TENMAK İşçi Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

TENMAK İşçi Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları
12.07.2021
37
A+
A-

Türkiye Enerji Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu (TENMAK) kendi bünyesine istihdam etmek üzere farklı kadrolarda en az orta öğretim mezunu çok sayıda daimi işçi, personel alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda TENMAK kendi bünyesinde istihdam etmek üzere üç farklı kadroda toplamda toplamda yirmi (20) daimi işçi alımı yapılacağına yer verilmiştir. TENMAK işçi ve personel alımı için başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru adresi, kadro dağılımı, başvuru için gerekli belgeler ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

TENMAK Hangi Kadrolarda İşçi Alımı Yapacak?

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda TENMAK kendi bünyesinde istihdam etmek üzere iki (2) aşçı yardımcısı, on (10) güvenlik görevlisi (silahlı), altı (6) temizlik personeli, iki (2) temizlik personeli (eski hükümlü) olmak üzere toplamda yirmi (20) daimi işçi alımı yapılacağına yer verilmiştir.

  • Aşçı Yardımcısı (2 Kişi)
  • Güvenlik Görevlisi (10 Kişi)
  • Temizlik Personeli (6 Kişi)
  • Temizlik Personeli (Eski Hükümlü 2 Kişi)

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları Neler?

TENMAK işçi, personel alımı için başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir.

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Sınavın son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmak,

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak, (yapılmış, tecilli veya muaf olmak)

Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu sonuçlanmak,

İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak

TENMAK İşçi Alımı 2021
TENMAK İşçi Alımı 2021
TENMAK İşçi Alımı 2021
TENMAK İşçi Alımı 2021

Başvuru Sayfası ve Tarihi

TENMAK işçi alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların 26.07.2021 – 30.07.2021 tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlüklerine şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Kura Tarihi ve İşlem Sonuçları

Noter Kurasına katılacakların isim listesi ve kura sonuçları www.tenmak.gov.tr adresinde ayrıca duyurulacaktır. Bu duyurular tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmaz.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen listelerde yer alan adaylar arasından, 16/08/2021 tarihinde saat 16.30’da Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu Başkanlık binası toplantı odasında noter huzurunda kura çekimi yapılacak olup, adaylar COVID-19 salgını nedeniyle noter huzurunda gerçekleştirilecek olan kura çekimine katılamayacaklardır. 09.08.2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 12. maddesi gereğince, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen listede yer alan adaylar arasından kura çekimi ile açık iş sayısının 4 (dört) katı asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir.

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

memur alımı var mobil uygulama
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.