enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Vakıfbank Personel Alımı 2022 – Başvuru Formu ve Şartları

Vakıfbank Personel Alımı 2022 – Başvuru Formu ve Şartları

Vakıfbank kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı il ve kadrolarda çok sayıda personel alımı yapılacağını duyurdu. Vakıfbank kendi resmi sitesi üzerinden yayınladığı ilanda müfettiş yardımcısı, kontrolör yardımcısı ve uzman yardımcısı pozisyonlarında personel alımı için sınav yapılacağına yer verilmiştir. Vakıfbank personel alımı için aşağıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların 28.12.2020 – 08.01.2021 tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Vakıfbank personel alımı sınavı covid-19 salgını ve benzeri nedenlerle, sınavın 07.02.2021 tarihinde yapılmasının imkansız hale gelmesi durumunda sınav ertelenecek olup yeni sınav tarihi ve diğer hususlar Bankanın internet sitesinde ilan edilecektir. Bu ilan tebligat hükmündedir. Sınav sürecinde, adayların Bankanın resmi internet sitesini yakından takip etmeleri önerilmektedir.

Vakıfbank Personel Alımı 2022

Vakıfbank personel alımı için sınavı 7 Şubat 2021 tarihinde İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Diyarbakır, Kayseri, Samsun, Trabzon, Erzurum illerinde yapılacaktır. Vakıfbank personel alımı başvuru şartları, sınav tarihi, sınav konuları, personel özlük hakları, personel maaşları, özgeçmiş oluşturma ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Diğer İlgili İlanlar

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları Neler?

 • Uyruk
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • Eğitim
 • İlanda belirtilen lisans bölümlerinden mezun olmak.
 • Yaş
 • 01.01.1992 ve sonrasında doğan adaylar başvuru yapabilecektir.
 • Askerlik Durumu
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış/erteletmiş olmak veya askerlik görevinden muaf olmak.
 • Sağlık Durumu
 • Yurdun her yerinde ve her iklim koşulunda görev yapmaya elverişli olmak, görevin gerektirdiği sağlık koşullarına sahip olmak.

Vakıfbank Sınav Tarihi 

Vakıfbank personel alımı için başvuru şartlarını taşıyan adayların 28.12.2020 – 08.01.2021 tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekmektedir.

SINAV TARİHİ: 7 Şubat 2021

BAŞVURU TARİHLERİ: 28.12.2020 – 08.01.2021

SINAV YERİ: İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Diyarbakır, Kayseri, Samsun, Trabzon, Erzurum

Başvuru Sayfası ve Tarihi

Vakıfbank Personel alımı için başvuru şartlarını taşıyan adayların https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr adresi kullanılarak Anadolu Üniversitesi’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden giriş yaptıktan sonra sınav başvuru formu doldurularak başvurularını yapmaları gerekmektedir.. Sınav ücreti 70 TL’dir. Ödeme işlemi, https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr adresi üzerinden kredi/banka kartıyla başvuru esnasında gerçekleştirilecektir.

Sınav Belgesi ve Adresi

Vakıfbank personel alımı için başvuru yapacak adayların sınav giriş belgesini 01.02.2021-05.02.2021 tarihleri arasında, https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr adresinden almaları gerekmektedir.

Sınava girecek adayların, E-Devlet üzerinden, sınav tarihi itibarıyla geçerli HES kodu belgelerinin çıktısını almaları ve sınava gelirken, ilanımızda belirtilen diğer belge ve gereçler ile birlikte yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Vakıfbank İş Başvurusu ve Özgeçmiş Oluşturma

Vakıfbank Personel Alımı 2022

Vakıfbank memur, personel alımı için yıllın belli dönemlerinde iş ilanları yayınlamaktadır. Yayınlanan bu ilanlara başvuru yapabilmek için Vakıfbank resmi sitesi https://kariyer.vakifbank.com.tr/ üzerinden özgeçmiş oluşturarak personel ihtiyacı olması halinde değerlendirilmek üzere üyelik işlemlerinizi tamamlayarak, başvurunuzu iletebilirsiniz.

