MemurİşçiPersonelKamuMaaşMaaşlarıPersonel Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı Subay Alımı 2021 – Güncel İlan

Jandarma Genel Komutanlığı Subay Alımı 2021 – Güncel İlan
16.02.2021

Jandarma Genel Komutanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı branşlarda çok sayıda erkek/kadın subay alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Jandarma Genel Komutanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 437 jandarma, yirmi beş (25) personel, sekiz (8) ikmal, on dört (14) maliye, yedi (7) istihkam, on beş (15) muhabere, bir (1) sağlık, bir (1) beden eğitim öğretmeni, iki (2) rehberlik öğretmeni, iki (2) bakım, üç (3) bilgisayar mühendisi, iki (2) inşaat mühendisi, bir (1) elektronik mühendisi, bir (1) kimya mühendisi, bir (1) makine mühendisi, beş (5) veteriner, on dört (14) hukuk, on (10) tabip, bir (1) diş tabibi olmak üzere bu branşlarda toplamda 550 kadın/erkek subay alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Jandarma Genel Komutanlığı Subay Alımı için aşağıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adaylar 17 Şubat 2021 günü başlayıp, 28 Şubat 2021 günü saat 23.59’a kadar https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla başvurularını yapmaları gerekmektedir. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Jandarma Genel Komutanlığı Subay Alımı başvuru şartları, başvuru için gerekli belgeler ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Jandarma Genel Komutanlığı Subay Alımı 2021

Jandarma Genel Komutanlığı Subay Alımı 2021

BAŞVURU YÖNTEMİ VE BAŞVURULARIN YAPILMASI:

  1. Başvurular sadece https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
  2. Adayların “Başvuru Kılavuzunun” tamamını okuduktan sonra başvurusunu yapması gerekmektedir.
  3. Başvurular; 17 Şubat 2021 günü başlayıp, 28 Şubat 2021 günü saat 23.59’da sona erecektir.

ç. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

1. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne giriş yaptıktan sonra adaylar tarafından başvuru yapılabilmesi için “Profil Bilgileri” bölümünden;

(1) Kimlik bilgilerinin güncellenmesi (sadece MERNİS’ten yapılabilecektir),

(2) Fotoğraf yüklenmesi (Fotoğraf vesikalık olacaktır),

(3) Adres bilgisinin ve iletişim bilgilerinin girilmesi (adres bilgisi MERNİS’ten çekilerek veya elle girilerek yapılabilecek olup, SMS ile duyuru yapılabilmesi için en az bir cep telefonu

numarası girilmesi zorunludur. Girilecek cep telefon numarasının temin işlemleri tamamlana kadar aktif olması gerekmektedir.),

(4) Eğitim bilgilerinin yüklenmesi [eğitim bilgileri “YÖK’ten Al” veya “Belgeye Dayalı” şeklinde girilecektir. Son sınıf öğrencileri eğitim bilgilerini “Belgeye Dayalı” olarak yükleyecektir. “Belgeye Dayalı” yüklemelerde; mezun adaylar için diplomasını, son sınıf öğrenciler öğrenci belgesi veya transkript belgesini, YÖK onaylı denklik/eşdeğerlilik belgesi olan adaylar ise denklik/eşdeğerlilik belgesini (taranmış olarak veya resim olarak) sisteme yükleyecektir. Belgeye dayalı denklik/eşdeğerlilik belgesi yükleyecek olan adaylar; 1’inci maddedeki hangi bölüme denklikleri/eşdeğerlilikleri varsa eğitim bilgileri girişinde “Bölüm Adı” kısmına o bölümü seçerek yükleme yapacaklardır.]

(5) Beden Eğitimi Öğretmenliği branşına başvuracak adaylardan;

– Antrenörlük,

– Antrenörlük Eğitimi / Öğretmenliği,

– Beden Eğitimi ve Spor,

– Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu,

– Rekreasyon,

– Spor Bilimleri,

– Spor Bilimleri ve Teknolojisi,

– Spor Yöneticiliği,

– Spor Yönetimi bölümlerinden mezun olan adayların Pedagojik Formasyon Sertifikası/Belgesine sahip olması gerekmektedir. Adaylar sisteme Pedagojik Formasyon Sertifikası/Belgesini yüklemek zorundadır.

