Sivas Belediye Başkanlığı İtfaiye Eri Alımı 2020 – Başvuru Sayfası

Sivas Belediye Başkanlığı İtfaiye Eri Alımı 2020 – Başvuru Sayfası
22.02.2020
129
A+
A-

Sivas Belediye Başkanlığı İtfaiye eri alımı yapacak. Sivas Belediye Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 2020 yılı mart ayı itibariyle en az lise mezunu itfaiye eri alımı için ilan yayınladı. Sivas Belediye Başkanlığı İtfaiye eri alımı için yayınlanan ilan lise mezunu yirmi (20) , önlisans mezunu kırk (40) ve yine önlisans mezunu kadın yedi (7) olmak üzere farklı şartlarda toplamda 67 itfaiye eri alımı yapılacağı açıklanmıştır. Sivas Belediye Başkanlığı itfaiye eri alımı için başvuru yapacak olan lise mezunu adayların KPSS P94 türünden 60 puan almış olması ve önlisans mezunlarının ise KPSS P93 türünden enaz 60 puan almış olma şartı aranmaktadır. Sivas Belediye Başkanlığı itfaiye eri alımı ilanına başvuru yapacak adayların başvuru işlemleri için yapmaları gereken tüm detayları, başvuru sayfası ve başvuru şartlarını en ince ayrıntısına kadar kaleme aldık.

Sivas Belediye Başkanlığı itfaiye eri alımı ilanına başvuru yapacak adayların 16/03/2020’den 20/03/2020 Cuma günü saat 17.00’ye kadar(mesai günleri içinde saat 09:00-12:00/13:00-17:00 arasında), başvurularını yapabilirler.

Sivas Belediye Başkanlığı Lise Mezunu İtfaiye Eri Alımı 2020

Lise Muzunu İtfaiye eri alımı

Sivas Belediye Başkanlığı itfaiye eri alımı için için başvuru yapacak adayların lise mezunu olması ve
en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.

Sivas Belediye Başkanlığı Önlisans İtfaiye Eri Alımı 2020

önlisans mezunu itfaiye eri alımı

Sivas Belediye Başkanlığı itfaiye eri alımı 2020 ilanına için başvuru yapacak olan önlisans mezunlarının en az C sınıfı sürücübelgesine sahip olma şartı aranmaktadır.

Sivas Belediye Başkanlığı Kadın İtfaiye Eri Alımı 2020

kadın itfaiye eri alımı

Sivas Belediye Başkanlığı itfaiye eri alımı 2020 ilanına başvuru yapacak bayan adayların ise İtfaiyecilik ve Yangın
Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Ön lisans programlarının birinden mezun olma şartı aranmaktadır.

İtfaiye Eri alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan istenilen evraklar

 1. İş Talep Formu Kurumumuzdan veya belediyemiz www.sivas.bel.tr internet adresinden temin edilecektir.
 2. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi,
 3. Diploma veya Mezuniyet belgesinin belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)
 4. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)
 5. En az C sınıfı sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)
 6. KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
 7. Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
 8. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
 9. 2 adet biyometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak),

Sivas Belediye Başkanlığı İtfaiye Eri Alımı Başvuru Tarihi ve Şekli

Yukarıda sayılan başvuru belgeleri ile, 16/03/2020’den 20/03/2020 Cuma günü saat 17.00’ye kadar(mesai günlerinde saat 09:00-12:00/13:00-17:00 arasında), müracaatlarını yapabilirler.

Başvuru belgelerini Sivas Belediyesi Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Müracaat Masasına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuruların Değerlendirilmesi

T.C. Kimlik numarası ile ÖSYM kayıtlarının uyumunu kontrol etmek suretiyle adaylar KPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının beş katı oranında aday sözlü sınava çağrılacaktır,

Sınava çağrılacak son sıradaki adayla aynı puana sahip olan diğer adaylar da sınava çağrılacaktır,

Sınava girmeye hak kazanan adaylar KPSS puanları ile 27/03/2020 tarihinde belediyemiz web sayfası(www.sivas.bel.tr) ve ilan panosunda ilan edilecektir,

Başvuruları kabul edilip sınava çağrılan adaylara belediyemizce düzenlenen ve adayların kimlik bilgileri ile sınav yeri ve tarihinin bulunduğu “Sınav Giriş Belgesi’’ gönderilecektir, Bu belge sınava girişte ibraz edilecektir. Sınava katılma hakkı elde edemeyen adaylara herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Sınav Yeri ve Zamanı

Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde; 02/04/2020 Perşembe Günü saat 09:00’da başlayacak olup, sözlü sınavı müteakip uygulama sınavı yapılacaktır. Sözlü sınavlar ve uygulamalı sınav aynı gün içinde bitirilemez ise ertesi gün devam edilecektir.

Sınav Konuları:

 1. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası
 2. Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi
 3. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu
 4. Mahalli İdareler ile ilgili Temel Mevzuat konuları ile Kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesini kapsar.
 5. İtfaiye eri sınavı; sözlü ve uygulamalı olmak üzere iki bölüm halinde yapılacaktır.
 6. Uygulamalı sınav; kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi ile araç kullanımı ve sportif dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsayacak şekilde yapılır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.