MemurİşçiPersonelKamuMaaşMaaşlarıPersonel Alımı

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) 492 Sözleşmeli Personel Alımı – Lise, Ön Lisans ve Lisans

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) tarafından yapılacak 492 sözleşmeli personel alımı hakkında bilgi veren bir makale. Lise, ön lisans ve lisans mezunlarına yönelik çeşitli pozisyonlar için iş imkanları sunulacak. Başvuru koşulları ve süreci ile ilgili detaylar da içeriyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) 492 Sözleşmeli Personel Alımı – Lise, Ön Lisans ve Lisans

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), yayınladığı duyuru ile 492 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Bu alımlar kapsamında, lise, ön lisans ve lisans mezunlarına çeşitli pozisyonlarda iş imkanı sunulacak. Alımların lise mezunları için 216, ön lisans mezunları için 146 ve lisans mezunları için 130 kişilik kadroda gerçekleştirileceği belirtiliyor. Bu kadrolar arasında Destek personeli, Şoför, Diğer Sağlık personeli, Hemşire, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Teknisyen, Büro personeli, Sağlık Teknikeri, Tekniker, Diyetisyen, Ebe, Eczacı, Fizyoterapist, Mühendis, Psikolog, Sağlık Fizikçisi, Veteriner Hekim, gibi farklı pozisyonlar bulunuyor.

Başvuru koşulları arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı bulunuyor. Ayrıca, her pozisyon için belirlenmiş olan eğitim şartlarına uygun olmak gerekiyor. Başvuru yapacak adayların en az ilköğretim, lise, ön lisans veya lisans mezunu olmaları gerekiyor. Bunun yanı sıra, belirlenmiş yaş sınırını aşmamış olmak da gerekiyor.

Başvuru süreci 11 Mayıs 2023 tarihinde başlayacak ve 16 Mayıs 2023 tarihinde sona erecek. Başvurular, Karadeniz Teknik Üniversitesi personel alımı internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. Adayların başvuru formunu eksiksiz doldurmaları gerekiyor.

Başvuruların ardından adayların sözlü sınava çağrılacakları belirtiliyor. Sözlü sınav sonrasında, başarılı olan adaylar arasından kadrolar için yapılacak olan atamalar gerçekleştirilecek.

Karadeniz Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ile ilgili tüm detaylara ve başvuru şartlarına üniversitenin resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Adayların başvuru şartlarına uygunluğunu kontrol etmeleri ve eksiksiz bir şekilde başvurularını yapmaları önem taşıyor.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Karadeniz Teknik Üniversitesi 492 kişilik boş kadro ile aşağıdaki kadrolarda sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Lise Mezunu: 169 Destek personeli, 2 Şoför, 6 Diğer Sağlık personeli, 23 Hemşire, 4 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 12 Teknisyen, 

Ön Lisans Mezunu: 22 Büro personeli, 2 Destek personeli, 1 Diğer Sağlık personeli, 37 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 73 Sağlık Teknikeri, 11 Tekniker, 

Lisans Mezunu:  1 Biolog, 18 Büro personeli, 2 Diğer Sağlık personeli, 2 Diyetisyen, 3 Ebe, 2 Eczacı, 4 Fizyoterapist, 90 Hemşire, 2 Mühendis, 3 Psikolog, 2 Sağlık Fizikçisi, 1 Veteriner Hekim,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesine istihdam edeceği personel adaylarından genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar kapsamında istihdam edilmek üzere adaylardan genel olarak ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir Suç hükümlülüğü olmamak” gibi genel şartlar aranacak.

Öte yandan adayların Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak şartı aranacak.

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

KTÜ alımlarında adayların KPSS Puanı esas alınmak üzere en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak değerlendirme ile adaylar belirlenecektir. Bu kapsamda Adaylara herhangi bir yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın Mülakatsız Personel Alımı yapılacak.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Yaş Şartı var Mı?

Alım yapılacak kontenjanlara göre adaylardan yaş şartı istenecek. Bu kapsamda adayların İlan tarihi ile 35 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversitenin Sözleşmeli personel alımına başvuru için adaylar başvurularını ilan tarihi ile başlayacak olup en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda sadece tek pozisyon için başvuru alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 11 – 25 Mayıs 2023

Başvuru Adresi: https://www.ktu.edu.tr/personel

İLANIN TAM METNİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

Bu gönderiye oy verin!
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.