MSB Özel Güvenlik Alımı – Başvuru Sayfası ve Şartları

MSB Özel Güvenlik Alımı – Başvuru Sayfası ve Şartları
16.09.2020
62
A+
A-

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere çok sayıda özel güvenlik alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda MSB Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı farklı illerde bulunan hizmet birimlerinde görevlendirmek üzere doksan dört (94) silahlı özel güvenlik alımı yapılacağına yer verilmiştir. MSB özel güvenlik alımı için aşağıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden online olarak 21-25 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır (şahsen, posta veya e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir). MSB özel güvenlik alımı başvuru şartları, başvuru sayfası, alım yapılacak iller ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

MSB Hangi İllerde Kaç Güvenlik Alımı Yapılacak?

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi ve İŞKUR üzerinden yayın ilanda MSB aşağıda yer alan listede belirtildiği gibi toplamda doksan dört (94) en az lise silahlı özel güvenlik alımı yapılacaktır.

Adana / Yüreğir 2
Ankara /Sincan 3
Antalya/Konyaaltı/Döşemealtı 5
Balıkesir /Bandırma 4
Batman /Merkez 2
Bilecik /Pazaryeri /Osmaneli 2
Burdur /Çeltikçi 3
Bursa/İnegöl /Karacabey/Nilüfer 6
Çanakkale /Gelibolu 2
Diyarbakır /Yenişehir 1
Elazığ /Merkez 1
Erzincan /Mutu 2
Eskişehir /Çukurhisar 4
Hatay /İskenderun 7
Mersin /Akdeniz 3
İstanbul /Beykoz /Çatalca 7
İzmir /Çiğli /Aliağa 6
Kayseri /Kocasinan 1
Kocaeli /İzmit 6
Malatya /Hekimhan /Yazıhan 2
Manisa /Akhisar 6
Kahramanmaraş /Pazarcık/ Narlı 4
Osmaniye /Merkez /Toprakkale 6
Sakarya /Arifiye /Gevye 5
Tekirdağ /Çorlu 4

MSB Özel Güvenlik Alımı

Başvuru Şartları

1)Başvurunun son tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 33 yaşından gün almamış olmak.

2) Başvurunun son tarihi itibarıyla lise veya dengi bir okuldan ya da bir önlisans programından mezun olmak.

3) Başvurunun son tarihi itibarıyla 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun ilgili maddelerine göre alınmış ve geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik belgesine sahip olmak.

4) Bedenen ve sıhhen yerleşim yerleri dışında ve açık arazi koşullarında gece-gündüz çalışmaya elverişli olmak.

5) Erkek adaylarda en az 170 cm, kadın adaylarda en az 160 cm boyunda olmak ve boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 10 kilodan fazla yahut 15 kilodan az olmamak (Örneğin; 180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+10=90’dan fazla, 80-15=65’ten az olmaması gerekmekte olup boy-kilo kilo bilgileri sağlık kuruluşlarınca belgelendirilmelidir).

6) Silahlı özel güvenlik görevlisi olarak görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak (Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik’in Sağlık Şartları başlıklı 18 inci maddesinde belirtilen hususları kapsayacak şekilde, tam teşekküllü bir Devlet Hastanesinden alınan “özel güvenlik görevlisi olur” ibareli Sağlık Kurulu Raporu ile belgelendirilmelidir).

BAŞVURU ŞEKLİ, TARİHİ VE YERİ

1) Başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden online olarak 21-25 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır (şahsen, posta veya e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir).

2) Her bir aday, İŞKUR’un internet sitesinde yayımlanan listedeki işyerlerinden sadece bir iş yeri için başvuru yapabilecektir.

C- NOTER KURA İŞLEMLERİ

1) Açık iş gücü sayısının 4 (dört) katı asil ve 4 (dört) katı yedek aday Noter kurası ile belirlenecektir (işe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylara da aynı yöntem uygulanacaktır).

2) Noter kura çekimi 10 Ekim 2020 günü saat 10:00’da MSB Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığında gerçekleştirilecektir. COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler dolayısıyla kuranın yapılacağı salona hiçbir aday alınmayacaktır.

3) Kura çekimi tarihi ve yerinde değişiklik olması durumunda https://www.ant.gov.tr/ adresinden duyuru yapılacaktır.

4) Kura sonuçları ve diğer her türlü duyuru https://www.ant.gov.tr/ adresinde ilan edilecek olup adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır.

SÖZLÜ SINAV İŞLEMLERİ

1) Noter kurasıyla belirlenen asil adaylara genel kültür, genel yetenek, mesleki bilgi ve

beceri konularında sözlü sınav uygulanacaktır.

2) Sözlü sınava katılacak adayların sınav öncesinde ulaştıracakları belgeler, belgelerin ulaştırılma yeri ve tarihleri ile diğer hususlar https://www.ant.gov.tr/ adresinde ilan edilecektir.

3) Adaylar tarafından ulaştırılan belgeler evrak inceleme komisyonu tarafından incelendikten sonra belgeleri eksiksiz olan ve belirlenen şartları taşıdığı tespit edilenler sözlü sınava katılmaya hak kazanacaklardır. Sözlü sınav yeri ve tarihleri https://www.ant.gov.tr/ adresinde ilan edilecek olup ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

4) Adayların sözlü sınav puanı, sınav kurulu üyelerinin ayrı ayrı vermiş oldukları puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle belirlenecektir. Sözlü sınavda başarılı sayılmak için 100 (yüz) tam puan üzerinden en az 70 (yetmiş) puan alınması gerekmektedir.

5) Yapılan sözlü sınav sonucunda başarılı olanlar asıl ve yedek olarak https://www.ant.gov.tr/ adresinde ilan edilecek olup ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

6) Sözlü sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren 5 (beş) iş günü içerisinde yazılı olarak Sınav Kuruluna itiraz edilebilir (itiraz sahibinin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, adres bilgileri ve ıslak imzası olmayan dilekçeler ile e-posta, faks vb. yoluyla ya da usulüne uygun olsa bile itiraz süresi geçtikten sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır). İtirazlar 5 (beş) iş günü içerisinde Sınav Kurulu tarafından karara bağlanarak sonuç iadeli taahhütlü posta yoluyla itiraz sahibine bildirilecektir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.