enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

MSB Subay Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

MSB Subay Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) dış kaynaktan subay alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Türk Silahlı Kuvvetleri 2021 yılı dış kaynaktan muvazzaf subay adayı temini için başvuru kılavuzu yayınlandığına yer verilmiştir. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) subay alımı için İç kaynaktan yapılacak başvurular bu kılavuz esaslarınca Kuvvet Komutanlıklarına yapılacak, ilgili direktif MSB tarafından yayımlanacaktır. Dış Kaynaktan başvuru yapacak Adaylar ön başvurularını 14 Şubat 2021 (saat 23.59’a kadar) tarihine kadar, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen, posta kanalı ile, dilekçe ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) subay alımı başvuru şartları ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Subay Alımı 2021

Başvuru Nasıl ve Ne Zaman Yapılır?

(1) İç kaynaktan yapılacak başvurular bu kılavuz esaslarınca Kuvvet K.lıklarına yapılacak, ilgili direktif MSB tarafından yayımlanacaktır.

(2) Dış Kaynaktan başvuru yapacak Adaylar ön başvurularını 14 Şubat 2021 (saat 23.59’a kadar) tarihine kadar, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen, posta kanalı ile, dilekçe ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

(3) Adaylar https://personeltemin.msb.gov.tr sitesine girdikten sonra E-devlet şifresi ile başvuru ekranını açacaktır. Ardından başvuru sihirbazı ile ilerleyerek tüm adımları tamamladıktan sonra Tercih Yap ekranına yönlendirilecek buradan ilgili alımı tıklayarak tercih yapacaktır. Tercih işlemini tamamladıktan sonra “Tercihlerimi Göster” butonuna tıklayarak tercihlerini kontrol edecektir. Tercihlerim sayfasında yer alan tercihler adayın kayıtlı tercihleri olup ayrıca bir kaydetme işlemi yapmayacaktır. Adayların T.C. Kimlik Numaraları Aday Numarası olarak kullanılacaktır. Başvurunun tamamlanmasını müteakip bütün işlemlerde TC Kimlik Numarası kullanılacaktır.

(4) Şehit/gazi eş veya çocuğu olduğunu belirten adayın; https://personeltemin.msb.gov.tr sitesinden başvuru yaptığı esnada şehit/gazi eşi veya çocuğu olduğunu işaretlemesi gerekmektedir. Hak kaybına uğramamanız açısından önem arz etmektedir.

(5) Adaylar bilgilerini ve tercihlerini müracaat tarihinin bitimine kadar güncelleyebilecek, 14 Şubat 2021 saat 23:59’dan sonra sistem üzerinden yapılacak güncellemeler kabul edilmeyecek, bu tarih ve saatten sonra adaylar tarafından yalnızca iletişim bilgileri, Per.Tem.D.Bşk.lığına gönderecekleri ıslak imzalı dilekçe ile güncellenebilecektir.

Seçim Aşaması Faaliyetleri Nelerdir?

(1) Yazılı Sınav,

(2) Kayıt Kabul,

(3) Fiziki Değerlendirme (Dış Kaynak Adaylar İçin),

(4) Fiziki Yeterlilik Testi (Dış Kaynak Adaylar İçin),

(5) Kişilik Değerlendirme Testi,

(6) Mülakat,

(7) Genel Sağlık Muayenesi (Sağlık Kurulu Raporu düzenlenmesi şeklinde)

(8) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması.

Seçim Aşaması Faaliyetleri ile İlgili Açıklamalar:

(1) Birinci Seçim Aşaması:

(a) Başvuruların Alınması ve Yazılı Sınavın Yapılması:

(İ) Dış kaynaktan başvuracak adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ adresinden yapacaklardır. İç kaynaktan başvurular Kuvvet K.lıklarınca bu kılavuz esaslarınca alınacaktır. Başvuruların tamamlanmasını müteakip başvurusu kabul edilen adaylar yazılı sınava çağrılacaktır. Yazılı sınav 06 Mart 2021 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Sınav merkezi adaylara ilan edilecektir. İhtiyaç halinde yazılı sınav tarihi değiştirilebilecek, değişiklik yapılması durumunda https://personeltemin.msb.gov.tr internet sitesinden duyuru yapılacaktır.

