enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Şekerbank Personel Alımı 2021 – Güncel İlanlar

Şekerbank Personel Alımı 2021 – Güncel İlanlar

Şerkerbank kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı illerde ve kadrolarda çok sayıda personel alımı için iş ilanları yayınlamıştır. Şekerbank 2021 yılı itibariyle genel müdürlük ve Türkiye’nin farklı illerinde hizmet verdiği mevcut şubelerinde görevlendirmek üzere deneyimli, yeni mezunu ve öğrenci adaylar arasında kriterlere en uygun olan başvuru sahipleri arasından çok sayıda personel alımı için kendi resmi sitesi ve bazı kariyer siteleri üzerinden çok sayıda iş ilanları yayınlamıştır. Türkiye’nin önde gelen bankalarından birisi olan Şekerbank 238 şubesi ve bünyesinde istihdam ettiği binlerce personel sayısına her yıl yenilerini eklemektedir.

Şekerbank 2021 yılı itibariyle en az lise mezunu olmak üzere farklı kadrolarda İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Konya, Bursa, Çorum, Adana, Düzce, Muğla, Aydın, Zonguldak, Yozgat, Tekirdağ, Samsun olmak üzere daha birçok ilde müşteri temsilcisi, gişe memuru, yazılım uzmanı, bt güvenlik uzmanı, iş analisti, kobi bankacılığı gibi elli beş (55) farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacaktır. Şekerbank personel alımı için yayınladığı güncel iş ilanlarını, başvuru şartlarını, personel maaşları ve özlük hakları gibi tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır. Ayrıca diğer bankalara ait güncel Banka Sınavları için kaleme aldığımız ilanlara buradan ulaşabilirsiniz.

 

Şekerbank İş İlanları

Diğer İlgili İlanlar

İş Bankası Personel Alımı

Şekerbank İş İlanları

 • Bayrampaşa -Kobi Bankacılığı Portföy Yönetmeni
 • Maslak – Bireysel Bankacılık Yönetmen Yardımcısı
 • İstoç – İşletme Bankacılığı Müşteri Temsilcisi
 • Çemberlitaş-İşletme Bankacılığı Portföy Yöneticisi
 • Yeşiköy – İşletme Bankacılığı Portföy Yöneticisi
 • Ereğli – İşletme Bankacılığı Müşteri Temsilcisi
 • M.Kemalpaşa- Kobi Bankacılığı Portföy Yönetmeni
 • Çorum – Kobi Bankacılığı Müşteri Temsilcisi
 • Kadıköy – İşletme Bankacılığı Müşteri Temsilcisi
 • Ümraniye – İşletme Bankacılığı Müşteri Temsilcisi
 • Ceyhan – İşletme Bankacılığı Müşteri Temsilcisi
 • Düzce – İşletme Bankacılığı Müşteri Temsilcisi
 • Milas – Tarım Bankacılığı Müşteri Temsilcisi
 • İncirliova – Tarım Bankacılığı Müşteri Temsilcisi
 • Zonguldak – Bireysel Bankacılık Portföy Temsilcisi
 • Nakit Yönetimi İş Analisti
 • Ankara- Kobi Bankacılığı Portföy Yönetmeni
 • Buğday Pazarı Tarım Bankacılığı Müşteri Temsilcisi
 • Boğazlıyan İşletme Bankacılığı Müşteri Temsilcisi
 • BT Güvenlik Proje Yöneticisi
 • Mersin – İşletme Bankacılığı Müşteri Temsilcisi
 • Kobi Bankacılığı Portföy Yönetmeni
 • Network Sistem Uzmanı

Şekerbank İşe Alımı Süreci

Yeni Mezun

İkna kabiliyetim yüksek ve dinamik bir yapım var, satış yapmak ve müşteri ile  sürekli iletişim halinde olmaktan keyif alırım diyorsan şube pozisyonları tam sana göre. Peki şubelerde hangi pozisyonlarda başlayabilirsin?

