarak sınav yapılır.” denildiğinden sözlü sınav sonucunda başarılı olmak,
 • Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir.

Güvenlik Görevlisi İçin Özel Başvuru Şartları

 • 5188 sayılı Kanun gereği özel güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış “Özel Güvenlik Kimlik Kartına” sahip ve silahsız olmak.
 • 40 yaşını doldurmamış olmak.
 • 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait, görevi yapmasına engel olacak herhangi bir sağlık nedeni bulunmamak.

Temizlik Personeli İçin Özel Başvuru Şartları

 • 40 yaşını doldurmamış olmak.
 • Temizlik ve destek hizmetleri görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık nedeni bulunmaması gerekmektedir.

İDÜ İşçi Alımı Başvuru Sayfası ve Tarihi

İDÜ işçi alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların 11/10/2021 – 15/10/2021 tarihleri arasında esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile İŞKUR’a giriş yaparak başvurularını yapmaları gerekmektedir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.