enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

ÜAK Personel Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

ÜAK Personel Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az ortaöğretim mezunu farklı kadrolarda çok sayıda personel alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda ÜAK kendi bünyesinde istihdam etmek üzere iki (2) farklı karıda toplamda ört (4) sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verilmiştir. Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) personel alımı için başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar, başvuru sayfası, kadro dağılımı ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

ÜAK Hangi kadrolarda Personel Alımı Yapacak?

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) kendi bünyesinde istihdam etmek üzere üç (3) büro personeli, bir (1) destek personeli olmak üzere toplamda dört (4) sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

ÜAK Personel Alımı 2021

Başvuru Şartları

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) personel alımı için başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır.

Özel Başvuru Şartları

İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak, MEB veya alındığı Üniversite onaylı, ilgili sertifikalara sahip olmak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden belirtilen asgari KPSS puanı almış olmak.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Başvuru Formu (fotoğraflı) (Başvuru formu Başkanlığımız internet sayfasından temin edilecektir.),

  • Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi,
  • Diploma fotokopisi veya e-Devlet üzerinden alınacak doğrulama kodlu mezuniyet belgesi,
  • KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
  • Erkek adayların e-Devlet üzerinden alacakları doğrulama kodlu askerlik durum belgesi,
  • Adli Sicil Kaydı (e-Devlet üzerinden alınan doğrulama kodlu belge kabul edilecektir.),
  • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair sağlık raporu.

Başvuru Sayfası ve Tarihi

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) personel alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların www.uak.gov.tr internet sitesinde bulunan başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak fotoğraf yapıştırmak ve imzalamak suretiyle yukarıda belirtilen belgelerle birlikte 06.09.2021 / 15.09.2021 (dâhil) tarihleri arasında Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı – Personel Birimi (Üniversiteler Mahallesi 1600. Cadde No: 10 06800 Bilkent / Ankara) (Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı, Yüksek Öğretim Kurulu yerleşkesi içerisindedir.) adresinde olacak şekilde posta ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekmektedir. Süresi içerisinde yapılmayan  (06.09.2021 / 15.09.2021) başvurular, postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. (Posta yoluyla yapılan başvurularda postanın en geç başvurunun son günü mesai bitimine kadar Kurul Başkanlığımıza ulaşmış olması gerekmektedir.)

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.