enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

PTT Memur Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

PTT Memur Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

PTT 2021 yılı itibariyle memur, personel alımı için ilk duyuruyu yayınladı. Geçtiğimiz yıllarda yapılan açıklamalarda PTT Türkiye genelinde hizmet verdiği şubelerinde istihdam etmek üzere her yıl belli sayılarda memur ve personel alımı yapılacağını, bu sayının 2023 yılına kadar 55 bin üzerinde olacağı duyurulmuştur. 2021 yılına girdiğimiz ilk günlerden itibaren binlerce vatandaş PTT tarafından yapılacak memur, personel alımı ilanlarını beklemekte ve araştırmaktadır. Geçtiğimiz günlerde PTT merakla beklenen memur, personel alımına dair ilk açıklama geldi. PTT kendi bünyesinde kurmuş olduğu iştirak şirketi olan PTT PAL bünyesinde farklı kadrolarda Türkiye genelinde başvuruların kabul edildiği memur. personel alımı başvuru sayfasını aktif hale getirmiştir. Peki PTT hangi kadrolarda memur, personel alımı yapacak? PTT memur alımı başvuru formuna nasıl ulaşabilirsiniz? PTT memur alımı başvuru şartları neler? Merek ettiğiniz tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

PTT Memur Alımı 2021

PTT Türkiye genelinde çok sayıda memur, personel alımı için başvuru sayfasını erişime açtı.  Türkiye’nin en eski ve köklü kuruluşlarından birisi olan PTT geçtiğimiz yıllarda para ve kıymetli eşya taşıma ve nakil işlerinin yürütülebilmesi için PTT para lojistik ve özel güvenlik hizmetleri Anonim Şirketini kurmuştur. PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş., 1840 yılından bu yana  yaygın hizmet ağı ile  Türkiye genelinde hizmet veren PTT A.Ş.’nin  % 100 iştiraki ile  % 100 yerli ve milli olarak 2018 yılında kamu hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur. PTT PAL kendi bünyesinde istihdam etmek üzere özel güvenlik , operasyon görevlisi ve genel başvuru olmak üzere üç (3) farklı kadrolarda Türkiye genelinde çok sayıda personel istihdam etmek üzere başvurular başladı. PTT özel güvenlik alımı için başvurular başladı. PTT özel güvenlik alımı için başvurular elektronik ortamdan online olarak yapılmaktadır.

PTT Memur Alımı 2021

PTT Özel Güvenlik Alımı Başvuru Formu

2020 Yılına girdiğimiz ilk günlerden itibaren merakla beklenen PTT memur alımı için ilk başvurular yapılmaya resmen başladı. PTT iştirak şirketi olan PTT PAL para ve kıymetli mal nakil işlemleri için kendi bünyesinde istihdam etmek üzere çok sayıda özel güvenlik alımı yapacak. Sizde PTT PAL bünyesinde yerini almak istiyorsanız yapmanız gereken tüm işlemleri yazımızda tüm detayları ile kaleme aldık. PTT özel güvenlik alımı başvurusu için adaylar PTT PAL resmi sitesi üzerinden özgeçmişlerini (CV) PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş insan kaynakları bölüme e-mail göndererek veya https://www.pttparalojistik.com.tr/is-basvuru-formu/ adresi üzerinden başvuru formunu doldurarak yapmaları gerekmektedir. PTT özel güvenlik alımı için başvuru yapacak adayların 5188 sayılı kanun uyarınca ÖGG sertifikasına olması gerekmektedir. Özel Güvenlik sertifikaya sahip olan adaylar PTT özel güvenlik memuru olmak için başvurularını yapabilecekler. PTT özel güvenlik başvuru formu doldurulurken nelere dikkat etmek gerekir?

PTT Özel Güvenlik Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Değerli özel güvenlik görevlileri sizde PTT bünyesinde yerinizi almak istiyorsanız sadece başvuru formunu doldurarak ilk adımı atmanız yeterli olacaktır. PTT PAL özel güvenlik alımı için öncelikle https://www.pttparalojistik.com.tr/is-basvuru-formu/ adresine giriniz.

