MemurİşçiPersonelKamuMaaşMaaşlarıPersonel Alımı

MEB 60 Bin TYP Personel Alımı 2023 İŞKUR İlan Listesi

MEB 60 Bin TYP Personel Alımı 2023 İŞKUR İlan Listesi yayımlandı. 2. Dönem Güvenlik ve Temizlik görevlisi alımları il il açıklanmaya başladı.

MEB 60 Bin TYP Personel Alımı 2023 İŞKUR İlan Listesi

MEB, 60 Bin TYP Personel ekranı açıldı. İŞKUR’dan Müjdeli haber az önce geldi. 20 Ocak 2023 tarihi itibari ile yayımlanmaya başlamış olan TYP personel alımı ilanları ile Mili Eğitim Bakanlığı 60 bin TYP Personel Alımı gerçekleştirecek. MEB Alımları ile Temizlik Personeli ve Okullarda çalışacak personel alımları yapılacağı duyuruldu. Bu kapsamda adayların uzun zamandır beklediği ilanlar yayımlanmaya başlandı. Türkiye Geneli farklı şehirlerde personel alımı gerçekleştirilecek.

Peki alım yapılacak şehirler hangileridir? Başvurular ne zaman yapılacak? İlan listesini ve detaylarını sizlere paylaşıyoruz. Alım Yapılacak il ve ilçe listesine haberin sonundan ulaşabilirsiniz.

 • TÜM MEMUR, PERSONEL, İŞÇİ ALIMLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.
 • INSTAGRAMDAN TAKİP EDİNİZ. TIKLAYINIZ.
 • FACEBOOK TAKİP EDİNİZ. TIKLAYINIZ.
 • TWİTTER TAKİP EDİNİZ. TIKLAYINIZ.

MEB 60 Bin TYP Personel Alımı 2023

MEB her 6 ayda bir yayımladığı ilanlar ile bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere personel alımları gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Okullarda çalışmak üzere personel alımları yapılıyor. 2022 Eylül ayında yapılan alımlarda çalışma süresi sona ermek üzere Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı TYP Personel alımı için düğmeye bastı. Bu kapsamda yeniyeni 60 Bin MEB TYP Personel Alımı yapılacak.

Daha önce Bakan Özerin Twitter’den yapmış olduğu duyurusuna ilişkin haberimizde yer vermiştik. İlgili haber: https://www.memuralimivar.com/meb-60-bin-atama/

2023 Yılı MEB Personel Alımı Başvurusu Başladı!

MEB okulların açılacak olması ile birlikte 2023 yılı TYP kapsamında işçi personel alımı ilanlarını yayımladı. Bu doğrultuda yayımlanmış olan ilanlar için başvurular sadece İŞKUR TYP başvuru ekranı üzerinden gerçekleştirilecek. Haberimizin sonuna doğru ilgili başvuru adımlarına ulaşabileceksiniz. Bu TYP personel alımı ilanları il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin talepleri doğrultusunda her gün yayımlanmaya devam edecektir.

MEB Başvuru Şartları Neler?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kuruma kayıtlı olmak,
 • 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
 • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
 • Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

İŞKUR TYP Başvuru Ekranı ve Başvuru Adımları:

Milli Eğitim Bakanlığı bildiğiniz gibi 2023 eğitim öğretim yılı için 60 bin personel alımı yapılacak. Başvuruların nasıl yapılacağına dair adımlar aşağıdadır.

1. Adım: Adaylar öncelikle https://esube.iskur.gov.tr/adresine tıklamaları gerekli ve İŞKUR sistemine e-Devlet şifresi ile veya İŞKUR kayıt bilgisi ile sisteme giriş yapınız.

2. Adım: Sonrasında İŞKUR Sistemine Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görselde gördüğünüz alana girmeniz gereklidir.

İŞKUR TYP Başvuru Ekranı
İŞKUR TYP Başvuru Ekranı

3. Adım: İlgili bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki görseldedi gibi bir ekran gelecek ve ilgili görselde eğer biliyorsanız TYP numarası veya Birim yazan kısma kendi ilinizi girebilirsiniz. Yada Ara butonuna tıklayarak tüm TYP Personel Alımı ilanlarına ulaşabilirsiniz.

İŞKUR TYP Başvuru Ekranı
İŞKUR TYP Başvuru Ekranı

MEB şimdilik 2 farklı şehir için ilan yayımladı. Alımlar Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılacak. Buna göre alım yapılacak şehirler ve ilçeleri kontenjan sayısı ile birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

 • Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlükleri – 800 TYP Personel alımı yapılacak.
 • Kastamonu Milli Eğitim Müdürlükleri – 520 TYP Personel alımı yapılacak.
Bu gönderiye oy verin!
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.