Gişe Yetkili Yardımcısı

Banka politikalarına uygun olarak ; mevduat hesap açılışları, kapanış işlemleri, tahsilat ve ödeme gibi tüm Türk Lirası/Yabancı para hareketlerini; düzenli, dikkatli , takipçi bir şekilde yerine getirir. Operasyonel işlemlerimin yanında müşteriler ile direkt iletişimde bulunarak, onların ihtiyaçları doğrultusunda satış ekiplerine destek olur.

Gişe Yetkili Yardımcısı pozisyonlarına en az lisans mezunu adaylarımızın işe alımını gerçekleştiriyoruz, gösterdikleri başarılı performans sayesinde, satış pozisyonlarına uygun bulunan gişe çalışanlarımıza Kariyer Yolculuğu  ile şube satış pozisyonlarında görevine devam etme imkanı tanıyoruz.

Müşteri Temsilcisi

Müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarına uygun doğru ürün ve hizmetleri çözüm olarak üretir. Portföyünde yer alan müşterilere kaliteli ve hızlı bankacılık hizmeti sunar, müşterileri ile ilişkilerini aktif, dinamik şekilde yürütür.

Birseysel Bankacılık

Müşterileri ile kurduğu aktif ve güçlü ilişkileri sayesinde onların  ihtiyaçlarını dinler ,  onları ikna eder  ve uygun ürünlerin (Eko Kredi, Konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi,kredi kartı vb) satışını gerçekleştirir. Onlara empati ile yaklaşır, etkin müşteri memnuniyeti sağlar.

 İşletme Bankacılığı

İşletmelerini geleceğe taşımak isteyen küçük esnaf ve KOBİ’lerden oluşan müşteri portföyüne çözüm ortağı olmak adına uygun ürünlerin ( Esnafım kredisi, POS vb) satışını gerçekleştirir.Onların ihtiyaçlarını ve sektörü doğru şekilde analiz eder, riski hesaplar, sabırlı ve takipçi yapısı ile etkin müşteri memnuniyeti sağlar.

 Tarım Bankacılığı

Zirai müşterilerin beklenti ve ihtiyaçlarına uygun ürün ve hizmetlerin (Hasat Kart, Hasat Pos, Tarım Sigortası vb) satışını risk analizi yaparak gerçekleştirir. Köy ziyaretleri yapar, çiftçiler ile ilişkilerini yerellik unsurunu ön plana çıkararak en verimli şekilde Müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarına uygun doğru ürün ve hizmetleri çözüm olarak üretir. Portföyünde yer alan müşterilere kaliteli ve hızlı bankacılık hizmeti sunar, müşterileri ile ilişkilerini aktif, dinamik şekilde yürütür.

 Kurumsal /Ticari Bankacılık

Büyük ölçekli firmalardan oluşan müşterileri ile sürdürülebilir ilişkiler kurar. Doğru sektör ve firma analizi yaparak müşteri portföyünü genişletir. Risk algısı yüksektir. Firmalarının ihtiyaçlarını belirler, onlara kaliteli ve hızlı bankacılık hizmeti sunar.

Deneyimli

Kurum kültürünü zenginleştirmek, farklı  iş yapış modellerini kuruma kazandırmak  için alanında deneyimli adayları  bankamız  bünyesine kazandırmak işe alım politikalarımız arasında yer almaktadır.

Tüm kadro ihtiyaçlarımız için en az 2 yıl ve üzeri deneyime sahip adaylarımızı deneyimli statüsünde değerlendirmekteyiz.

“Genç Üretenler” projesi ile üniversite öğrencilerini bankacılık ile tanıştırıyoruz.

Ziraat Mühendisleri Neden Genç Üretenlerde Olmalı?

Klasik bankacılıktan farklı ürün ve hizmetlerin yer aldığı ‘tarım bankacılığı’  müşterisi olan çiftçilere kredi paketlerini ve hizmetlerini anlatmak için,

Anadolu Bankacılığı misyonu doğrultusunda yerel üretimi desteklemek ve bankacılık hizmetlerinden yeterince faydalanmayan bölgelerde tarım bankacılığı müşterilerine ulaşmak için,

Çiftçinin dilinden en iyi onlar konuşup, sorunlarını en iyi onlar anladığı için,

Bu yolculukta çiftçileri bilgilendirecek ve onların üretim kalitesini ve miktarını arttırarak ülkelerini kalkındırmayı görev edinmiş, bunun üzerine eğitim almış, çiftçi sorunlarına çözüm üretilmesini sağlayan “siz ziraat mühendislerini” aramızda görmek istiyoruz.

2015 Genç Üretenler

2015 yılında  Şekerbank olarak öğrencilerle birebir iletişim kurarak 8 üniversitede 1 gün süren  keyifli bir etkinlik gerçekleştirdik. 250 ziraat ile iktisadi idari bilimler fakültesi öğrencisini bankacılık sektörü özellikle de Tarım Bankacılığı ile tanıştıran etkinlikler ve söyleşiler gerçekleştirdik.

Şekerbank İş İlanlarına başvuru için aşağıda vermiş olduğumuz linki arama çubuğuna yapıştırarak ulaşabilirsiniz.

https://www.sekerbank.com.tr/hakkimizda/ik/isealim

https://www.kariyer.net/firma-profil/sekerbank-1466-5108

İlan Detayında Neler Var?
 1. Şekerbank Maddi ve Sosyal Haklar

Şekerbank Maddi ve Sosyal Haklar

Ücret Politikası

Bankamız çalışanlarına 12 maaş ödemesi ve performansa bağlı prim uygulaması bulunmaktadır.

Emekli Sandığı

Sosyal güvence açısından; tüm çalışanlarımız, Sosyal Sigorta Sandığı Vakfı ve Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı’na tabidir.

Yemek Kartı Uygulaması

Tüm çalışanlarımıza günün şartlarına göre çalıştıkları bölgeler göz önüne alınarak belirlenen miktarlarda yemek yardımı yapılır.

Servis

Genel Müdürlük çalışanlarımız için servis uygulaması bulunmaktadır.

Yabancı Dil Tazminatı

Bankamız çalışanları, TOEFL, TOEIC ve YDS sınav sonuçlarından herhangi biri ile istenen puan seviyesinde belgeleyenlere yabancı dil tazminatı ödenir.

Kaza Grup Sigortası

Bankamız çalışanlarına her çeşit kazaya karşı günün şartlarına uygun olarak sigorta yaptırılmaktadır.

Sağlık Olanağı

Sağlık hizmeti, sadece çalışanlarımıza değil, bakmakla yükümlü oldukları ailelerine de “Şekerbank T.A.Ş. Personeli Sosyal Sigorta Sandığı Vakfı” tarafından verilir. Sağlık hizmetleri anlaşmalı doktor, laboratuar, devlet hastaneleri ile Şekerbank Sağlık Ünitesi’nde verilmektedir. İstanbul’daki çalışanlarımız anlaşmalı Özel Sağlık kuruluşunun sağlık hizmetlerinden de yararlanmaktadır.

İzin Olanağı

1 yıldan 5 yıla kadar hizmet süresine sahip olanlar 13 iş günü, 6 yıldan 14 yıla kadar hizmet süresine sahip 17 iş günü, 15 yıl ve üzeri hizmet süresine sahip olanlar 22 iş günü izin kullanır.

Sosyal Yardımlar

Bankamız çalışanları görev aldıkları pozisyona bağlı olarak göç tazminatı, seyahat harcırahları, evlenme yardımı, doğum yardımı, giyim yardımı, doğal afet yardımı, ölüm yardımı gibi sosyal haklardan yararlanır.

ÜCRET POLİTİKASI

Ücretler ve Primler

Şekerbank’ta ücretler belirlenirken Banka içi ücret dengesi, piyasa şartları, stratejik hedefler, bireysel performans, üstlenilen sorumluluklar gibi kriterler dikkate alınmaktadır. Piyasadaki benzer bankaların katıldığı ücret araştırma çalışmalarına katılım sağlanarak sektörün gelişimi yakından takip edilmekte, elde edilen veriler dikkate alınarak piyasa şartlarına uygun, rekabetçi ve adaletli ücretlendirme politikası uygulanmaktadır.

Banka çalışanlarının performans değerlendirmesi ile Bankanın uzun vadeli performansının dikkate alındığı yıllık başarı primleri Prim Yönetmeliği ve Prim Komitesi Kararları esas alınarak belirlenerek Ocak ayında brüt olarak ödenir. Yönetim Kurulu’nun ve Üst Yönetim’in yıllık primleri, Banka Prim Yönetmeliği çerçevesinde gözden geçirilir ve ve Ücret Komitesi kararına göre iki dilim halinde, kısmen ertelenmiş olarak dağıtılır. Şube ve Bölge personeli için rakamsal performansın takip edildiği Şeker Kazan (score card) sistemi sonuçları, Genel Müdürlük çalışanları için yetkinlik bazlı performans değerlendirme sonuçları göz önünde bulundurulmaktadır.

Üst ve orta düzey yöneticilere sağlanan ek mali haklar; mesleki yetkinlikler ve yöneticilik vasfı alanlarındaki bireysel performans, özel sorumluluk alanındaki hedef gerçekleştirme kabiliyeti ve tüm bunların Banka’nın uzun vadeli performansına etkilerinin birleşiminden oluşmaktadır. Yönetim Kurulu Üyelerinin ücretleri ve huzur hakları, Banka’nın Genel Kurulu’nun nihai yetkisi altında ve Banka’nın Ana Sözleşmesi ile uyumlu olarak yönetilmektedir. Karar yıllık düzeyde alınmış ve Genel Kurul toplantısı tutanağı ile Banka’nın Yıllık Raporu’nun ilgili kısmında açıklanmıştır.

 Ücret Yönetimi Komitesi

BDDK Kurumsal Yönetim İlkelerine uyum kapsamında Yönetim Kurulu adına ücret yönetimine ilişkin uygulamaların izlenmesinden, Bankaların etik değerleri, iç dengeleri ve stratejik hedefleri ile uyumlu olmasından, ücretlendirme politikasını gözden geçirip ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenen önerilerin yılda 1 kez Yönetim Kurulu’na sunulmasından ve yürürlükteki ilgili mevzuat hükümleriyle belirlenen diğer sorumlulukları ile Yönetim Kurulu tarafından bu çerçevede verilen görevlerin yerine getirilmesinden sorumludur.

Terfiler

Bankamızda terfiler yılda iki kez gerçekleşmektedir. Çalışanlar göstermiş oldukları başarılı performans ve ilan edilmiş terfi kriterlerini sağlayarak bir üst ünvana terfi edebilmektedirler.

Ücretlerin Ödenmesi

Ücretler her ayın son iş gününde Banka çalışanlarının maaş hesaplarına yatırılır.

Sendika

Bankamız bünyesinde örgütlü Banka-Sigorta İşçileri Sendikası’na (Basisen) üye olan çalışanlarımız Kapsam İçi personel olarak nitelendirilmekte ve her işyerinde en az bir kişi ile temsil edilmektedir. Bankamız ile Basisen arasında imza olunan ve iki yılda bir yenilenen Toplu İş Sözleşmesi ile Kapsam İçi personelin parasal ve özlük hakları ile ilgili konular belirlenmektedir.

TAZMİNAT POLİTİKASI

Tazminat politikası İnsan Kaynakları Yönetmeliği ve Prim Yönetmeliğinde belirtilmiştir. İnsan Kaynakları Politikasının bir bölümü olan, Banka çalışanları için düzenlenmiş tazminat politikası yasal mevzuat çerçevesinde düzenlenmiş olup, ek ödemeler sağlamamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.