PTT Memur Alımı 2021

PTT Memur Alımı 2021

PTT Memur Alımı 2021

PTT Memur Alımı 2021

PTT Memur Alımı 2021

PTT Memur Alımı 2021

PTT Memur Alımı 2021

PTT Memur Alımı 2021

PTT Memur Alımı 2021

PTT Memur Alımı 2021

Bu işlemin arıdan açılan sayfada PTT özel güvenlik başvuru formuna ulaşacaksınız. Bu sayfada sizlerden bazı kişisel bilgileriniz istenmektedir. Sizlere tavsiyemiz PTT özel güvenlik başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız sizleri bir adım öne çıkaracaktır. PTT özel güvenlik başvuru formunu doldurmadan önce ilk önce üstte yer alan başvuracağınız iş kategorisini Seçiniz (gerekli) bölümünden başvuru yapacağınız ölümü seçmeniz gerekiyor. Ardından çalışmak istediğiniz şehri, adınızı, soyadınızı, TC no, iletişim numaranız, e-posta, adresiniz, doğum tarihinizi, cinsiyetiniz, sürücü belgeniz, özel güvenlik sertifikanız, öğrenim durumu, iş deneyimi, sağlık durumunuz, referanslar gibi bölümlerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız sizin yararınıza olacaktır. Bu işlemlerin ardından PTT özel güvenlik başvurunuzu geçekleştirmiş olacaksınız.

Erkekler İçin PTT Alım Şartları

PTT memur alımı 2020 için belirlenen şartlar erkekler ve kadınlar için ayrı ayrı ele alınır. İlk etapta herkesin Türk Vatandaşı olmaları beklenir. T.C. vatandaşı olan erkekler için aranılan şartları baştan belirtmek gerekirse:

-Eğitim: Başta en az orta okul mezunu olanları kabul ettiği ifade edilmiştir. Aynı zamanda erkeklerin askerliğini yapması beklenir. Ancak bu detaylar üzerine başvurulara geçmeleri isteniyor.

-Fizik: Erkeklerde belirlenen yaş aralığı en az 22, en çok ise 32 şeklindedir. Bu yaşlar arasında olanlar başvuruda bulunabilir. Bir de en az 1,73 cm boyunca olma şartı mevcut durumda. Şartlara uygun olan erkekler KPSS koşulunu da dikkate almak zorunda. Böylece PTT alımına dair harekete geçmeleri mümkün olacaktır.

PTT PAL Nedir?

PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş., 1840 yılından bu yana  yaygın hizmet ağı ile  yurt sathında hizmet veren PTT A.Ş.’nin  % 100 iştiraki ile  % 100 yerli ve milli olarak 2018 yılında kurulmuştur.

Aynı yıl Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ile “Konsinye Madeni Para Depoları Kuruluş ve Çalışma Esaslarına İlişkin Protokol” imzalanmış, TCMB adına madeni para tahsil/tediye, işleme, saklama ve dağıtım işlemleri yapılmaya başlanmıştır.

Şirketimiz kamu ve özel sektör için fiziki güvenlik hizmetleri vermekte; her türlü nakit, kıymetli evrak, değerli maden ve benzeri kıymetlerin güvenilir şekilde taşınması, işlenmesi, saklanması ve ATM işlemleri konusunda, bankacılık,  kuyumculuk ve nakit sirkülasyonu yoğun firmalara  maliyetlerini düşürücü, profesyonel çözümler sunmaktadır.

PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş., TCMB çözüm ortaklığı ve PTT A.Ş. güvencesi ile ülke genelinde ulaşamayacağı nokta kalmayacak şekilde organizasyon ağını oluşturmaktadır.

2236 personeli ile faaliyet göstermekte olan PTT PAL A.Ş., büyüme sürecine paralel olarak personel sayısını da hızla arttırmaktadır.

Kadınlar İçin PTT Alım Şartları

PTT memur alımı 2021 için ResmiGazete’den şartlar sergilenmiştir. İlk etapta şartları göz önünde bulundurmak ve başvuruya geçmek gerekir. Mesela kadınlara dair sıralananlar:

-Eğitim: Yukarıda belirttiğimiz gibi erkeklerde orta okul mezunu olmaları aranır. Kadınlar için ise bu lise mezunu olarak ele alınır. En az liseden mezun olan bayanlar kabul edilecektir.

-Fizik: Kadınlar için belirlenen en az yaş 18 şeklindedir. En fazla ise 27 yaşında olan bayanlar kabul edilecektir. Son olarak bayanlar adına da boy sınırı mevcut. En az 1.64 cm ve üzerinde olanların alımlara başvurmaları bekleniyor.