Vakıfbank Kariyer Yolu

Vakıfbank kariyer yollarındaki ilerleme sınav, kıdem ve performans esasına dayanmaktadır. Vakıfbank kariyer yolunuzda sınav, kıdem ve performans başarısına göre müfettiş yardımcısı, uzman yardımcısı, mali analist yardımcısı ve memurluktan başlayarak genel müdürlük pozisyonuna kadar yükselme olanağı sunmaktadır.

Vakıfbank Personel Alımı 2022

Vakıfbank Personellerine Sağladığı Maddi ve Sosyal Haklar

Vakıfbank Türkiye ve yurdışında bulunan şubelerinde istihdam ettiği personellerine diğer bankalara nazaran daha iyi maddi ve sosyal haklar sunmaktadır. Bu nedenle de çoğu bankacı adayı tarafından doğal olarak ilk tercih edilen bankaların başında gelmektedir. Vakıfbank 2020 yılı itibariyle personellerine sunduğu maddi ve sosyal imkanlar ise şeffaf olarak yayınlanmaktadır.

Maddi ve Sosyal Haklar

 • Ücretlendirme Sistemi
 • Ücret dışı olanaklar
 • İzinler
 • Sağlık Olanağı
 • Başarının değerlendirilmesi

Vakıfbank 2020 Ücretlendirme Sistemi

Vakıfbank 2020 yılı itibariyle yeni alınacak personelin ücretleri, günün şartları ve sektör ücretleri dikkate alınarak belirlenmekte olup, mevcut personelimizin ücretleri ve tazminatları Toplu İş Sözleşmesi’ne uygun olarak belirlenmektedir.

Vakıfbank Ücret dışı olanaklar

İkramiye

Personelimize (ocak, nisan, temmuz ve ekim aylarında ödenmek üzere) aylık ücret tutarında, yılda dört ikramiye verilir.

Performans primi

VakıfBank personeline altı ayda bir, performansına göre performans primi ödenir.

Temettü

Çalışanlara, VakıfBank Kuruluş Yasası ve Ana Sözleşmesi hükümlerine göre her yıl kârından Genel Kurulca belirlenecek oranda (maksimum 3 maaş) temettü ödenir.

Çeşitli tazminat ve yardımlar

Banka personeline, unvanı ve yürütmekte olduğu görevle ilişkili olarak çeşitli tazminat ve yardım ödemesi yapılır.

Kredi olanağı

Bankamız çalışanlarına Bankacılık Kanunu’nda belirtilen limitler dahilinde, düşük faizli kredi kullandırılır.

Vakıfbank İzin Günleri

Çalışanlarımıza, bankamız Personel Yönetmeliği ve Toplu İş Sözleşmesi hükümleri çerçevesinde yıllık izin, mazeret izni ve sağlık izni kullandırılır.

Tatil olanağı

VakıfBank personeli ve ailesinin, haziran-eylül ayları içerisinde Ayvalık Dinlenme Kampımızda tatil yapma imkanı bulunmaktadır.

Vakıfbank Sağlık Olanağı 

Sağlık hizmeti, VakıfBank Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı adı altında kurulan özel sandıkça yapılmakta olup tüm çalışanlarımız ile bakmakla yükümlü oldukları yakınları, bu hizmetlerden faydalanmaktadır.

Yurdumuzun her yerinde, bankamız Emekli Sandığı’nın anlaşmalı olduğu doktor, hastane ve tahlil merkezleri vardır. Muhtelif şehirlerde, sağlık donanımlarına sahip kliniklerimiz bulunmaktadır. Anlaşmalı olduğumuz kuruluşlar dışında kalan sağlık teşkilatlarından da belirli limitler dahilinde yararlanılabilmektedir.

Başarının Değerlendirilmesi

Görevlerinde olağanüstü çaba ve başarı gösteren, örnek olacak şekilde müşterilere iyi davranan, banka gelirlerini önemli ölçülerde artıracak veya masraflarda önemli tasarruflar sağlayacak yeni önerilerde bulunan personele, üstlerinin teklifi ile doğrudan doğruya Genel Müdür tarafından takdirname verilir. Ayrıca başarı ve çabaları ölçüsünde, 2 maaşa kadar ödül verilir.

Bankamızda 15 hizmet yılını tamamlamış personelimize “10 gr’lık VakıfBank Amblemli Altın”, 20 hizmet yılını tamamlamış personelimize “Kol saati”, sürekli çalışmayı özendirici ödül olarak verilmektedir.

BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar