Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Memur, Personel Alımı 2021 – Güncel İlan

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Memur, Personel Alımı 2021 – Güncel İlan
23.09.2021
68
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kendi bünyesine istihdam etmek üzere en az lise mezunu farklı kadrolarda çok sayıda memur, personel alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kendi bünyesinde istihdam etmek üzere üç (3) farklı kadroda toplamda altı bin yüz otuz iki (6132) sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verilmiştir. MEB memur, personel alımı için adaylarda aranan başvuru şartları, kadro dağılımı, başvuru sayfası ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

MEB Hangi Branşlarda Personel Alımı Yapacak?

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda MEB kendi bünyesinde istihdam etmek etmek üzere iki yüz altmış (260) fizyoterapist, beş bin sekiz yüz yemiş iki (5872) aşçı, aşçı yardımcısı olmak üzere toplamda altı bin yüz otuz iki (6132) sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Aylarda Aranan Başvuru Şartları Neler?

MEB memur, personel alımı için başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır.

Genel Başvuru Şartları

 • 2020 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan türlerinden puan almış olmak.
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.
 • Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak.
 • Olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnamelerle kamu görevine son verilmemiş olmak.
 • Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek.
 • Sağlık Bakanlığından onay almış psikoteknik belgesi vermeye yetkili merkezlerce düzenlenmiş psikoteknik raporuna sahip olduğunu belgelendirmek.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Özel Başvuru Şartları

 • Sözleşmeli Fizyoterapist
 • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi lisans programlarından mezun olmak.
 • Sözleşmeli Destek Personeli (Aşçı ve aşçı yardımcısı)
 • Lisans düzeyinde;
 •  Aşçılık, Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.
 • Ön Lisans düzeyinde;
 • Aşçılık, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir ön lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.
 • Ortaöğretim düzeyinde;
 •  Ortaöğretim kurumlarının aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olmak ya da herhangi bir ortaöğretim programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

MEB Memur Alımı Başvuru Sayfası

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) personel alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların ön başvuru ve 25.10.2021–05.11.2021 tarihleri arasında e-Devlet – Millî Eğitim Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuruların, 05.11.2021 Cuma günü saat 23:59’a kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

MEB Personel Maaşları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) personel maaşları aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

MEB Memur Alımı 2021

MEB Hangi İllerde Memur Alımı Yapacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) merkez ve 71 ilde bulunan yerleşkelerinde görevlendirmek üzere iki yüz altmış (260) fizyoterapist, beş bin sekiz yüz yemiş iki (5872) aşçı, aşçı yardımcısı olmak üzere toplamda altı bin yüz otuz iki (6132) sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

MEB Memur Alımı 2021
MEB Memur Alımı 2021

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

memur alımı var mobil uygulama
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.