enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kamu Denetçi Kurumu (KDK) Memur Alımı 2021 – Başvuru Formu

Kamu Denetçi Kurumu (KDK) Memur Alımı 2021 – Başvuru Formu

Kamu Denetçi Kurumu (KDK) kendi bünyesinde çok sayıda memur alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda KDK kendi bünyesinde istihdam etmek üzere sözlü sınav ile kamu denetçiliği uzman yardımcısı kadrosunda toplamda yirmi (20) memur alımı yapılacağına yer verilmiştir.

KDK memur alımı için başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu, sınav tarihi ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

KDK Memur Alımı 2021

Başvuru Şartları Neler?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak.
  • 2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS’ye katılmış olmak ve yukarıda yer alan tabloda belirtilen puan türlerinden asgari 70 puan ve üzerinde puan almış olmak,
  • Kurumun kadro ve ihtiyaç durumuna göre:
  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk fakültelerinden ya da denkliği ilgili makamlar tarafından kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak (KPSS P4 puan I. Grubu için),
  • En az 4 yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakültelerinden ya da bu fakültelere denkliği ilgili makamlar tarafından kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak (KPSS P33 veya KPSS P38 puan II. Grubu için).
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1986 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.)

Sınav Tarihi ve Adresi

KDK memur alımı Sınav başvuruları 15 Kasım 2021 günü başlayıp 29 Kasım 2021 günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Başvurular e-Devlet Kamu Denetçiliği Kurumu – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek olup ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile süresi içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmaz.

Sınava Katılmaya Hak Kazanan Adaylardan İstenilen Belgeler

  • Eğitimini yurt dışında tamamlamış olanların ise diploma denklik belgesinin aslı veya onaylı örneği
  • Fotoğraflı özgeçmiş.

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.