PTT Memur Alımı 2020

PTT Alımından Sicil Kaydı

Yine alımlar sırasında dikkate alınan bir diğer husus sicil kaydı oluyor. Vatandaşların sicili dikkate alınır ve alıma ilişkin harekete geçilir. PTT memur alımı 2020 için ağır hapis ile altı aydan çok hapis cezası alan vatandaşlar kabul edilmez. Arkasından:

 • Devlete karşı suç işleyenler alıma dahil edilmez.
 • Zimmet, rüşvet ve hırsızlık suçları da kabul edilemez.
 • Kaçakçılık ve sahtecilik arkasından gelen suçlar arasında.

Irza geçmeden çocuk kaçırmaya kadar tüm suçlar ayrı ayrı ifade edilmiştir. Ve bu suçlara karışan kişilerin şartlara uygun olmadığı ifade edilmiştir. Mesela fuhşa teşvik ile uyuşturucu madde kullanımı da aralarında boy gösterir. Sicilinde bu ifadelerden herhangi bir tanesi olanlar kabul edilemez. Bunun için sicil üzerinden detaylı bir şekilde araştırmaya yer verilir.

PTT Alımında Özel Şartlar

PTT memur alımı 2020 adına sıralanan şartlar saymakla bitmiyor. Örneğin memur işlerinden kaynaklı olarak özel şartların da aranması dikkatlerden kaçmıyor. Bunlar arasında başı insan ilişkileri çekiyor. İnsan ilişkilerine güvenen kişilerin alımlarda ki şansı daha yüksek.

Hitap tarzına sahip olanlar da öne çıkar. Özellikle de diksiyonun düzgün olması dikkate alınır. Prezantabl yapıda olan bireyler kendilerini tanıtabilir ve alımlarda şansını arttırabilir. Her iş dalında hitap tarzı ve diksiyon göz önünde bulundurulur. Yine PTT alımı için de dikkate alınan şartlar arasında boy göstermektedir.

PTT Alımında Sağlık Şartları

Önceden belirttiğimiz gibi erkekler ve kadınlar için ayrı yaş sınırlarına yer verilmiştir. Hatta boy şartları da gözler önüne serilir. Bunların haricinde kalan diğer sağlık şartları da dikkate alınmalı. PTT memur alımı 2020 için:

PTT Memur Alımı 2020

 • Görevin yapılmasına engel olan sağlık sorunları incelenir.
 • Vücuttan ziyade akıl hastalığı da göz önünde bulundurulur.
 • Özürlü bulunmak yine görevin yerine getirilmemesine etki edebilir.

Ve bu sağlık şartlarına uygun olanlar kabul edilir. Alım şartlarını baştan inceleyenlerin işi uzun sürmez. Gerek sicil kayıtları gerekse sağlık raporları üzerinden inceleme başlatılır. Ve şartlara uygun olanlar alımlar için başvurusunu sunabilir. Yani başvuru öncesinde ResmiGazete’den de yayınlanan tüm bu hususları dikkate almanızda fayda var.

PTT Memur Alımında Tecrübeler

Memur alımı farklı dallar üzerinden gerçekleşebilir. Bunun için silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olmanız dikkate alınır. Ancak bu kimliğin 5188 Sayılı Kanun’a uygun olup olmaması dikkate alınır. Kanun nazarınca kimlik kartına sahip olanlar alımlarda boy gösterebilir.

PTT memur alımı 2020 için tecrübeler de dikkate alınır. Mesela para ve değeri eşya taşımacılığı bunlar arasında boy gösterir. Yani taşımacılık alanında tecrübeli olanların şansı daha yüksek tutulmuştur. Tecrübelerini sunan vatandaşlar alımlarda ön sıralara geçebilir. Kısacası şartları dikkate alarak kendinizi hazırlamanız alımlarda başarılı olmanıza olanak sağlayacaktır.

PTT Memur Alımı KPSS Şartı

Şartların 2019 memur alımı ile aynı olduğu görülüyor. Sadece KPSS şartının da eklendiğini belirtmek gerek. ResmiGazete’den bu konuya dair net ifadelere yer verilmiştir. PTT memur alımı 2020 adına vatandaşların:

 • KPSS sınavına girmeleri bekleniyor.
 • Sınavda barajı geçen vatandaşlar alıma dahil olabilir.

