MemurİşçiPersonelKamuMaaşMaaşlarıPersonel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı 2021 – Güncel İlan

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı 2021 – Güncel İlan

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) merkez ve taşra teşkilatları bünyesinde istihdam etmek üzere çok sayıda farklı kadrolarda memur alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) merkez ve taşra teşkilatları bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu sekiz (8) farklı kadroda toplamda yetmiş yedi (77) personel alımı yapılacağına yer verilmiştir. Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) personel alımı için başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar, başvuru sayfası, kadro dağılımı, ilan metinleri ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı 2021

DİB Hangi Kadrolarda Memur Alımı Yapacak?

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan iki (2) farklı ilanda Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) merkez teşkilatları bünyesinde istihdam etmek üzere sekiz (8) prodüktör, beş (5)kameraman, üç (3) montajcı, dört (4) ses kayıtçısı, dört (4) yönetmen, dört (4) spiker, iki (2) ışıkçı olmak üzere toplamda otuz (30) personel alımı için atama yapılacağına yer verilmiştir.

Yine Aynı sayfa üzerinden yayınlanan diğer bir ilan ise Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) taşra teşkilatları bünyesinde istihdam etmek üzere hizmetli kadrosunda toplamda kırk yedi (47) personel alımı için atama yapılacağına yer verilmiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı 2021

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları Neler?

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) memur, personel alımı için başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır.

Hizmetli Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımak,
  • Lise veya dengi okul mezunu olmak,
  • 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP94 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak.

Merkez Teşkilatı Personel Alımı Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımak,
  • Öğrenim durumuna göre 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP3 veya KPSSP93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,
  • Spiker unvanına başvuru yapacak adaylar için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı en az 80 saatlik sunuculuk/spikerlik kursu aldığını gösterir belgeye sahip olmak,
  • Unvanlara göre aşağıdaki tabloda belirtilen yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden/programlarından mezun olmak.

DİB Personel Alımı Başvuru Sayfası

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) personel alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların (hizmetli) bizzat kendileri tarafından 13.09.2021- 24.09.2021 (saat 23:59) tarihleri arasında “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Bu gönderiye oy verin!
Yorumlar