Aday başvuru yaparken, e-Devlet Kapısı Kimlik Doğrulama Sistemine kendisine ait T.C. Kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile giriş yapacaktır. Açılan ekrandaki “Profil Bilgilerim” altında bulunan “Diğer Bilgi/Belgelerim” bölümüne tıklayarak aktif hale getirdikten sonra “Belge Ekle” başlığı altındaki “Belge Türünü Seçiniz” kısmından “Pedagojik Formasyon Sertifikası/Belgesi”ni seçerek belge yükleme bölümüne, almış olduğu Pedagojik Formasyon Sertifikası/Belgesini yükleyerek başvurusuna devam edecektir. Pedagojik Formasyon Sertifikası/Belgesini yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

(6) Sözleşmeli olarak temin edilecek branşlar için KPSS sınav bilgilerinin “ÖSYM’den sorgula” ile yüklenmesi (2019-2020 yılı KPSS P3 puanı),

(7) Muvazzaf olarak temin edilecek Hukuk branşı için KPSS sınav bilgilerinin “ÖSYM’den sorgula” ile yüklenmesi (2019-2020 yılı KPSS P4 puanı),

(8) Muvazzaf olarak temin edilecek Veteriner branşı için KPSS sınav bilgilerinin “ÖSYM’den sorgula” ile yüklenmesi (2019-2020 yılı KPSS P3 puanı),

(9) ALES sınav bilgilerinin “ÖSYM’den sorgula” ile yüklenmesi (2019-2020 yılı EA puanı),

(10) Boy-kilo bilgisinin beyan edilmesi,

(11) Şehit ve malul eş ve çocuklarından başvuru yapacak adayların ise ‘‘Diğer Bilgi/Belgelerim’’ bölümünde yer alan onaylı ‘‘Şehit Gazi Yakınlık Belgesi’’nin (taranmış olarak veya resim olarak) yüklenmesi (verilen şehitlik ve malul belgesinin Kurum veya Valilik onaylı veya Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından verilen belge, Emniyet Teşkilatı, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve TSK personeli şehit ve malul eş veya çocukları ile 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu 21/j maddesi kapsamında olanlar), işlemlerinin yapılması zorunludur. Adaylar sınava gelirken belgenin aslını yanında getirecektir.

1. Ayrıca adaylar, başvuru şartlarında yer almayan ve zorunlu olmayan aşağıdaki bilgi ve belgelerinin girişini “Profil Bilgilerim” bölümünden yapabilecektir.

(1) “Yabancı Dil Bilgilerim” kısmından “ÖSYM’den Al” veya “Belgeye Dayalı” olarak varsa aday tarafından yabancı dil sınavı notları yüklenebilecektir.(Belgeye dayalı yabancı dil sınavı yüklenmesi durumunda, sınav sonuç belgesi taranmış olarak veya resim olarak yüklenecektir.)

(2) Diğer Bilgi/Belgelerim kısmından belgeye dayalı olarak;

(a) Ustalık/kalfalık/çıraklık belgesi,

(b) Sürücü belgesi,

(c) Çalışma süresi belgesi,

(ç) Sertifika belgesi,

(d) Hizmet belgesi,

(e) Gemi Adamı belgesi,

(f) Sporcu lisans belgesi,

(g) Mesleki yeterlilik belgesi,

(ğ) Mahalli lisan belgesi,

(h) Şehit gazi yakınlık belgesi,

(ı) Sivil Havacılık Genel Md. Onaylı PPL veya CPL sertifikası

(i) Pedagojik Formasyon Sertifikası/Belgesi

(j) Diğer Belgeler seçeneklerinden uygun olanı veya olanları seçerek ilgili belgeyi (taranmış olarak veya resim olarak) sisteme yükleyebileceklerdir.

Profil bilgilerim kısmındaki bilgi ve belge girişleri tamamlandıktan sonra ‘‘Başvurularım’’ kısmından ‘‘Başvuru Sürecindekiler’’ kısmı seçilerek ‘‘2021 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Temini’’ sınavına ‘‘Başvuru Yap’’ butonuna basılarak başvuru süreci başlatılacaktır.

‘‘Başvuru Yap’’ butonuna basıldıktan sonra başvuru şartları bilgilendirme ekranı çıkacak ve adaylar tarafından bu ekranda çıkan bilgilerin tamamı okunduktan sonra sol alt köşede yer alan ‘‘Okudum ve Onaylıyorum’’ kutucuğu işaretlenerek ‘‘Devam Et’’ butonuna basılarak branş seçimi kısmına geçilecektir. ‘‘Okudum ve Onaylıyorum’’ kutucuğunun işaretlenmesi ile adaylar tarafından bu ekranda yazılı olan tüm sınav şartlarını taşıdıklarını kabul ve beyan ettikleri kabul edilecektir.

İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bu gönderiye oy verin!
ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.