KPSS sınavında ki başarınız da alımda ki şansınızın artmasını sağlayacaktır. Bunun için KPSS sınavından geçerli bir puan almak için çalışmanız gerekir. Ancak 2020 KPSS sınavına ilişkin de net ifadelere yer verilmedi. Önceden belirttiğimiz gibi:

 • Korona virüs salgınından dolayı hepsi askıya alındı.
 • Haziran ayı içerisinde sınavlara dair açıklamaların gelmesi bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilim Kurulu ile çalışmalarına hız kesmeden devam etmekte. Özellikle de 2019 – 2020 eğitim yılına dair çeşitlilikler boy gösterdi. Yine 2020 – 2021 senesi için de aynı durumların yaşanması bekleniyor. Salgına bağlı olarak eğitim – öğretim alanında yön verilecektir.

PTT Memur ve Kadro Alımı

Korona virüs salgınından kaynaklı olarak çoğu alanda ki çalışmalar sekteye uğradı. Örneğin eğitim ve personel alımları bunlar arasında boy gösterir. Neyse ki PTT çalışmalarını içeriden sürdürmeye devam etmekte. Hatta son yapılan görüşmeler neticesinde kadro alımı için harekete geçildi.

PTT memur alımı 2020 yılında ne zaman olacak net değil. Bunun yerine Birlik Haber Sen yetkilileri tarafından taşeron çalışanlara ilişkin yeni haberlere imza atıldı. Taşeron işçilerin kadroya alınması için tekliflere yer verildi. Yakın tarihten taşeron çalışanlara dair haberlerin gelmesi beklenir. Kadro alımının gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bu şekilde açığa çıkacak.

PTT Alımında KPSS Puanı

Bu seneye özel olarak KPSS şartının eklenmesi herkesi şaşırttı. Çünkü önceki senelerde yazılı ve sözlük sınavlar yeterli kalıyordu. Şimdilerde ise KPSS’nin aralarına katılması herkesi hüsrana uğrattı demek yanlış olmaz. PTT memur alımı 2020 için:

 • KPPS üzerinden barajı geçmeniz bekleniyor.
 • Yüksek puanlar alımda ki şansın artmasına etki edecektir.

Bunun için sadece alıma dair şartları dikkate almak yeterli değil. Haricinde KPSS için de çalışma göstermek gerekir. Baraj çoğu zaman 60 olarak ele alınır. Buna dair herhangi bir açıklamaya henüz yer verilmedi. Ancak itiraz edilmediği sürece 60 ve üzerinde olan puanlara karşılık alımın gerçekleşeceğini belirtmek isteriz.

PTT Personel Alım Haberleri

Memur ve personel alımları için en güncel haberler gözler önüne serilir. Vatandaşların haberler sayesinde bilgi sahibi olmalarına özen gösterilir. Örneğin PTT memur alımı 2020 için son olarak KPSS şartı ifade edilmiştir. Diğer şartların da Resmi Gazete tarafından sergilenmesi işinizi kolay hale getirecektir.

Alımı haberler sayesinde takibe alanların işi uzun sürmez. Özellikle de başvuru şartları kadar tarihleri de bu yolla öğrenirsiniz. Tarihleri bir yere not etmeyi unutmamaya dikkat etmeniz gerekir. Nitekim belirtilen şartlara sahip olanlar bu tarihler için harekete geçebilir. Yani alım için başvurularını sunabilir. Ve başvurulara karşılık yapılması gerekenler ele alınır. Mesela son olarak KPSS üzerinden barajı geçmeniz istenmiştir.

PTT Memur Alımı Uygulamalar

Farklı olarak alımlara dair haber yapan sitelerin uygulamalarına da başvurulabilir. Bu konuları kaçırmak istemeyen ve takip edenler uygulamalardan faydalanabilir. PTT memur alımı 2020 hakkında ki:

 • En güncel gelişmeler uygulamalardan ifade edilir.
 • Alım şartları ve başvuru tarihleri sıralanır.

Kısacası personel alımı hakkında merak ettiklerinizi öğrenmeniz uzun sürmeyecektir. Aksine hızlı bir şekilde alıma dair bilgi sahibi olmanıza özen gösterilir. Bunun için en güncel haberlere imza atılır. Bir de uygulamalar ile takipte kalmanız uzun sürmez. Gerek Android gerekse Ios için sergilenen uygulamalar eşliğinde merakınızı gidermenize özen gösterilir.

