enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı 2021 – Güncel İlan

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı 2021 – Güncel İlan

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı kadrolarda çok sayıda personel alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az ortaöğretim mezunu iki (2) farklı kadroda toplamda kırk (40) daimi personel alımı yapılacağına yer verilmiştir. Kültür ve Turizm Bakanlığı memur, personel alımı başvuru şartları, başvuru adresi, kadro dağılımı ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapacak?

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kontrolör/başkontrolör kadrolarında toplamda kırk (40) daimi personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Diğer İlgili İlanlar

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı 2021

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları Neler?

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı için başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır.

  • Kanun maddesinin yürürlüğe girdiği 28/07/2021 tarihi itibariyle, genel bütçe ve özel bütçe kapsamındaki kamu idarelerinde mesleğe özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutularak müfettiş, denetçi, denetmen ve kontrolör kadrolarında yardımcılık veya stajyerlikte geçen süreler dâhil en az beş yıl görev yapmış olanlar ile aynı sürede görev yapmış olmak kaydıyla daha önce bu unvanları ihraz etmiş olanlar.
  • En fazla 40 kontrolör/başkontrolör alımı yapılacaktır. Yeterli başvurunun olmaması veya sözlü sınavda başarılı olan sayısının az olması durumunda, sadece başarılı olanların naklen alım işlemlerine başlanacaktır. Boş kalan kadrolara ise 31/12/2021 tarihine kadar tekrar başvuru ve sınav usulüyle kadro durumuna göre naklen alım yapılabilir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sayfası

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların 06 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayıp 10 Eylül 2021 Cuma tarihi mesai bitimine kadar, Bakanlığın Personel Genel Müdürlüğü hizmet binasında Eğitim, Yetenek ve Kariyer Yönetimi Daire Başkanlığına (Çiğdem Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:50 Yüzüncüyıl/Ankara) şahsen başvurularını yapmaları gerekmektedir. Sadece başvuru tarihleri arasında yapılan başvurular geçerli olup, ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Adayların aşağıdaki belgeleri eksiksiz olarak teslim etmeleri zorunludur. Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu anlaşılanlar tüm haklarını kaybederler ve haklarında işlem yapılmak üzere yetkili mercilere suç duyurusunda bulunulur.

  • Başvuru formu, Başvuru formu örneği için tıklayınız.
  • Kurumlarınca onaylı, yardımcılık/stajyerlik, denetçilik, müfettişlik, kontrolörlük sürelerini, derece ve kademelerini ve hizmette geçen diğer süreleri gösterir hizmet belgesi,
  • Varsa Yabancı dil bilgilerini gösterir belgeler, aldıkları başarı belgeleri, ödüller ve cezalara dair kurum yetkilileri tarafından imzalı belge,
  • 4.5 x 6 ebadında iki adet vesikalık fotoğraf (Biri Başvuru Formunda olacaktır.),

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.