Şırnak Üniversitesi İşçi Alımı 2020

Şırnak Üniversitesi İşçi Alımı 2020
23.06.2020
145
A+
A-

Şırnak Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı kadrolarda çok sayıda en az ilk öğretim mezunu daimi işçi alımı yapılacağını duyurdu. İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanda Şırnak Üniversitesi merkez kampüs iç ve dış mekanlarında görevlendirmek üzere sekiz (8) özel güvenlik, yedi (7) temizlik personeli, bir (1) ısıtma ve sıhhi tesisatçı, bir (1) marangoz, bir (1) inşaat boyacısı olmak üzere toplamda on sekiz (18) işçi alımı yapılacağına yer verilmiştir. Şırnak Üniversitesi işçi alımı başvuru şartlarını taşıyan adaylar 23/06/2020 – 29/06/2020 tarihleri arasında başvurularını esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Şırnak Üniversitesi işçi alımı başvuru şartları ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Şırnak Üniversitesi İşçi Alımı 2020

Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dahil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dahil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Özel Güvenlik Başvuru Şartları

1-5188 Sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak. Kimlik geçerlilik süresi dolanlar için yenileme eğitiminin yapılmış olması ve Valilik tarafından düzenlenen geçerli Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip olmak

2-İlköğretim veya Ortaöğretim (lise veya dengi okul) mezunu olmak.

3-İlana son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşını doldurmamış olmak.

4-Üniversitenin merkez kampüsünde tüm iç veya dış mekanda 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait, sağlık yönünden herhangi bir engelinin bulunmadığını belgelendirmek.

Temizlik Personeli Başvuru Şartları

1-İlköğretim veya Ortaöğretim (Lise ve Dengi Okul) mezunu olmak

2-İlana son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşını doldurmamış olmak.

3-Üniversitenin merkez kampüsünde tüm iç veya dış mekanda çalışmaya sağlık yönünden herhangi bir engelinin bulunmadığını belgelendirmek.

Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı Başvuru Şartları

1-İlköğretim veya Ortaöğretim (Lise ve Dengi Okul) mezun olmak.

2-İlana son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşını doldurmamış olmak.

3-Meslek liselerinin Sıhhi Tesisat/Isıtma ve Sıhhi Tesisat programlarından mezun olmak veya 3308 sayılı kanun ile meslek yönetmeliği gereğince MEB’den onaylı sertifika sahibi olmak veya söz konusu meslekte meslek okuluna ait alanda ustalık belgesine sahip olmak ve 5 yıl deneyimli olduğunu (SGK Dökümü) belgelendirmek veya söz konusu meslekte en az 5 yıl çalıştığını belgelendirmek.(işyeri yazısı-SGK Dökümü)

4-Üniversitenin merkez kampüsünde tüm iç veya dış mekanda çalışmaya sağlık yönünden herhangi bir engelinin bulunmadığını belgelendirmek.

Marangoz Başvuru Şartları

1- İlköğretim veya Ortaöğretim(lise ve dengi okul) mezunu olmak.

2-İlana son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşını doldurmamış olmak.

3-Meslek liselerinin marangozluk, mobilya alanında mezun olmak veya MEB onaylı sertifika sahibi olmak veya bu alanda Resmi kurumlardan veya meslek odalarından alınmış ustalık belgesine sahip olmak veya en az 3 yıllık olmak üzere Resmi Kurumlardan veya meslek odalarından alınmış sıva kalfalık yada ustalık belgesine sahip olmak(işyeri yazısı-SGK Dökümü)

4- Üniversitenin merkez kampüsünde tüm iç veya dış mekanda çalışmaya sağlık yönünden herhangi bir engelinin bulunmadığını belgelendirmek.

İnşaat Boyacısı Başvuru Şartları

1-İlköğretim veya Ortaöğretim (Lise ve dengi okul) mezunu olmak.

2-İlana son başvuru tarihi itibarıyla 36 yaşını doldurmamış olmak.

3-Meslek liselerinin sıva- boya veya bu alana giren bölümlerden birinden birinden mezun olmak veya söz konusu meslek alanında ustalık belgesine sahip olmak veya MEB’den onaylı sertifika sahibi olmak, en az 3 yıllık olmak üzere Resmi Kurumlardan veya Meslek Odalarından alınmış sıva-boya kalfalık yada ustalık belgesine sahip olmak(iş yeri yazısı-SGK dökümü).

4-Üniversitenin merkez kampüsünde tüm iç veya dış mekanda çalışmaya sağlık yönünden herhangi bir engelinin bulunmadığını belgelendirmek.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.