KTÜ İşçi Alımı 2020 Başvuru Sayfası

KTÜ İşçi Alımı 2020 Başvuru Sayfası
20.06.2020
133
A+
A-

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) kendi bünyesinde istihdam etmek üzere faklı kadrolarda çok sayıda kadrolu işçi alımı yapılacağını duyurdu. KTÜ kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı kadrolarda çok sayıda farklı kadrolarda kpss’siz kadrolu işçi alımı yapılacağını duyurdu. İŞKUR kamu ilanları sayfası üzerinden yayınlanan ilanda KTÜ en az ilköğretim mezunu iki farklı kadroda çok sayıda kadrolu işçi alımı yapılacağına yer verilmiştir. KTÜ hangi kadrolarda işçi alımı yapacak? KTÜ işçi alımı başvuru şartları neler? Merak edilen tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

KTÜ, üniversite yerleşkelerinde görevlendirmek üzere en az lise mezunu sekiz (8) özel güvenlik, seksen beş (85) hastane hizmetlisi kadrolarında toplamda doksan üç (93) kadrolu işçi alımı yapılacaktır. KTÜ işçi alımı için aşağıda yer başvuru şartlarını taşıyan adaylar ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. KTÜ işçi alımı başvuruları tamamlandıktan sonra asıl ve yedek adayların belirlenebilmesi için COVİD-19 salgını sebebiyle noter huzurunda kura çekimi 10.07.2020 günü; saat:13.00’de; KTÜ  Atatürk  Kültür  Merkezi’nde yapılacaktır. Kura tarihi ve saatinde herhangi bir değişiklik olması halinde  www.ktu.edu.tr internet adresinden duyuru yapılacak olup bu ilan tebligat niteliğinde olduğundan adaylara ayrıca herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır.

KTÜ İşçi Alımı 2020

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
  2. 18 yaşını tamamlamış olmak.
  3. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan(bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.
  4. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
  5. İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.
  6. Göreve başlayacak personelin başvurduğu kadronun gerektirdiği görevleri yapmasına engel sağlık sorununun olmaması (fiziksel ve ruhsal) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.
  7. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak (Terhis, Muaf, Tecilli)

8- Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

9-  Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin Geçici 6’ıncı maddesi gereğince, önceliklilerde dahil olmak üzere istihdam edilecek açık iş sayısı   kadar asıl ve açık sayı kadar yedek aday, İŞKUR tarafından bildirilen başvurular arasından noter huzurunda Üniversitemizde çekilecek kura sonucunda belirlenecektir. Rektörlükçe yapılacak değerlendirme neticesinde, asıl adaylardan gerekli şartları taşımayanların yerine sırası ile aranan şartlara haiz yedek adaylar işe alınır hükmü uyarınca işlem yapılacaktır.

  1. BELGE TESLİMİ, KURA İŞLEMİ, KURA TARİHİ, YERİ VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

1-Noter Huzurunda kura çekimi 10.07.2020 günü; saat:13.00’de; KTÜ  Atatürk  Kültür  Merkezi’nde yapılacaktır. Kura tarihi ve saatinde herhangi bir değişiklik olması halinde  www.ktu.edu.tr internet adresinden duyuru yapılacak olup bu ilan tebligat niteliğinde olduğundan adaylara ayrıca herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. COVİD-19 salgını sebebiyle alınacak önlemler kapsamında kura işlemine görevli personel haricinde hiç kimse alınmayacak olup, Kura çekilişi daha sonra üniversitemizin www.ktu.edu.tr internet adresinden duyurulacak olan sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacaktır.

2-İŞKUR tarafından gönderilen nihai listeler,  noter kurası sonucu hak kazanan asıl ve yedek adayların  listesi,  işe başlayacak adaylar için istenilen belgeler www.ktu.edu.tr internet adresinden ayrıca duyurulacaktır.  Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

.3. Göreve başlamaya hak kazanan adaylar Atamaya Yetkili Amirin olur işlemleri sonucunda belirtilecek tarihte göreve başlayacaktır. Gerçeğe aykırı belge verenlerin işe başlama işlemi geçersiz sayılacaktır.

  • Ayrıntılı bilgi için; www.ktu.edu.tr internet adresinden ve KTÜ Personel Dairesi Başkanlığına ait (0462) 377 21 11 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

III.HASTANE HİZMETLİSİ TALEBİNDE ARANAN ÖZEL ŞARTLAR

1-Bu hizmet türünde istihdam edilecek personel için ortaöğretim kurumlarının Hasta ve Yaşlı Hizmetleri alanının Engelli Bakımı,Hasta Bakımı ve Yaşlı Bakımı ya da Sağlık Hizmetleri Alanının Ebe Yardımcılığı,Hemşire Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği dallarından birinden mezun olmak.

2-Hasta bakımı ve temizliği işini yapmaya engel olacak sağlık sorunu olmamak.

3-Üniversitenin Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ İÇİN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR

1-En az ilköğretim en fazla orta öğretim mezunu olmak.

2-Geçerli Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına/Belgesine sahip olmak (silahsız)

3-Başvurusunun son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak.

4-Güvenlik işi yapmaya engel olacak sağlık sorunu olmamak.

5-Üniversitenin Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde yer alan iç ve dış mekanda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.