PTT Hizmet Yükümlülüğü Şartı

PTT memur alımı 2020 şartları arasında bunu da katmıştır. Yani farklı kurumlara dair hizmet yükümlülüğünüz var mı yok mu dikkate alınır. Hem kurumlar hem de kuruluşlar üzerinden inceleme gerçekleşir. Bunun üzerine alıma geçilir.

Hizmet yükümlülüğüne sahip olan vatandaşların olumlu yanıt almaları mümkün değil. Öyle ki böyle bir durum varsa yükümlülüğünü ortadan kaldırmanız ve başvuruda bulunmanız gerekir. Aksi halde:

 • Başvuruların geçersiz sayılabilir.
 • Alım sırasında hiçbir şansınız olmaz.

Şartlara uygun olmak isteyenlerin başta Resmi Gazete üzerinden hepsine göz atması faydalı olacaktır. Böylece hizmet yükümlülüğü bulunanlar alımlara dahil olmaz. Ya da yükümlülüğün kalkması ile beraber memur alımı için başvurularını sunabilir.

PTT Memur Alımından Emeklilik

Yine göz önünde bulundurulan bir diğer durumun emeklilik olması şaşırtmıyor. Memur alımların da böyle bir durum söz konusu olamaz. Yani emekli olan vatandaşların alım için başvuruda bulunmaması beklenir.

PTT memur alımı 2020 şartları içerisinde emeklilikte gözler önüne serilir. Sosyal güvenlik kurumlarından emekli olanların kabul edilmeyeceği gösterilmiştir. Kurum ile kuruluşlardan emekli olan vatandaşların başvuruları geri çevirilir. Bunun için öncesinde 2020 memur alım şartlarını okumanız faydalı olacaktır. Ve şartlara uygun olup olmadığını değerlendiren vatandaşlar başvurularını sunabilir. Öyle ki erkeklerde 32, kadınlarda ise 27 yaş sınırlamalarına yer verilmiştir. Haricinde eğitimden askerliğe kadar tüm şartlar sıralanmıştır.

PTT Memur Alımı Yönetmelikleri

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olan PTT, yönetmeliklerini her sene sunmaya özen gösterir. 2023 yılında kadar ciddi bir personel alımına geçen PTT, güncel yönetmelikler ile vatandaşlara yol gösterir. Mesela:

-Şartlar: Yukarıda belirttiğimiz gibi ilk önce şartlarını sıralamaya özen gösterir. Alıma katılacak olan vatandaşların şartlara uygun olup olmadıklarını sorgulamalarını sağlar.

-Sınav: Yazılı ile sözlü sınava dair bilgi verilir. PTT memur alımı 2020 adına ayrıca KPSS şartı da gözler önüne serilmiştir. Yani sınavda barajı geçen vatandaşların alımda şansı olacaktır. Barajı geçemeyenlerin ise başvuruları geri çevirilir. Bu nedenle önceliğiniz KPSS sınavı olmalıdır. Yönetmelik üzerinden de:

 • Sınavlara dair güncel açıklamalara imza atılmıştır.
 • Yaş sınırından eğitime kadar pek çok detaya yer verilmiştir.

Kısacası memur olmak isteyen vatandaşlara bu şekilde yol gösterilir. Resmi Gazete sayesinde tüm bu detayları netleştirmeniz sağlanır. Alım şartlarından sınavlara kadar çoğu husus sergilenir.

PTT Memur Alımı Çalışmaları

Ekim ayında gerçekleşen toplantılar neticesinde PTT memur alımı 2020 için açıklamalara imza atılmıştır. Kurum İdari Kurulu yani KİK eşliğinde görüşmelere yer verilmiştir. PTT A.Ş. toplantı neticesinde merakla bekleyen vatandaşlarına gerekli açıklamaları yapmıştır.

Mesela yapılan açıklamalara göre personel alımının birkaç sene içerisinde artış göstereceği ifade edilmişti. Özellikle de hedefin 2023 olduğuna dair ipuçları verilmiştir. Yine 2020 senesine de alımın fazla olması bekleniyordu. Ancak korona virüs salgınından dolayı tüm bu hususlar değişti. Yani bir süre kadar askıya alındığı görülüyor.

