enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Personel Alımı 2022 – Güncel İlan

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Personel Alımı 2022 – Güncel İlan

Manisa İl Milli Müdürlüğü kendi bünyesinde farklı kadrolarda çok sayıda işçi ve personel alımı yapılacağını duyurdu. İŞKUR kamu ilanları sayfası üzerinden yayınlanan ilanda Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü kendi bünyesinde istihdam etmek üzere dört (4) lisans mezunu engelli büro personeli, beş (5) lisans mezunu engelli büro personeli, üç (3) önlisans normal statüde büro personeli olmak üzere toplamda on iki işçi ve personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü personel alımı için aşağıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adaylar 08/07/2020 – 13/07/2020 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü personel alımı başvuru sayfası, başvuru şartları, sınav tarihleri ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü Personel Alımı 2022

Özel Başvuru Şartları (4 Engelli Personel Alımı)

  • İşe Alınan işçiler en az 5 yıl süre geçmedikçe herhangi bir nakil talebinde bulunamayacaktır.
  • Sözlü Sınav Tarihi: 28 Temmuz 2020 Salı
  • Görüşme Yeri: İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu

Özel Başvuru Şartları (5 Engelli Personel Alımı)

  • İşe Alınan işçiler en az 5 yıl süre geçmedikçe herhangi bir nakil talebinde bulunamayacaktır.
  • Sözlü Sınav Tarihi: 28 Temmuz 2020 Salı
  • Görüşme Yeri: İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu

Özel Başvuru Şartları (3 Normal Personel Alımı)

  • İşe Alınan işçiler en az 5 yıl süre geçmedikçe herhangi bir nakil talebinde bulunamayacaktır.
  • Sözlü Sınav Tarihi: 29 Temmuz 2020 Çarşamba
  • Görüşme Yeri: İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu

Sınava Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki engelli işçi ilanlarına başvurularda alt puan barajı aranmamakla birlikte, başvuracak kişilerin EKPSS’ye girmiş olmaları gereklidir. EKPSS’ye tabi engelli işçi ilanlarına başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçecektir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

4) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

5) EKPSS’ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.

6) ) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.