Sayıştay Başkanlığı Personel Alımı 2021 – Güncel İlan

Sayıştay Başkanlığı Personel Alımı 2021 – Güncel İlan
19.01.2021
56
A+
A-

Sayıştay Başkanlığı kendi hizmet birimlerinde istihdam etmek üzere farklı kadrolarda çok sayıda en az ilköğretim mezunu çok sayıda personel alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Sayıştay Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere temizlik personeli kadrosunda yirmi (20) işçi, personel alımı yapılacağına yer verilmiştir. Sayıştay Başkanlığı personel alımı başvuru adresi, başvuru şartları ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Sayıştay Başkanlığı Personel Alımı 2021

Sayıştay Başkanlığı Personel Alımı 2021

Diğer İlgili İlanlar

Adaylarda Aranan Genel ve Özel Başvuru Şartları Neler?

Sayıştay Başkanlığı işçi, personel alımı için başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır.

Genel Başvuru Şartları

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2. Kamu Haklarından Mahrum bulunmamak,

3. Başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.

4. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

5. Kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmak

6. Kamu Kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan şartları taşımak.

7. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak. (Yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)

8. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

9. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 5’inci maddesinde belirtilen işe göndermede öncelik hakkına sahip olan adayların anılan maddenin 1 inci fıkrasında belirtilen öncelik durumlarını belgelemeleri gerekmektedir. Ancak bu belge işe yerleştirmede başvuran lehine tek başına bir hak teşkil etmeyecektir.

Özel Başvuru Şartları

1. Temizlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak,

2. Sınav başvurusunun son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak,

3. En az ilköğretim ve dengi okul mezunu olmak,

4. Talepler Ankara ili düzeyinde karşılanacağından, ilan tarihi itibarıyla Ankara’da ikamet ediyor olmak.

Sayıştay Başkanlığı Personel Alımı Başvuru Sayfası ve Tarihi

Sayıştay Başkanlığı memur, personel alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adaylar 26/04/2021-30/04/2021 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden başvurularını yapmaları gerekmektedir.

İşçi Alımı Kura Tarihi

Sayıştay Başkanlığı personel alımı için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen listelerde yer alan adaylar arasından, 07/05/2021 tarihinde saat 11:00’de Sayıştay Başkanlığı toplantı salonunda noter huzurunda kura çekimi yapılacak olup, adaylar ülkemizi de etkisi altına alan COVID-19 salgını nedeniyle noter huzurunda gerçekleştirilecek olan kura çekimine katılamayacaklardır. Kura tarihi, yeri ve saatinde değişiklik olması halinde, www.sayistay.gov.tr adresinden ayrıca duyurulacaktır.

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

memur alımı var mobil uygulama
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.