enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ordu Üniversitesi Personel Alımı 2021 – Başvuru Sayfası

Ordu Üniversitesi Personel Alımı 2021 – Başvuru Sayfası

Ordu Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu çok sayıda sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Ordu Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere on (10) lise mezunu, beş (5) önlisans mezunu olmak üzere toplamda on beş (15) sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Ordu Üniversitesi personel alımı için başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru için gerekli belgeler, başvuru formu, ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Ordu Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere on (10) lise mezunu, beş (5) önlisans mezunu olmak üzere toplamda on beş (15) sözleşmeli destek personeli (temizlik personeli) alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Ordu Üniversitesi Personel Alımı 2021

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları Neler?

Ordu Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır.

Genel Başvuru Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten alenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 • Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak.
 • Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’li olarak çalışmıyor olmak,
 • Ayrıca başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması gerekmektedir.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,
 • Görevini devamlı yapmaya engel olabilecek bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi bulunmamak.

Özel Başvuru Şartları

 • Ortaöğretim veya Önlisans mezunu olmak,
 • Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

 • Sözleşmeli Personel Başvuru Formu (https://pdb.odu.edu.tr/Page/57/formlar) adresinden ulaşabilirsiniz.
 • T.C Kimlik Kartı fotokopisi, (tek sayfada önlü-arkalı),
 • 1 adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş olmalı),
 • 2020-KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi,
 • Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSSP94 puanı Önlisans mezunları için 2020 KPSSP93 puanı

Başvuru Tarihi ve Adresi

Ordu Üniversitesi personel alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların 12/11/2021 – 26/11/2021 tarihleri arasında başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte şahsen ya da posta yolu ile Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına başvurularını yapmaları gerekmektedir. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar ulaşması gerekmektedir. Eksik belgeli veya süresi içinde yapılmayan başvurular ile faks veya internet üzerinden yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Posta ile başvuran adayların başvurularının yanlış birime veya adrese teslim edilmesinden ve postadan kaynaklanan gecikmelerden Üniversite sorumlu değildir.

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.