Ziraat Bankası Personel Alımı 2021 – (Güncel Alım İlanları)

Ziraat Bankası 8 Mart 2021 tarihinde 230 alım yapacağını duyurdu. Başvuru şartları, başvuru ücreti ve başvuru işlemleri ile ilgili bütün detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Personel Alımı 2021 – (Güncel Alım İlanları)
07.02.2021
840
A+
A-

Bu sayfamızdan en güncel Ziraat Bankası personel alımı 2021 ilanları ve güncel alımlar hakkındaki bütün detaylara ulaşabilirsiniz. Bankanın aramış olduğu pozisyonlara ait ilanlara anlık olarak ulaşabilirsiniz. Gişe yetkilisi, müşteri temsilcisi, güvenlik görevlisi ve müfettiş yardımcısı alımlarına dair bütün kriterleri ve genel şartları listeledik.

Ayrıca yazımızın detaylarında geçmiş yıllara ait Ziraat Bankası sınavlarına ait soruları da görebilirsiniz. Sayfamızın ilerleyen kısımlarında sınav süreçleri hakkında ki aşamaları videolu olarak aktardık.

5 Pozisyon İçin Toplam 230 Alım Yapılıyor – (Mart 2021)

8 Mart 2021 itibari ile yayınlanan ilanda 5 farklı pozisyon için toplamda 230 alım yapılacak. Personel alımına dair bütün detayları aşağıdaki ilanlarda görebilirsiniz.

20 Müfettiş Yardımcısı:

Ziraat Bankasının İstanbul merkezli teftiş kurumunda istihdam edilmek üzere toplamda 20 müfettiş yardımcısı alınacaktır. Başvuru şartları arasında 01.01.1991 ve sonrası doğumlu olmak ve aşağıdaki bölümlerden mezun olması gerekmektedir.

Yazılı sınava İdari alandan katılacak adaylar için üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren Ekonomi (İktisat), İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, İstatistik, Ekonometri, Bankacılık, Finans, Risk Yönetimi, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Yönetimi,  Yönetim Bilişim Sistemleri ve Muhasebe ile bankacılık mesleğiyle ilgili bölümlerinden veya üniversitelerin Finans Mühendisliği bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak,

Yazılı sınava Mühendislik alanından katılacak adaylar için üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik  Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak,

80 Uzman Yardımcısı:

Bankanın İstanbul da bulunan Genel Müdürlük biriminde istihdam edilmek üzere toplam 80 uzman yardımcısı alınacaktır. Başvuru için 01.01.1991 ve sonrası doğumlu olmak gerekiyor. Ayrıca üniversitelerin 4 yıllık herhangi bir bölümünden mezun olmanız gerekiyor.

Ziraat Katılım 100 Uzman Yardımcısı:

Başvuru şartları yukarıda belirtmiş olduğumuz uzman yardımcısı alımları ile aynıdır. Ek olarak sınav ile ilgili detaylar aşağıdaki görselde verilmiştir. (Not: Geçmiş yıllarda yapılan Uzman Yardımcılığı sınav sorularına yazımızın sonunda ulaşabilirsiniz.)

Ziraat Bankası Uzman yardımcısı personel alımı 2021 ilanı şartları

Ziraat Teknoloji 30 Uzman Yardımcısı:

 • 10 Yazılım Mühendisi
 • 10 İş Analisti
 • 10 Altyapı Sistem Mühendis

Başvuru şartları:

01.01.1991 ve sonrası doğumlu olmak.

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği ile Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Bilimleri, İstatistik, Matematik bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı ve yurtiçi üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak gerekiyor.

Sınavla İlgili Genel Hususlar:
• Sınav süreci yazılı ve mülakat olmak üzere iki aşamadan oluşacaktır.
• Çalışma ili İstanbul’dur.
• Yazılı sınav Anadolu Üniversitesi tarafından 2 merkezde (Ankara ve İstanbul) 24 Nisan 2021 Cumartesi günü
saat 10.00’da tek bir oturumda gerçekleştirilecektir.
• Mülakat süreci Ziraat Finans Grubu İnsan Kaynakları ekipleri tarafından yürütülecektir

Alım detaylarını aşağıdaki görsel üzerinden inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Personel Alımı 2021

Ziraat Bankası Personel Alımı 2021

Bütün Başvurular: 09-26 Mart 2021 saat 23.59’a kadar sinavbasvuru.anadolu.edu.tr internet sitesine üye olunarak yapılacaktır. Sınav ücreti 195 TL‘dir.

Ziraat bankası personel alım ilanına başvuru yapacak erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak gerekiyor. İlanlarla ilgili bütün detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

2021’de Ziraat Bankası Personel Alımı Var Mı?

Ziraat Bankası, Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından birisidir. Ziraat Bankasında kariyer yapmak için belirli şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Bu şartlar, alınan pozisyonlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Fakat adaylarda aranan bazı genel şartları bilmekte de yarar var.