PTT Memur Alımı İlanları

PTT anlaşmalı olduğu kanallar üzerinden ilanlarını sunmaktan geri durmuyor. Gerek çalışmaları gerekse alımları hakkında anında bilgi sahibi olmanıza özen gösterir. Örneğin ilanlar sayesinde:

 • Memur alımı için belirlenen şartları öğrenebilirsiniz.
 • Şartlara uygun olanlar başvuru tarihlerini dikkate almalıdır.

Yine tarihler için de ilanları takip etmek gerekir. Bu detaylar üzerinde personel alımı için meraklı bekleyiş sürecektir. 2020 yılı için henüz tarih detaylarına yer verilmedi. Baştan belirttiğimiz gibi korona virüsten kaynaklı olarak gerek alımlara gerekse sınavlara dair bekleyiş sürüyor. Ancak en yakın zamanda bu konulara netlik kazandırılması bekleniyor. Ve yine ilanlar sayesinde vatandaşların bilgi sahibi olmaları uzun sürmeyecektir.

PTT Memur Alımı Sınavları

Memur alımı için önceleri yazılı sınavlar yeterli görülüyordu. Ancak son yapılan açıklama neticesinde KPSS sınavının da dikkate alınacağı ifade edilmiştir. Ve sınavdan asgari puan alanların başvuruları kabul edilecektir.

LYS, YGS ve KPSS gibi önde gelen sınavlara dair takvimlerin açıklanması bekleniyor. Bu takvimler neticesinde sınavlara başvurmanız ve şansınızı denemeniz mümkün olacaktır. Yani asgari puana sahip olan vatandaşlar:

 • Memur alımı için aranılan diğer şartlara göz atmalı.
 • Şartlara uygun olanlar başvuru tarihleri ile harekete geçebilir.

Neyse ki güncel ilanlar sayesinde bu konularda bilgi sahibi olmanız uzun sürmez. Önceden belirttiğimiz gibi kimi siteler uygulamaları ile bilgi verir. Personel ya da memur alımı için hazırlanan bültenlere anında erişim sağlanabilir. Ve bu şekilde başvurular için zaman kaybetmezsiniz. Şartlara uygun olanlar başvuruları ile şansını denemeye başlar.

PTT Personel Alımında Son Gelişmeler

Son olarak PTT yetkili sendikası olan Birlik Haber Sen üzerinden açıklamalara yer verilmişti. Daha çok taşeronlara ilişkin merak edilenler gözler önüne serilmiştir. Ancak sadece bununla sınırlı kalınmadığı görülüyor. Haricinde:

 • Maaş ve sosyal haklar da ele alınmıştır.
 • Ücretsiz ulaşım imkanları dahi göz önünde bulundurulmuştur.

Taşeron işçilerin kadroya alınması ile alakalı olarak merak edilen pek çok husus bulunuyor. Neyse ki yine bu konuya da yakın zamanda netlik kazandırılması bekleniyor. Resmi Gazete sayesinde vatandaşlar bilgi sahibi olacaktır. Memurlardan taşeron işçilerine kadar tüm hususlar ayrı ayrı sergilenir. Son dakika gelişmeleri sayesinde bilgi sahibi olmanız uzun sürmez.

PTT Memur Alımı Temel Şartlar

Önceden de belirttiğimiz gibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak öncü şartı olarak gözler önüne serilir. Arkasından ise 18 yaşını doldurmak gelir. Belirtilen bu temel şartlara uygun olanlar KPSS üzerinden başvurularına sunabilir.

Bu sene farklı olarak KPSS asgari puanı da ele alınacak. Barajı geçen vatandaşlar PTT personel alımından şansını deneyebilecek. Haricinde yazılı sınava dair herhangi bir açıklamaya henüz yer verilmedi. Ancak ilerleyen zamanlarda bu konu da netlik kazanır. Ve PTT bünyesine katılmak isteyenlere yol gösterilir.

Yorumlar

 1. Hakan dedi ki:

  Sayın devlet büyüklerim lütfen halimizi görün artık iktisat mezunuyum ve iş sıkıntısı yaşıyorum istihdam olamıyoruz istanbul gaziosmanpaşa ve bayrampaşa kamu kurumları ve ptt memur alımı yaparmısınız