enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

OGM Memur Alımı 2022 – Başvuru Sayfası ve Şartları

OGM Memur Alımı 2022 – Başvuru Sayfası ve Şartları

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) taşra teşkilatları bünyesinde istihdam etmek üzere çok sayıda memur alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda OGM taşra teşkilatları bünyesinde istihdam etmek toplamda yirmi iki (22) memur, personel alımı yapılacağına yer verilmiştir. Başvuru yapacak adaylarda en az lisans mezunu ve KPSS şartı yanı sıra genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır.

OGM memur alımı için başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru sayfası, kadro dağılımı, alım yapılacak iller ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

OGM Hangi Kadrolarda Memur Alımı Yapacak?

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda OGM yedi (7) farklı ilde bulunan teşkilatları bünyesinde istihdam etmek üzere mühendis kadrosunda toplamda yirmi iki (22) memur alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları Neler?

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) memur alımı için başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır.

Genel ve Özel Başvuru Şartları

 • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.
 • Tam Teşekküllü Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak. (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.) 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2020-KPSSP3) en az 70 puan almış olmak.
 • Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.
 • İlanda belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “atama işlemleri yapılarak göreve başlatılmış olsalar bile” atamaları iptal edilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

OGM Personel Alımı Başvuru Sayfası

OGM memur, personel alımı için yukarıda yer alan genel ve özel başvuru şartlarını taşıyan adayların 24.12.2021-05.01.2022 tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e devlet şifreleri ile başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuru işlemleri 05.01.2022 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru işleminden önce e-devlet şifresi edinmeleri gerekmektedir.

OGM Hangi İllerde Personel Alımı Yapacak?

OGM yedi (7) farklı ilde bulunan birimlerinde istihdam etmek üzere toplamda yirmi iki (22) memur, personel alımı yapacak.

 • Antalya (4 Kişi)
 • Balıkesir (2 Kişi)
 • Bursa (4 Kişi)
 • Bilecik (2 Kişi)
 • İzmir (2 Kişi)
 • Manisa (4 Kişi)
 • Muğla (4 Kişi)
OGM Memur Alımı 2022

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

 1. Halil dedi ki:

  .Orman genel müdürlüğü
  1 ila 12 Haziran ayında 122 sözleşmeli personel alımı yapacak.
  Ortaöğretim Destek personeli C sınıfı şoför alımlarına gene 36 yaş sınırı koymuş.
  Geçen ki alımlarda sizlerinde *ikazınızla 36 yaş sınırını kaldırmıştı.*
  Tekrar haber yapmanız binlerce insanın mağduriyetini giderecektir.Tşk ederiz.