(İİ) Yazılı sınava girmek için adayların ilan edilecek sınav ücretini bildirilecek hesap numarasına yatırmaları gerekmektedir. Sınav ücreti miktarı başvuru şartlarını sağlayan aday sayısına göre belirlenerek hesap numarası ile birlikte https://personeltemin.msb.gov.tr internet sitesinden ilan edilecektir.

(İİİ) Yeterli sayıda başvuru olmaması durumunda Bakanlık tarafından yazılı sınav ertelenebilecek veya iptal edilebilecektir.

(b) Yazılı Sınav (Genel Kültür-Genel Yetenek ve Meslek Bilgisi);

(İ) Genel Kültür-Genel Yetenek soruları (40 soru); Türkçe Dilbilgisi (10 soru), İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük (10 soru), Uluslararası Kuruluşlar (10 soru) ve Matematik (10 soru) konularından,

(İİ) Meslek Bilgisi soruları (60 soru) ise Anayasa Hukuku (10 soru), Ceza Hukuku (5 soru), Ceza Muhakemesi Hukuku (5 soru), İdare Hukuku (10 soru), Askeri Ceza Hukuku (10 soru), TSK İç Hizmet Kanunu (10 soru) ve TSK Disiplin Kanunu (10 soru) konularından yanlarında belirtilen sayıda soru sorulacaktır.

(İİİ) Yazılı sınavda yukarıda belirtilen konu ve alanlardan 100 çoktan seçmeli soru sorulacak, her soru 1 (bir) puan değerinde olacak, yanlış cevap sayısının doğru cevap sayısına etkisi olmayacak, yazılı sınavda 100 tam puan üzerinden 60 (taban puan) ve üzerinde puan alan aday yazılı sınavdan başarılı sayılacaktır. Yazılı sınavda, taban puan ve üzerinde puan alan adaylar ikinci seçim aşamalarına çağırılır.

İkinci Seçim Aşaması:

(a) Başvuru kabul edilen dış kaynak hukuk fakültesi mezunlarından yazılı sınavda taban puan ve üzerinde puan alanlar, Bakanlık tarafından belirlenen ilgili mevzuat hükümlerine göre uygulanacak fiziki yeterlilik testine tabi tutulur. Fiziki yeterlilik testinde başarılı olan dış kaynak adaylarından, yazılı sınav puanına göre en yüksek puandan başlamak üzere, Kuvvet Komutanlığı ve kadın/erkek kontenjanının altı katı aday mülakata çağrılır. Mülakata çağrılan en son adayla aynı puanı almış bulunan diğer adaylar da, kontenjan gözetilmeksizin çağırılır.

(b) Başvurusu kabul edilen iç kaynak adayları, yazılı sınav puanına göre en yüksek puandan başlamak üzere, iç kaynak K.K.lığı kontenjanının altı katı aday mülakata çağrılır. Mülakata çağrılan en son adayla aynı puanı almış bulunan diğer adaylar da, kontenjan gözetilmeksizin çağırılır.

(c) Herhangi bir nedenle ikinci seçim aşama faaliyetlerine katılmayan adaylara ilave hak tanınmayacaktır.

(3) Kayıt Kabul Faaliyeti :

Adayların evrak kontrol aşaması için getirecekleri belgeler, Evrak kontrol Komisyonunca teslim alınacak ve başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları ilgili mevzuat ve bu kılavuz esaslarına göre kontrol edilecektir. Kontrol sonucunda eksik belgesi olan ve başvuru şartlarını taşımayan adaylar sınavın müteakip aşamalarına alınmayacaktır. Eksik evrakını aynı gün saat 16.00’a kadar tamamlayan adaylar seçim aşamalarına devam edebilecektir.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.