Bankanın aradığı genel şartlar ve maaş bilgileri:

 • Ziraat Bankası personel alımları için başvuruda bulunmanız için TC vatandaşı olmanız gerekiyor.
 • Personel veya uzman yardımcısı gibi alınacak pozisyon özelinde 2 yıllık veya 4 yıllık fakülte mezunu olmak.
 • Özellikle yazılı sınav ile alınan uzman yardımcılığı sınavlarında yaş sınırı uygulanmaktadır.
 • Maaş = Unvan Ücreti + Görev Pozisyonu Ücreti + Performansa Dayalı Değerlendirme Ücreti

2021 yılının ilk çeyreğinde henüz bir personel alım ilanı duyurulmamıştır. Fakat aşağıdan diğer bankaların güncel alım ilanlarına ulaşabilirsiniz. Yada sayfamızın devamından “Ziraat Bankası Bankacılık Okulu” uygulamasını indirerek kariyeriniz için ilk adımı atabilirsiniz.

Diğer Kamu Bankalarının İlan Sayfaları:

Ziraat Bankasının güncel personel alım ilanlarını buradaki başvuru sayfası üzerinde de günlük olarak takip edebilirsiniz.

Önemli: Ziraat Bankacılık Okulu Nedir?

Ziraat Bankası Bankacılık Okulu, Ziraat Bankası personel alımı 2021, Ziraat Bankası alım ilanları, Bankacılık sınavı

Ziraat Bankası Personel Alımı 2021

1989 yılında faaliyete giren Bankacılık Okulu ile Ziraat Bankasında kariyer basamaklarını tırmanacak eğitimleri alabilirsiniz. Üstelik bunu bir cep telefonu uygulaması ile yapmanız mümkündür. Buradaki Bankacılık Okulu uygulamasını indirerek online eğitimlere hemen katılabilirsiniz.

Sürekli gelişim temelinde inşa edilen program ile öğrencilerimize, Ekonomi, Finans, Hukuk, Muhasebe, Kredi Bilgisi, Risk Yönetimi, Pazarlama-Satış gibi pek çok farklı alanda teorik bilgiler aktarılmakta ve işbaşında eğitim ile bu bilgileri uygulama imkanı da sağlanmaktadır.

İlk Adım Eğitimleri: Ziraat Bankası ekibine yeni katışmış olan personelin temel düzeydeki bilgilerin edinimi sağlanmaktadır. Temel bankacılık bilgileri ve kişisel gelişimleri için bu eğitimi almaları gerekmektedir. İlk adım eğitimlerinde ürün bilgisi, bankacılık, satış, kredi ve etik ilkeler gibi konularda eğitim verilmektedir.

Gişe Görevlisi Alımı Genel Şartları 2021

Bankaların gişe görevlisi alımları en çok yayınlanan pozisyonlar arasında yer almaktadır. Bu personel alımına başvuru yapmak için belirli şartları taşımak gerekiyor.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Üniversitelerin en az 4 yıllık bölümlerinden mezun olmak. (Buna denk eğitim kurumlarından mezun olmak.)
 • 18 yaşından büyük olmak
 • Kamu haklarından mahrum olmamak
 • Başvuru yapan erkek adayların askerlik görevleriniz yapmış olmaları veya 2 yıl tecil ettirmiş olmaları
 • Uygulanan yazılı sınavdan geçerli not almış olmak gibi belirli genel şartlar aranmaktadır.

Uzman Yardımcısı Alımı Genel Şartları ve Çıkmış Sorular

 • Uzman yardımcılığı alımları iki aşamadan oluşmaktadır. (Yazılı ve sözlü sınav)
 • 01.01.19** ve sonrası doğumlu olmak (Uzman Yardımcılığı yaş sınırı 30’dur.)
 • Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun olmak (Veya işe başlama tarihinde mezun olmak)
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan ve kamu haklarından mahrum bulunmamak
 • Görev yapmasına engel teşkil edebilecek beden ve akıl hastalığına sahip olmamak
 • Erkek adayların askerlik görevlerini yapmış olmaları veya ertelemiş olmaları gerekmektedir.
 • Ziraat Bankası Uzman Yardımcılığı pozisyonu için geçmiş yıllarda sorduğu sınav sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

Not: Aşağıdaki video üzerinden sınav tecrübesi yaşamış ve akabinde sınavı kazanmış olan bir adayın sınav sürecini izlemenizi öneririz.

En güncel Ziraat Bankası personel alımı ilanları 2021 duyuruları için sayfamızı takip ediniz. Aşağıdaki bölümden uygulamamızı indirerek diğer bankaların ilanlarını da inceleyebilirsiniz. Sınavlar hakkında ki sorularınızı bizlere aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz.

 

memur alımı var mobil uygulama
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.