enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Memur Alımı 2021 – Güncel İlan

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Memur Alımı 2021 – Güncel İlan

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere çok sayıda memur alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere KPSS puan türlerine göre uzman yardımcısı kadrosunda memur alımı için sınav yapılacağına yer verilmiştir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru sayfası, sınav tarihi be diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Sınav Başvuru Şartları

  • Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı giriş sınavına başvuracak adaylarda son başvuru tarihi (22 Kasım 2021) itibarıyla aşağıdaki şartlar aranır:
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
  • 2021 yılı Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01.01.1986 tarihi ve sonraki doğumlular başvurabilecektir),
  • Son başvuru tarihi itibarıyla, üniversitelerin TABLO 1’de belirtilen en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinden/bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış ve TABLO 1’de belirtilen puan türlerinin herhangi birinden en az 80 puana sahip olmak (Adaylar başvuruyu belirtilen puanlardan sadece birisi üzerinden yapabilecekleri için sahip oldukları en yüksek puan türünü kullanmaları lehlerine olacaktır),
  • Başvuruyu süresi içinde yapmış olmak.

Sınav Başvuru Tarihi ve Adresi

Giriş sınavı, Ankara’da yapılacak olup giriş sınavının tarihi, giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar ile bunların sınava giriş yerleri Özelleştirme İdaresi Başkanlığı https://www.oib.gov.tr internet sayfasında sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Memur Alımı 2021

Sınav Başvuru Şekli

Sınav başvurusu, 12.11.2021 tarihinden 22.11.2021 günü mesai saati bitimine (Saat 18:00) kadar Özelleştirme İdaresi Başkanlığı https://www.oib.gov.tr internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar tarafından başvuru formunun imzalı bir örneğinin, en geç sınavdan önce Personel Daire Başkanlığına elden teslim edilmesi veya posta yoluyla gönderilmesi zorunludur. Postadaki gecikmeden dolayı zamanında ulaşmayan başvurular işleme konulmaz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.