MAKÜ personel Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

MAKÜ personel Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları
16.07.2021
31
A+
A-

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı kadrolarda çok sayıda personel alımı yapılacağını duyurdu. İŞKUR kamu ilanlar resmi sayfası üzerinden yayınlanan ilanda MAKÜ kendi bünyesinde istihdam etmek üzere on üç (13) farklı kadroda toplamda kırk iki (42) daimi işçi ve personel alımı yapılacağına yer verilmiştir. MAKÜ personel alımı için başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar, başvuru için gerekli belgeler, başvuru adresi ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

MAKÜ Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapacak?

İŞKUR kamu ilanları resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda MAKÜ kendi bünyesinde istihdam etmek üzere bir (1) teknik servis elemanı, bir (1) pide ustası yardımcısı, bir (1) çamaşırhane görevlisi, bir (1) pasta ustası, dört (4) temizlik personeli, bir (1) kasiyer, iki (2) resepsiyon görevlisi, bir (1) satın alma sorumlusu, bir (1) soğuk mutfak aşçısı, iki (2) aşçı yardımcısı, on bir (11) beden işçisi, üç (3) bulaşıkçı, iki (2) garson, on bir (11) servis elemanı olmak üzere toplamda kırk iki (42) personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları Neler?

MAKÜ personel alımı için başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir.

Teknik Servis Elemanı Başvuru Şartları

 • İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Sertifikası
 • Ses ve Işık Tamir Bakım Sertifikası

Pide Ustası Başvuru Şartları

 • İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Sertifikası
 • Hijyen Sertifikası

Çamaşırhane Görevlisi Başvuru Şartları

 • İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Sertifikası
 • Hijyen Sertifikası

Pasta Ustası Başvuru Şartları

 • İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Sertifikası
 • Hijyen Sertifikası

Temizlik Personeli Başvuru Şartları

 • İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Sertifikası
 • Müşteri ile İletişim Becerileri Geliştirme Eğitimi Sertifikası
 • Müşteri Memnuniyeti Geliştirme Eğitimi Sertifikası

Beden işçisi Başvuru Şartları

 • Türk vatandaşı olmak.
 • 18 yaşını tamamlamış olmak.
 • 36 yaşından gün almamış olmak.
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, cinsel saldırı veyahut çocuğun cinsel istismarı suçlarından  mahkûm olmamak.
 • Askerlik ile ilişiği olmamak (fiilen yapmış, muaf veya tecilli)
 • Çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında veya görevini devamlı olarak yapmasına engel herhangi bir sağlık probleminin bulunmaması.
 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
MAKÜ personel Alımı 2021
MAKÜ personel Alımı 2021
MAKÜ personel Alımı 2021

Kura Tarihi ve İşlemleri

MAKÜ personel alımı kura çekimi 29.07.2021 Perşembe günü saat 13.00-14.00 arası Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 15 Temmuz Şehitler Amfisinde yapılacaktır. COVİD-19 salgınının Ülkemizde yayılımına ilişkin tedbirler kapsamında kura çekimine katılımcı kabul edilmeyecektir. Kura çekim işlemleri (https://www.youtube.com/channel/UCDj1NVH64nsO8GD4POMXcLQ) adresi ve (https://bit.ly/37IiJbL) kısaltma adresinden canlı olarak yayınlanacak olup, isteyen adaylar kura çekimini internet üzerinden canlı olarak takip edebileceklerdir.

Kura çekim tarihi, saati veya yerinde değişiklik olması halinde, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi web sayfasında (https://www.osmaniye.edu.tr) duyurulacaktır.

Yine kura sonucu sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi web sayfasında (https://www.osmaniye.edu.tr) duyurulacak olup, adaylar ayrıca yazılı tebligat veya telefon ile bilgilendirilmeyecektir.

Not: Sözlü Mülakat ve ilana ilişkin diğer detaylar Üniversitemiz web sayfasında (www.osmaniye.edu.tr) duyurulacaktır. Duyurular tebligat niteliğinde olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat gönderilmeyecektir.

Başvuru Adresi ve Tarihi

MAKÜ personel alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adaylar 16/07/2021 – 24/07/2021 esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurularını yapmaları gerekmektedir.

memur alımı var mobil uygulama
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.