Necmettin Erbakan Üniversitesi İşçi Alımı 2020 – Güncel İlan

Necmettin Erbakan Üniversitesi İşçi Alımı 2020 – Güncel İlan
12.03.2020
166
A+
A-

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere KPSS’siz farklı kadrolarda çok sayıda işçi alımı için ilan yayınladı. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Necmettin Erbakan Üniversitesi bünyesinde en az lise mezunu dört 169 temizlik personeli, en az önlisans mezunu yirmi (20) özel güvenlik, on bir (11) engelli temizlik personeli 81 hasta bakıcı olmak üzere toplamda 275 kadrolu işçi alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi işçi alımı için aşağıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların 08/06/2020 – 12/06/2020 tarihleri arasında esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvurularını yapabilirler. Necmettin Erbakan Üniversitesi işçi alımı için noter huzurunda kura çekilişi yapılacak olup covid-19 salgını nedeniyle kura işlemini Üniversitenin youtube sayfasından canlı olarak takip edebilecektir. Noter kurasına katılacakların isim listesi ve sonuçları https://www.erbakan.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca ilgililerin adreslerine posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır. Kura sonucu sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylardan istenecek belgelerin teslim tarihi ve yeri ile mülakat tarihi ve yeri daha sonra https://www.erbakan.edu.tr adresinden ilan edilecektir. Necmettin Erbakan Üniversitesi işçi alımı başvuru şartları ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Necmettin Erbakan Üniversitesi İşçi Alımı 2020

Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 2. Başvuru yapacak personelin temizlik görevini yapmasına engel sağlık sorununun (ruhsal ve fiziksel) bulunmaması,
 3. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,
 4. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak.),
 5. En az Lise veya Dengi mezunu olmak,
 6. 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak,
 7. Mutfak hizmetleri, yemekhane ve yemekhane hizmetlerinde çalışmaya engel durumu olmamak,
 8. Talepler Konya ili düzeyinde karşılanacak olup, ilan tarihi itibariyle Konya’da ikamet edenlerin başvuruları kabul edilecektir,
 9. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-sınav sürecinin her aşamasında Üniversitemizce sonlandırılabilecektir,
 10. Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümleri gereğine göre işlem tesis edilir.
 11. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili displin mevzuatı uyarınca görevden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
 12. Adaylar kura işlemini Üniversitenin Youtube sayfasından canlı olarak takip edebilecektir.
 13. Noter kurasına katılacakların isim listesi ve sonuçları https://www.erbakan.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca ilgililerin adreslerine posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır.
 14. Kura sonucu sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylardan istenecek belgelerin teslim tarihi ve yeri ile mülakat tarihi ve yeri daha sonra https://www.erbakan.edu.tr adresinden ilan edilecektir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.