MemurİşçiPersonelKamuMaaşMaaşlarıPersonel Alımı

MEB EKPSS ile 3500 engelli öğretmen atama takvimini açıkladı: Başvuru ne zaman?

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanlığı 3 bin 500 engelli öğretmen ataması için tarih belli oldu. İşte atama takvimi haberimizde.

MEB EKPSS ile 3500 engelli öğretmen atama takvimini açıkladı: Başvuru ne zaman?

Son dakika: 3500 engelli öğretmen alımı yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 3500 engelli öğretmen alımı yapılacağına yer verildi. EKPSS’den 50 puan ve üzerinde alan adaylar arasından yapılacak öğretmen alımında başvuruların 3 Nisan’da başlayacağı bildirildi. Bakan Özer konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “2020 veya 2022 yıllarında yapılan EKPSS sınavından 50 ve üzeri puan alan adaylar başvuru yapabilecek. Her iki yıla ait EKPSS puanı olan adayların yüksek olan EKPSS puanı ile başvuruları alınacak” ifadelerini kullandı.

EKPSS 2023

Atama için başvuruların 3 ile 7 Nisan tarihleri arasında alınacağını söyleyen Bakan, tercihlerin ise 12 ile 15 Nisan 2023 tarihleri arasında yapılacağına yer verildi. ASlıma ilişkin tüm detaylar personel.meb.gov.tr adresi üzerinden yayınlanacak atama kılavuzunda yer alacak. 

Atamaların ise 25 Nisan tarihinde yapılacağını bildiren Bakan Özer, “8 Mayıs tarihinde de daha önce açıkladığımız gibi 45 bin yeni öğretmenimizin atamalarını gerçekleştireceğiz. Atanan tüm öğretmenlerimiz 1 Eylül itibarıyla göreve başlayacak. Eğitim ailemize katılacak tüm öğretmenlerimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Bu gönderiye oy verin!
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.